Známe termíny O'Neill Czech Freeski Tour 2021

Každoroční český pohár O'Neill Czech Freeski Tour zná svůj kalendář a podrobnosti na letošní sezónu...

Doba je zlá. A to tak že Gargamel, Voldemort i Sadám Husajn jsou proti ní svatoušci. Aktuální situace prostě celkově sportu a tedy i lyžování a freeskiingu zrovna dvakrát nepřeje. Nikdo neví, co bude za tejden natož za měsíc. To všechno ale dneska hodíme daleko za hlavu, protože my věříme v lepší zítřky! Jinak to ve finále ani nejde. Proto přicházíme s prvními informacemi k nadcházející O'Neill Czech Freeski Tour. Nebudeme vůbec řešit co by kdyby, ale radši se podíváme, co všechno je na sezónu 2021 nachystáno a připraveno. 

Po Novém roce se můžeme těšit už na osmý ročník českého poháru ve slopestylu a big airu. Svaz lyžařů ČR vystupující nově jako Czech Ski & Snowboard ve spolupráci s naším webem FReeride.cz/ski a generálním partnerem O'Neill nachystaly pestrou paletu čtyř závodů. Nebude mezi nimi chybět jak slopestyle, big air, tak i jedna letní zastávka, která se poprvé objevila v minulé sezóně. A protože se osvědčila, tak zůstala v kalendáři i pro nový ročník. Postupně nás čeká lednová návštěva Vítkovic, kde na to vlítneme hned od podlahy Mistrostvím ČR. Únor bude patřit Deštné v Orlických horách, březnový termín se pak odjede na big airu ve Špindlerově Mlýně a všechno noblesně zakončí prosluněný červnový závod na nově vybodovaném skoku v Jumparku Matylda nedaleko severočeského Mostu. 

Tradičně jako každý rok i nadcházející zimu se pojede na čtyři kategorie. Nejmladší prckové jako děti, starší kluci coby junioři, nezapomíná se ani na dámy a všemu pak bude vévodit královská kategorie mužů. Závodů českého pohár se pak může zúčastnit kdokoliv, není potřeba být majitelem FIS kódu. Ti nejlepší se pak na každé zastávce mohou těšit na věcné ceny od našich partnerů a sponzorů, který mi je pochopitelně O'Neill a dále pak Armada, Sportisimo, Molo Sport, Snowpanic, Freeskier.cz a Adrex.com. Energii pak bude mít na starosti Red Bull a tyčinky Corny.

O'Neill Czech Freeski Tour 2021 je určen všem jezdcům a jezdkyním na lyžích za účelem propagace sportu zvaném freeskiing a hledání talentů do již existující české freeski reprezentace, jejíž členové se představili dokonce i na ZOH v Sochi 2014, kde náš nejlepší závodník/olympionik Marek Skála obsadil ve světové konkurenci báječné 24.místo. Díky závodům se můžete vytáhnout až k těm nejlepších, kteří mají možnost připojit se k tréninkům české reprezentace, což jim umožní další zdokonalování jezdeckých dovedností. 

Kalendář O'Neill Czech Freeski Tour 20212:

31.ledna – Vítkovice, Mistrovství ČR slopestyle
28. února Deštné v Orlických horách, slopestyle
7. března Špindlerův Mlýn, big air
12. červnaJumpark Matylda, letní big air do vody

Web O'Neill Czech Freeski Tour 2021najdeš zde.

TĚŠÍME SE NA VÁS!!

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Teton Gravity na podzim udeří filmem "Magic Hour"

Nový film chystají pánové z Teton Gravity Research a dneska nám ho představí ve svojí upoutávce...

Report: Narvik, dostupná perla Norska

Lyžování za polárním kruhem zní jako skvělý zážitek, stojí to ale fakt za to? Jak je to s náročností terénu, potřebnou úrovní lyžování, ale i s financemi jsme se rozhodli zjistit na přelomu února a března.

Veteráni z Matchstick Productions vypustili trailer na film "Anywhere From Here"

Legendární produkce MSP ani letos nezklame a pošle ven film "Anywhere From Here"...