X Games League odhalila svoji tvář
28.9.2025

Nadcházející sezóny si naposledy užijeme X Games, tak jak je známe...
Freeskierům ani boarďákům se nebude šahat na čtyři zaběhnutý disciplíny. Trikovej nášup se tak zase rozdmýchá na big airu, v superpipe, ve slopestylu a na stále oblíbenějším knuckle hucku. Do prvního draftů jezdců se pak přihlásilo více jak 150 borců, ze kterých by se měli vykonstruovat první týmy. Mimochodem mezi lyžaři se pohupuje i jméno naší Téry Korábové. Jinak kompletní pravidla celý ligy samozřejmě malinko nabobtnávají na složitosti. Počítá se totiž i s neobsazenými místy, kam liga denominuje volné jezdce, berou se v potaz zranění, možnost, že rider jezdí více disciplín a další a další náležitosti. S tím si ale dneska nebude radši lámat makovice. Každopádně už tak do nabitýho kalendáře se přifaří další dvě X Games zastávky a sám nevím, jestli to už jezdcům nepoleze na nervy. V XGL se na druhou stranu ale můžou zjevit jména, která maj FISový závody nebo i další eventy na salámu. Snaha z individuálního závodu vytvořit kolektivní sport s početnou fanouškovskou základnou nevypadá na papíru věru zle. Otázkou je, jak to bude fungovat na sněhu…
Vysvětelní X Games League:
Web X Games najdeš zde.



