Winter Games NZ 2022 hostily STOMP big air a park jam

Ještě jednou se podívám na Winter Games NZ 2022, v jejichž rámci se jel taky STOMP big air a park jam...

Přes léto jsme všichni museli přetrpět závodní sucho. Celý vyprahlí jsme čekali na event, kde se objeví i nějaký ty větší jména a na konci léta konečně naši žízeň lehce uhasily Winter Games NZ. Na ty jsme se nedávno vydali díky FIS závodu v rampě a slopestylu, který spadaly do australsko-novozélandského poháru. Teď naše kroky ale ještě jednou naberou směr Cardrona, protože pod hlavičkou WGNZ se toho dělo více! Jako poctivej přídavek totiž přišel na řadu big air a park jam v rámci série STOMP. Ta má sice s FISem společnýho asi jako Sněhurka s těžbou uranu, ale mohla se pyšnit slušným jezdeckým zastoupením i neotřelou formou závodu. A proto mu právě teď věnuju pár řádků.  

STOMP park jam (foto Winter Games NZ)

První na holení přišel big air, kterej vyrukoval se sympatickým formátem. Nešlo totiž jenom o to, umotat co nejšílenější krutbu. Každej rider totiž kromě jednoho technickýho musel taky zkrotit jeden stylový skok. Tohle si naposledy pamatuju třeba z legendárního Freestyle.ch ve švýcarském Curychu. Za mě osobně palec nahoru. Nejlepší kombinaci vývrtky a stylovosti nakonec vykouzlil Kanaďan Max Moffat. Svoje dub bio 1620 safety to japan totiž podpořil antifyzikálním výjevem zvaný cork 180 a mohl odšpuntovat šáňo. Společnost na podiu mu pak dělal domácí Finn Bilous a další domácí šílenec Jackson Wells, který tak z bedny vyštípal staršího bráchu Beau-Jamesona. Je určitě fajn zase trošku slyšet o Wellsovic rodine. Mezi dámami pak nejnabitější kombo zvolila Olivia Asselin. Kanaďanka dub cork 1080 přikořenila flatspinem 540 a mohla si říkat vítězka. Stříbro si odvezla její krajanka Megan Oldham a bronz zůstal doma díky Ruby Andrews.

Výsledky big airu: zde

STOMP big air (foto Winter Games NZ)

Slušná sestavička  se pak sešla i na freeski snowpark jamu. A jak už název napovídá, nešlo o to mermomocí tam nakýblovat jen jednu nadupanou jízdu a jít domu. Riders měli k dispozici dvouhodinový jam a jelo se čistě na železech. Pro změnu, aby se to moc nepletlo, všem zase ulítnul Max Moffatt, kterýho tentokrát poctivě proháněl norskej elegán Ferdinand Dahl a bronzem podruhý cinknul domácí Finn Bilous. Dámám pak jasně kralovala Estonka Kelly Sildaru, která když jde o raily, tak nezná bratra nebo spíš sestru. Stříbro do svý sbírky přihodila Olivia Asselin a i mezi holkama jednou vystrčila růžky Skandinávie. To když třetí flek patřil Anni Kärävě z Finska. Aby toho nebylo málo tak Max, Ferdinand a Olivia si pak ještě odnesli specielní ocenění od samotných jezdců. Víc asi netřeba dodávat...

Výsledky park jam: zde

Kelly Sildaru (foto Winter Games NZ)

Winter Games NZ web najdeš zde.

s klávesnicí pošpásoval

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní Park City s Thibaultem Magninem

Jedna jarní rychlovka z Park City. V hlavní roli Thibault Magnin...

Betterpark Hintertux pofrčí do 4. června

Potřebuješ na sníh? Betterpark na Hintertuxu ještě pojede do konce příštího týdne...

Jiberish crew nabízí druhou epizodu série Director's Cut

OD pánu ze značky JIberish dorazilo druhé pokračování nový websérky Director's Cut...