Winter Games NZ 2022 hostily STOMP big air a park jam

Ještě jednou se podívám na Winter Games NZ 2022, v jejichž rámci se jel taky STOMP big air a park jam...

Přes léto jsme všichni museli přetrpět závodní sucho. Celý vyprahlí jsme čekali na event, kde se objeví i nějaký ty větší jména a na konci léta konečně naši žízeň lehce uhasily Winter Games NZ. Na ty jsme se nedávno vydali díky FIS závodu v rampě a slopestylu, který spadaly do australsko-novozélandského poháru. Teď naše kroky ale ještě jednou naberou směr Cardrona, protože pod hlavičkou WGNZ se toho dělo více! Jako poctivej přídavek totiž přišel na řadu big air a park jam v rámci série STOMP. Ta má sice s FISem společnýho asi jako Sněhurka s těžbou uranu, ale mohla se pyšnit slušným jezdeckým zastoupením i neotřelou formou závodu. A proto mu právě teď věnuju pár řádků.  

STOMP park jam (foto Winter Games NZ)

První na holení přišel big air, kterej vyrukoval se sympatickým formátem. Nešlo totiž jenom o to, umotat co nejšílenější krutbu. Každej rider totiž kromě jednoho technickýho musel taky zkrotit jeden stylový skok. Tohle si naposledy pamatuju třeba z legendárního Freestyle.ch ve švýcarském Curychu. Za mě osobně palec nahoru. Nejlepší kombinaci vývrtky a stylovosti nakonec vykouzlil Kanaďan Max Moffat. Svoje dub bio 1620 safety to japan totiž podpořil antifyzikálním výjevem zvaný cork 180 a mohl odšpuntovat šáňo. Společnost na podiu mu pak dělal domácí Finn Bilous a další domácí šílenec Jackson Wells, který tak z bedny vyštípal staršího bráchu Beau-Jamesona. Je určitě fajn zase trošku slyšet o Wellsovic rodine. Mezi dámami pak nejnabitější kombo zvolila Olivia Asselin. Kanaďanka dub cork 1080 přikořenila flatspinem 540 a mohla si říkat vítězka. Stříbro si odvezla její krajanka Megan Oldham a bronz zůstal doma díky Ruby Andrews.

Výsledky big airu: zde

STOMP big air (foto Winter Games NZ)

Slušná sestavička  se pak sešla i na freeski snowpark jamu. A jak už název napovídá, nešlo o to mermomocí tam nakýblovat jen jednu nadupanou jízdu a jít domu. Riders měli k dispozici dvouhodinový jam a jelo se čistě na železech. Pro změnu, aby se to moc nepletlo, všem zase ulítnul Max Moffatt, kterýho tentokrát poctivě proháněl norskej elegán Ferdinand Dahl a bronzem podruhý cinknul domácí Finn Bilous. Dámám pak jasně kralovala Estonka Kelly Sildaru, která když jde o raily, tak nezná bratra nebo spíš sestru. Stříbro do svý sbírky přihodila Olivia Asselin a i mezi holkama jednou vystrčila růžky Skandinávie. To když třetí flek patřil Anni Kärävě z Finska. Aby toho nebylo málo tak Max, Ferdinand a Olivia si pak ještě odnesli specielní ocenění od samotných jezdců. Víc asi netřeba dodávat...

Výsledky park jam: zde

Kelly Sildaru (foto Winter Games NZ)

Winter Games NZ web najdeš zde.

s klávesnicí pošpásoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jesper Tjäder si zase nechal postavit jeden prasáckej rail

Jesper Tjäder a jeho open loop rail, kterej si nechal vyrobit jako vůbec první freeskier ever...

Marcus Goguen odhalil pár svých záběrů z filmu "The Land of Giants" od MSP

Další ochutnávku z "The Land of Giants" od MSP má na svědomí Marcus Goguen...

Laax nás zve na třetí epizodu The Crap Attack 2024

Pravidelná dávka shredu z Laaxu se hlásí ve třetím díle The Crap Attack...