Závěrečný FIS Světový pohár a finále Freeride World Tour zrušeno

Poslední závody Světového poháru ve slopestylu a Freeride World Tour se neuskuteční, pojďme se tak podívat na nové šampióny...

Vzhledem k událostem posledních dní nebyla na výběr ani jiná možnost. Koronavirus se šíří jak smyslů zbavenej a lyžařský resorty zavírají a končí sezónu už po celým světě. V tuto chvíli jsou většině lidem nějaký lyže, kdesi u zadního otvoru. Proto také muselo nastat jediné rozumné rozhodnutí. Lyžařské akce teď jaksi nejsou životně nutné. V praxi to tedy znamená, že chystané závody logicky neproběhnou. Poslední klání FIS Světového poháru, které se mělo jet příští týden ve švýcarské Silvaplaně se zákonitě ruší. Celkový výsledky slopestylu se tak počítají po čtyřech odjetých závodech. Letošním šampiónem mezi muži se stává švýcarskej rotátor Andri Ragettli, kterej vybojoval už svůj třetí křišťálový glób kariéry. A červená vlajka s bílým křížem vlaje nejvýše i mezi nežným pohlavím. Tady se královnou podruhé stala zkušená Sarah Hoefflin. Gratulace.

Andri a Sarah (foto Swiss Freeski Team)

Konečné pořadí FIS Světového poháru ve slopestylu:

Muži:

1. Andri Ragettli (SUI) – 265 bodů
2. Colby Stevenson (USA) – 220 b.
3. Fabian Bösch (SUI) – 199 b.
4. Birk Ruud (NOR) – 158 b.
5. Mark Hendrickson (CAN) – 146 b.

Ženy:

1. Sarah Hoefflin (SUI) – 192 bodů
2. Marin Hamill (USA) – 161 b.
3. Johanne Killi (NOR) – 154 b.
4. Mathilde Gremaud (SUI) – 146 b.
5. Giulia Tanno (SUI) – 133 b.

Podobný osud pak postihl i finálovou zastávku Freeride World Tour. Nejlepší freerideři sezóny se na konci března měli sjet do švýcarských Alp, kde je mělo čekat legendární měření sil Xtreme Verbier. Samozřejmě pandemie tomu vystavila zákonitě stopku. Konečné výsledky tak platí ty, které se upekly po čtyrech odjetých závodech v Hakubě, Kicking Horse, Ordino Arcalís a Fieberbrunnu. Překvapivým králem je nečekaně úplný nováček Isaac Freeland. Mladej Američan ve své první sezóně mezi elitou to hned dotáhl na největšího dosavadní úspěch svého sportovního života. Mezi holkama potřetí za sebou ukázala všem soupeřkám záda italská samice Arianna Tricomi. Vzhled k vážnosti situace se pak nepojedou ani všechny zbylé závody Freeride World Qualifier a Freeride Junior Tour. Rozumné a jediné možné řešení…  

vyjádření FWT

Konečné pořadí Freeride World Tour 2020:

Muži:

1. Isaac Freeland (USA) – 24160 b.
2. Kristofer Turdell (SWE) – 21720 b.
3. Andrew Pollard (USA) – 21120 b.
4. Craig Murray (NZL) – 20720 b.
5. Hank Bilous (NZL) – 20240 b.

Ženy:

1. Arianna Tricomi (ITA) – 24000 bodů
2. Hedvig Wessel (SWE) – 20405 b.
3. Jaclyn Paaso (USA) – 16400 b.
4. Jessica Hotter (NZL) – 15110 b.
5. Elisabeth Gerritzen (SUI) – 14700 b. 

nezbývá než vyhlížet lepší zítřky (foto FWT)

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Mark Ortiz season edit

Jeden punkovej season edit americkýho freeridera Marka Ortize...

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Zveme vás na Freeride.cz Meet Again Party do Radlický!

Zdravíme všechny snowboarďáky, freeskiery, wejkaře, surfaře a všechny z vás, kdo jste součástí naší komunity! Posledních pár měsíců jsme zažívali něco, co většina z nás nezná - nemohli jsme se vídat na akcích. Sice pořád ještě žijeme v době koronavirové, ale věříme, že už je čas se začít znovu potkávat a vystoupit ze strachu. Je samozřejmě na každém, jak k akcím v dnešní době přistupuje. My máme ale jasno... Chceme se zase potkat!