Výsledky: Freeride World Tour ve Verbieru

Pro letošek je ve Freeride World Tour dobojováno a my známe krále a královnu pro rok 2019...

Je dobojováno! Dvanáctý ročník prestižní Freeride World Tour zná po víkendu nové šampióny pro rok 2019. Poslední pátou zastávkou byl tradiční Xtreme Verbier ve Švýcarsku, kam měl tu čest se podívat se jen nejlepší tucet pánů a šestice žen celkovýho hodnocení po dosavadních čtyřech závodech. Počasí tentokrát naštěstí zapnulo mozek, a tak se zbytečně nemuselo nic protahovat. Všichni se tady na to vrhnuli hned první možný termín, který připadal na sobotu, kdy se tedy taky korunovali celkový vítězové letošní zimy. 

Mezi pány si největší úspěch dosavadní kariéry připsal premiérovým vítězstvím letošní nováček Wadeck Gorak z Francie, který za sebou nechal loňskýho krále Seveřana Kristofera Turdella. Další ostřílenej borec z Francie Léo Slemmet pak na závěr sezóny dokázal vybojovat bronz. Nejbujarejší důvod k oslavám měl ale na šestém místě Markus Eder, kterýmu to stačilo, aby jako první Ital mohl stanout na nejvyšším stupínku jako nový šampión Freeride World Tour. Už před závodem se pak omluvil snad nejsledovanější muž Tanner Hall, který dal přednost filmování v USA. Škoda.

nejlepší pánové ve Verbieru (foto FWT)

Mezi něžným pohlavím poprvé ochutnala, jaké to je vyhrát závod FWT mladá domácí freeriderka Elisabeth Gerritzen. Největší radost ale určitě zavládla u druhý Arriany Tricomi z Itálie, která díky tomu dokázala obhájit loňské celkové vítězství. Apenský poloostrov tak letos jednoznačně v prašanu vládne. Bronz si ze švýcarských Alp veze za oceán Američanka Hazel Birnbaum. K závodu se pak ještě jednou vrátíme ve větším článku v průběhu následujících dnů. Letošním vítězům samozřejmě gratulujeme… 

vítězky Xtreme Verbier (foto FWT)

Web Freeride World Tour najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Stylovej masakr "Activity" od Phila Casabona je tady

B-dog, Brady Perron a několik houmies nás pošlou do kolen desetiminutovkou "Activity"...

Polka Zuza Witych odvypráví svůj příběh ve filmu "Zuza - Far From The Peaks"

Polská freeridová hvězda Zuza Witych se dočká vlastního filmu...

Podíváme se na týmový závod Obsidian 2023

V rámci Winter Games NZ se jel hodně zajímavý týmový kontest Obsidian 2023 a my se teď na něj vydáme...