Známe jízdní řád závodů pod hlavičkou Czech Freeski Tour 2023

Vytáhni kalendář! Na závodním poli nás letos čeká nejen Czech Freeski Tour ale taky jeden víkend, kde se pojede o FIS body...

Zima už se konečně zapojila do výrobního procesu počasí. Stačí se mrknout na naše hory a pohled je to hned radostnější. Sněhu kvanta, resorty vítají první lyžníky a snad ty snowparky se brzo probudí po letním spánku. Je tak nejvyšší čas naplánovat si závody v český kotlině, ať si to pěkně společně zapíšeme do kalendáře. Venku je totiž kompletní program akcí pod taktovkou Czech Freeski Tour! Čas letí jak pterodaktyl na steroidech a my letos vyhlížíme neuvěřetelnej desátej ročník! Čeká nás, díky tomu, menší oslava kulatýho jubilea. Letošní závody pak pod svoji záštitu bere Svaz lyžařů ČR a Česká Mincovna a čeká nás několik menších novinek, ať je to všechno zase trošku pestřejší.
Tak za prvé sezóna 2023 vlastně už odstartovala na konci letošního léta prvním závodem v Jumparku Matylda. Jen abychom na tohle klání nezapomněli. A teď ty zapeklitý novoty. Prvním eventem totiž bude dvojzávod pod hlavičkou FISu, který poslední lednový víkend obsadí krkonošské Vítkovice. Ten se nebude započítávat do českého poháru! Startovat na něm mohou pouze jezdci, kteří mají FIS kód, který ale není těžké získat. Stačí kontaktovat předsedu úseku akrobatického lyžování Romana Daleckého (daleckyroman@seznam.cz). Ve Vítkách se pak v sobotu 28. ledna odjede slopestyle, o den později v neděli 29. ledna je na programu big air. Závod najdete na FIS webu zde.
A teď už k samotný Czech Freeski Tour. V zimním období pak budeme vyhlížet dvě slopestylové zastávky a stejně jako v létě v Mostě, se nově jede jen ve třech kategoriích a to děti, muži a ženy. Dostaveníčko si dáme 11. února v Deštné v Orlických horách, kde je v plánu Mistrovství ČR. Premiéru pak odpálíme na Červenohorském sedle, kde se prvotně představíme 18. března. V závodě pak může zkusit štěstí kdokoliv z Vás a nejlepší se kromě bodů do celkovýho hodnocení, můžou taky těšit na ceny od partnerů jako Oakley, Snowpanic, Armada Skis, Freeskier.cz.  Energii pak doplní Red Bull. Navíc za celkové výsledky Tour se pak rozdají prizemoney 30000,- CZK. Takže žádný výmuvy a vidíme se na kopci!

Program závodů 2023 pod hlavičkou Czech Freeski Tour:

28. 1. 2023 - FIS Vítkovice / slopestyle
29. 1. 2023 - FIS Vítkovice / Big air
11. 2. 2023 - MČR Deštné v Orlických horách / slopestyle
18. 3. 2023 - ČP Červenohorské sedlo / slopestyle

Czech Freeski Tour web najdeš zde.

Partneři:

Svaz lyžařů ČR
Česká Mincovna
Armada Skis
Freeskier.cz
Snowpanic
Oakley
Prima Cool
Red Bull

na všech zastávkách bude vopruzovat

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Isaac Simhon a Alexis Ghisleni se vyšvihli parkovou stylovkou "Lost Souls"

Šest minutek parkových stylovek servíruje duo Isaac Simhon a Alexis Ghisleni...

Video "Common Language" zaboduje u fandů streetů

Čtyři freeskieři ze čtyř zemí a týden na polských streetech. To je video "Common Language"....

Matěj Švancer se dočkal svýho promodelu u Faction Skis

Chceš jezdit jako Matěj Švancer? To asi moc nepůjde, každopádně můžeš si aspoň opatřit lyže s jeho jménem....