Výsledky: Freeride World Tour 2020 v Hakubě

Máme tady výsledky včerejšího prvního závodu Freeride World Tour 2020...

Tak už se konečně dočkali i všichni milovníci prašanu a backcountry. V pondělí totiž svojí třináctou sezónu odpálila prestižní série závodu Freeride World Tour. První z letošních pěti zastávek mířila do snového Japonska, kde se v Hakubě jednadvacet mužů a desítka žen poprvé utkala o body do celkovýho hodnocení šampionátu. Mezi pány nakonec vládly zkušenosti, když podle rozhodčích nejvostřejší jízdu zavdal americký matador Drew Tebke. Ten v pět a třiceti letech předvedl jeden slušnej backflip, kterej vyšperkoval dalším dropem a na málo členitým svahu to stačilo k nečekanýmu vítězství. Hodně nadivoko vlítl do svého prvního závodu Hank Bilous z Novýho Zélandu. S druhým místem musel být více než spokojen. Bronz pak sbalil další zkušenej harcovník Reine Barkered ze Švédska, kterej je ještě od dva roky starší než pondělní vítěz! Všemi sledovaný Tanner Hall pro tentokrát měl peška a po pádu se u jeho jména objevilo nepopulární NS….

Výsledky mužů na Freeride World Tour v Hakubě:

1. Drew Tabke (USA)
2. Hank Bilous (NZL)
3. Reine Barkered (SWE)
4. Andrew Pollard (USA)
5. Isaac Freeland (USA)
6. Carl Regnér (SWE)
7. Blake Marshall (NZL)
8. Tim Durstchi (USA)
9. Aymar Navarro (ESP)
10. Tom Peiffer (CAN)

nejlepší pánové (foto FWT)

Mezi desítkou bábovek opět hodně vyčnívala Italka Arianna Tricomi, která letos bude útočit na hattrick v celkových vítězstvích. Dneska z toho byl nakonec druhý flek, protože jí zajela mladá Švédka Hedvig Wessel. Třetí místo pak letí do Švýcarska zásluhou Elisabeth Gerritzen. Nejlepší z nováčků byla Novozélanďanka Jessica Hotter, který během křestu ohněm dokázala vyválčit šestý místo. K závodu se v následujícíh dnech určitě vrátíme ve větším článku.  

Výsledky žen na Freeride World Tour v Hakubě:

1. Hedvig Wessel (SWE)
2. Arianna Tricomi (ITA)
3. Elisabeth Gerritzen (SUI)
4. Juliette Willmann (FRA)
5. Ayana Onozuka (JPN)
6. Jessica Hotter (NZL)
7. Jacqueline Pollard (USA)
8. Jackie Paaso (USA)

nejúspěšnější dámy (foto FWT)

Web Freeride Wolrd Tour najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Alex Hall a Hunter Hess vyrukovali s masterpiecem "Magma 3"

Třetí pokračování videa "Magma" vás rozpálí až do běla...

Report: První ročník pražské Snow Stories Night

Premiérový ročník akce Snow Stories Night je úspěšně za námi. Jak to v Kasárně Karlin vypadalo, nám v reportu prozradí sám Robin Kaleta...

Tento víkend se po českých horách rozjede hned několik vleků

Teploty pod nulou a sněžení napomáhá areálům k brzkému otevření a k Monínci se přidává hned několik dalších středisek. Pojďme se v tomto článku podívat, které to jsou.