X Games 2024 hlásí novou dámskou disciplínu

Máme tady první lehký info k X Games 2024...

Nechci strašit ale párkrát se vyspíme a jsou tady Vánoce, prolijeme Silvestr, do fachy se vrhne leden a než řekneš "dablcork" tak na nás zaútočí prestiží svátek X Games 2024! Kolikátý ročník si nás letos podmaní už ani nemá cenu počítat. Když tenhle cirkus začínal psát svojí historii, tak nejspíš místo taxíků jezdily drožky tažené koňmi a ve školách se psalo husím brkem. Každopádně si tučně do kalendáře zapište tradiční poslední lednový víkend od pátka 26. do neděle 28. 1., kdy opět probendíme noci u monitorů. Místem činu se jako každý rok stane luxusní resort Buttermilk v Aspenu a na lyžníky opět číhají čtyři disciplíny! Monstrózní big air, vyvoněný slopestyle, promrzlá superpipe a zábavný kunckle hut! A právě poslední zmiňované se týká dnešní novinka.

Triky přes hranu dopadu big airu totiž až do letošního roku praktikovalo pouze mužské pokolení. Od nadcházejícího ročníku se ale na něj vrhne i něžné pohlaví a to jak na lyžích tak na snowboardu! V programu se nově tetelí ženský knuckle hut! Rodina freeski disciplín se tak rozroste na osm sourozenců. Knuckle hut se hned od svýho zavedení stal hodně populárním, protože tady jde hlavně o styl a osobitost a jsem hodně zvědavej jak se s tím popasují dámy. Mezi prvními pozvanými jmény jsou u novinky zatím pouze tři babská jména. Domácí duo Rell Harwood a Taylor Lundquist a kanadská štylařka Olivia Asselin, což značí, že prostor dostanou i nováčci. Mimochodem v pánských big airu už teď nechybí Matěj Švancer. Nezbývá než se začít těšit a vyhlížet další info!

X Games web najdeš zde.

začíná se těšit

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Alex Hall a Hunter Hess vyrukovali s masterpiecem "Magma 3"

Třetí pokračování videa "Magma" vás rozpálí až do běla...

Report: První ročník pražské Snow Stories Night

Premiérový ročník akce Snow Stories Night je úspěšně za námi. Jak to v Kasárně Karlin vypadalo, nám v reportu prozradí sám Robin Kaleta...

Tento víkend se po českých horách rozjede hned několik vleků

Teploty pod nulou a sněžení napomáhá areálům k brzkému otevření a k Monínci se přidává hned několik dalších středisek. Pojďme se v tomto článku podívat, které to jsou.