X Games míří do kanadského Calgary

X Games do toho šlapou jako nikdy! Od roku 2020 se totiž také objeví v Kanadě....

Nejvelkolepější svátek extrémních sportů legendární X Games se dál rozpínají, a rozšiřují pole působnosti zemí, kam se podívají. Nedávno oznámili svojí expanzi do nejlidnatější země světa do Číny, kde se objeví jak letní tak zimní varianta. Teď se budou moci začít těšit i všichni fanoušky v zemi javorových listů! Největší město provincie Alberta Calgary se totiž upsalo prozatím na tři ročníky od roku 2020 do roku 2022, kdy bude hostit samozřejmě ryze zimní verzi.

Jak samotné město tak provincie neminou velké investice do akce. Na druhou stranu se ale naopak od investorů objeví desítky miliónů doláčů v domácí kase. Náš freeskiing samozřejmě nebude chybět a jednotlivé disciplíny jsou zatím předmětem jednání. Na stadionu Stampede Grandstand by podle prvotních informací měl vyrůst city big air, ve známém Calgary Olympic Parku by pak na řadu měla přijít halfpipe a slopestyle.

Termínově zatím všechno sedí na přelom února a března, kdy by se všechny disciplíny měly sfouknout během čtyř dnů. Teď jen abychom se X Games nepřejedli. Aktuální výčet nabízí zimní zastávky v Aspenu, nedávno oznámené Číně a nově v Kanadě. Letní pak hostí Minneapolis, australské Sydney, bude následovat nově Šanghaj a nesmíme zapomenout také na hybrid v Norsku, kde najdeme jak letní tak zimní sporty. Doufejme tedy, že díky tomu neztratí svojí prestiž…

vizualizace v Calgary

Web X Games najdeš zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jižní Amerika na tebe čeká ve freeridovým filmu "Zonda"

Američan Dorian Densmore nám vezme na velký dobrodružství do jihoamerických And...

Aki Vallioniemi nás vrátí na finále SuperUknown 20

Pojďme ještě jednou skočit zpátky na finálko SuperUknown 20 v Mammothu...

Monika Nováková posbírala dvě placky na Freeride World Qualifier v Kazachstánu

Skvělá zpráva dorazila z dalekého Kazachstánu, kde se dvakrát na bednu vydrápala na FWQ Monika Nováková...