Známe jízdní řád FIS Světového poháru 2023/24

Ani se nenadějeme a bude tady nový ročník FIS Světovýho poháru. My už známe jeho kalendář...

Světová esa freeskiingu v těchto dnech asi spíše vyměnily svahy za písečný pláže, lehátka a drinky s brčkem servírované ve vydlabaným kokosu. Není se čemu divit. Sezóna byla náročnější než Vergiliův epos Aeneis v jambickém pentametru a každej si zaslouží odpočinek. Jenže člověk se ani nerozkouká a z nebe pomalu zase začne útočit ten bílej sajrajt a nová sezóna bude na spadnutí. V našich horách se ještě ani nestihneme nadechnout a ve světě se už nez varování spustí  FIS Světový pohár ročník 2023/24. Letošní sezóna pod hlavičkou Mezinárodní lyžařské federace sice nenabízí žádný exkluzivní vrchol jako Olympijské hry nebo Mistrovství světa, i tak ale o nadstandardní výkony a skvělou podívanou nebude nouze. A my se teď podíváme, jak vypadá jízdní řád následujícího roku.

loňský big air v Churu (foto FIS)

Loňskou sezónu hned třikrát pořadatelé World Cupu lidově řečeno ostrouhali. Ve švédském Falunu chyběly finance, Font Romeu zmařil nedostatek sněhu a čínská Secret Garden ještě pořád bojovala s následky covidových opatření. Tentokrát se v kalendáři tetelí hned jedenáct zastávek, do kterých se vměstná čtrnáct závodů. Všechno odšpuntuje v druhé půlce října city akce na švýcarském festivalu Big Air Chur v údolí Alpského Rýna. Země čokolády a hodinek pak bude hostit i poslední rozuzlení už na tradiční březnové zastávce slopestylu v resortu Silvaplana. Bafunáři nakonec do harmonogramu zimy zakomponovali čtyři závody v big airu, stejný počet klání v halfpipe a celkem šestkrát se pak elita našeho sportu sejde na bitvě ve slopestylu.

premiéra lyžařů na Laax Open 2022 (foto FIS)

Na nějaký velký zemětřesení z pohledu lokalit ale zapomeňte. Vypadnula právě jen odvolaná soutěž ve Skandinávii a žezlo přebírá čínský Peking. Není se ani čemu divit. Místní sto šedesát čtyři metrů vysoký big air Šou-kang se může pyšnit světovým unikátem. Jde totiž o jediný permanentně stojící bigairový můstek na naší planetě. Nejezdit tady Svěťák je tak snad trestnější než všechny aktivity mafiána Krejčíře. Jinak nás ale čeká klasická paleta závodů v severní Americe, Alpách, francouzských Pyrenejí a právě ve zmiňované Číny. Chybět nebude ani druhá účast lyžníků na propíraným Laax Open. Teď už jen zbývá doufat, že co nejčastěji se mezi smetánkou mihne česká reprezentace v čele se Štěpánem Hudečkem. Celej kolotoč se pak naplno rozjede už 20. října 2023.

Program FIS Světového poháru 2023/24:

Jednotlivé závody najdete na webu FISu zde.

text spáchal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...

Třeskutá půlhodinka s Capeesh partou

Ferdinand Dahl a jeho týmový grupa od značky Capeesh má venku pohodovou půlhodinku "capeesh worldwide"...