Výsledky: Jak dopadla generálka na první Svěťák sezóny

První Světový pohár se blíží mílový kroky a my jukneme,jak dopadla příprava v podobě kontinentálního poháru v Cardroně....

V našich zeměpisných šířkách, když v těchto dnech vyjdete ven, tak se nejspíš usmažíte jak kuřata z „ká ef cé“. Vězte ale tomu, že jsou šťastná místa, kde momentálně vládne paní Zima. Jako třeba u našich protinožců, kde navíc už příští týden odstartuje letošní ročník Světovýho poháru. Při pohledu na kalendář je to možná malinko na hlavu postavený ale 6. září tady vstoupí do novýho ročník freeskieři a freeskierky v halfpipe a to v rámci známý každoroční akce Winter Games NZ.

Ta už v novozélandské Cardroně zaměstnává všechny zúčastněný nějakej ten den a ještě než se vrhne na svůj freeski vrchol, tak byl na programu závod v rampě v rámci kontinentálního poháru Austrálie a Nového Zélandu. Na místě už bylo plno zajímavých jmen, a tak startovka nabobtnala na celkem slušnou úroveň. Do ledovýho koryta se nakonec spustilo dvacet tři chlapáků a osm  advacet dam. Desetičlenný pánský finále nakonec ovládl Číňan Mao Bingqiang, kterej neopomněl svojí vítěznou jízdu uvést doublecorkem. Americká dvojice Cassidy Jarrell a Jaxin Hoerter ho pak doprovodila na bednu.

vítěz Mao Bingqiang (foto FIS)

Mezi nežným pohlavím kralovala osmičlennýmu finále teprve patnáctiletá Eileen Gu. U týhle mladý nadějný dámy se na chvíli zastavíme. Ještě loňskou zimu totiž start ve slopestylu v italském Seiser Almu přetavila ve své první a zatím jediné vítězství ve Světovém poháru. To ale ještě hájila barvy USA. Od nové sezóny ale bude o FIS body bojovat, díky svému původu za Čínu, kde má tak velký ambice se stát národní freeskierkou číslo jedna. Zajímavej příběh vzhledem třeba i k další Olympiádě. Stříbro pak padlo do rukou Rusky Valeriyi Demidove a bronz míří do Velké Británie k Zoe Atkin.

V rámci Winter Games NZ se následující dny ještě odjede slopestyle, kde to ale asi na startu nebude velkými jmény přetejkat. Zlatým hřebem pak bude zmiňovaný Světový pohár v rampě, který má kvaldu v plánu v pátek 6. září a následující finále o den později.

nejlepší bábovka Eileen Gu (foto FIS)

Výsledky Winter Games NZ – kontinentální pohár v halfpipe:

Muži:

1. Mao Bingqiang (CHN)
2.  Cassidy Jarrell (USA)
3.Jaxin Hoerter (USA)
4. Robin Briguet (SUI)
5. Rafael Kreienbuehl (SUI)
6. Andrew Longino (CAN)
7. Keita Takahashi (JPN)
8. Binghan He (CHN)
9. Kwang Jin Kim (KOR)
10. Lennon Vaughan (USA)

Ženy:

1. Eileen Gu (CHN)
2. Valeriya Demedova (RUS)
3. Zoe Atkin (GBR)
4. Fanghui Li (CHN)
5. Sabrina Cakmakli (GER)
6. Meng Wu (CHN)
7. Ziyi Zhang (CHN)
8. Iaroslavna Muntian (RUS)

Více najdete na webu FIS zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Full movie: "Bermuda" od Strictly

Banda Strictly zase dělá všem real freeskierům radost! Jejich film "Bermuda" je jasná must see záležitost...

Report: Česká reprezentace zahajíla sezónu na Světovém poháru na Stubaii

FIS Světový pohár minulý týden odstartoval na rakouském ledovci Stubai a nechyběly u toho tři česká jména...

Ve videu "Finally" má Ben Buratti celé La Clusaz sám pro sebe

Když se na jaře zavřely francouzské hory, tak toho využil Ben Buratti a natočil film "Finally"...