Výsledky: Freeride World Tour v Ordino Arcalís

Poslední závod před velkým finále letošní Freeride World Tour je pod dnešku za námi. V rychlosti tu máme výsledky z Andorry...

Letošní Freeride World Tour se mílovými kroky blíží do svýho rozuzlení. Poslední zastávka před velkým finále ve švýcarském Verbieru mířila do Pyrenejí do andorského knížectví. Resortu Vallnord Ordino Arcalís ale celý týden dělalo počasí jarní neplechu a hodně dlouho se otálelo se startem. Nakonec až dnes tedy téměř po týdny čekání, podmínky dovolily jezdcům poprat se o poslední body. A boj to byl nelítostný, protože do posledního závodu mohla postoupit pouze dvanáct nejlepších mužů a šest žen celkovýho průběžnýho hodnocení.

Mezi pány tentokrát neměl svůj den zatím vedoucí muž Ital Markus Eder a po pádu se u jeho jména objevilo nepopulární NS. Zastoupit ho tak museli jiní. Nejlíp to zvládl zkušenej Francouz Léo Slemmet, kterej se i díky výhře snebezpečně přiblížil svýho sokovi z Apeninského poloostrova. Druhý flek sbalil obhájce titulu Kristofer Turdell ze Švédska. Třetím místem si potom Amík Andrew Pollard udržel postavení nejlepšího nováčka sezóny.

nejlepší pánové v Andoře (foto FWT)

Mezi dámami předvedla svůj nejlepší výkon sezóny Američanka Jaclyn Paaso, která vyhrála a dokázala za sebou udržet dvě nejlepší ženy sezóny. Těmi jsou Italka Arianna Tricomi, která tady brala už svoje třetí letošní podiové umístění, když se ověnčila stříbrem a další zástupkyně vlajky s padesáti hvězdami Jacqueline Pollard. Ta už má po dnešku doma taky tři placky z letošní zimy. Již zmiňované finále je poté na programu poslední víkend v březnu. Následující dny vám opět přineseme ohlídnutí za dnešním kláním

nejlepší dámy (foto FWT)

Web Freeride World Tour najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Parádní edit "Alpine Stroll 2" natočený na FPV dron

Filmař Nicolas Gaillard a jeho droní video pecka...

Šimba tě zve na Snowpanic Freeski Camps 2020

Ani toto léto bychom neměli přijít o Snowpanic Freeski Camps se Šimbou a Máriem...

Vylaď se na léto Tie&Dye kousky z naší merch kolekce

Deadline předobjednávek Freeride.cz merch kolekce SUPPORTING COMMUNITY se rychle blíží, čas máš jen do 31. května! Dneska ti ukážeme pár kousků z naší kolekce, které si zaslouží extra pozornost... Tie&Dye summer is coming!