7. ročník Horsefeathers Iron Jamu 2019 se rychle blíží

Letošní sedmý ročník legendárního snowboard a freeski závodu, který se každoročně koná v uzavřené ulici uprostřed městečka Železná Ruda se nám pomalu, ale jistě blíží. Závodit se bude o pořádné prize money 30.000 Kč a věcné ceny v hodnotě 30.000 Kč, tak dojeďte si pořádně zazávodit a třeba i vyhrát!

Horsefeathers Iron Jam 2019

Již 28. prosince se uzavře Belvederská ulice v centru Železné Rudy. Navozí se tam desítky tun sněhu a připraví se kvalitní snowpark se skoky a raily.
To bude 7. ročník závodu Horsefeathers Iron Jam 2019.
Profesionální snowboardisti a lyžaři budou bojovat o Prizemoney 30 000 Kč před stovkami diváků v jedinečné atmosféře, kterou v Čechách těžko najdete. To vše ve snowparku, který je postavený přímo mezi domy v centru města. Letošní novinkou bude v cíli velkoplošná obrazovka s živými záběry z tratě, tak aby i diváci v cíli viděli celý snowpark a všechny triky. Celý den vás bude muzikou zásobovat Dj LuckyBoy a energií drinky Monster.
V prostoru cíle budou připraveny stánky s občerstvením od partnerů akce.

Večerní afterparty, která vypukne ve 20:00, proběhne v klubu disco Clip, v kompletní režii Harakiri Gangu a Monster Energy.

  • Dj LuckyBoy
  • Kapely: Dva & půl chlapa a legendy šumavských večírků BTnJ.

Registrace do závodu je zdarma na místě v den závodu.
Kategorie lyže a snowboardy kluci / holky
Prizemoney 30 000Kč  / Věcné ceny 30 000Kč

Časový harmonogram:
Trénink: 12:30 – 14.00
Kvalifikace snb: 14.00 – 14:45
Kvalifikace ski: 14.45 – 15:30
Semifinále snb: 15.45 -16:30
Semifinále ski: 16.30 – 17:15
Finále ski & snb: 17:30 – 18:15
Vyhlášení výsledků Horsefeathers Iron Jam 2018: 18:30
Afterparty: 20:00

Setup parku bude podobný jako loňský rok, ale bude zase větší a vychytanější. Rozjezdová rampa bude směřovat na corner, který je opřený o dům a skáče se do levé strany. Poté je na výběr funbox s vystřelovákem nebo rail na zídce a na konci parku jsou na výběr dva raily. Celá trať je zakončená balíky sena, kvůli bezpečnosti. Setup je jedinečný i díky místu, kdy se vše koná v zavřené ulici, v zastavěné části na náměstí a lidé jsou tak všude kolem a vytváří jedinečnou atmosféru.

Hlavními partnery akce jsou:
Horsefeathers clothing, Monster Energy, Suptel, město Železná Ruda, Harakiri Gang, Penzion a restaurace U Zlomené Lyže , Crosscafé, Armada skis, Freeskier.cz

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Koukni na kousek umění v krátkém filmu NACHT od Korua Shapes

Zrelaxuj na 2 minuty u nového short filmu. Video v kombinaci umění, filmu a snowboardingu, zachycující precizní carving. Vše v propracovaně nastavené kompozici snímků. Krátký film Nacht od KORUA shapes si hraje se světlem a efekty stínů stejně jako s vnímáním diváka.

Dej si pohodovej pokec s Kubou Hronešem o létě i nové sezóně

O Kubovi už jste s největší pravděpodobností ve snowboardovém světě něco slyšeli. Tenhle 16-letej rodák ze Špindlu už se objevil například v naší rubrice Mladá krev, nedávno se dostal do týmu Burton a pár dní zpět proletěl světem s miniklipem, kde trefil pod railem Annu Gasser. Dej si ke svačině tenhle veselej rozhovor o létě, přípravě i nový sezóně.

Kitzsteinhorn otevřel svůj podzimní Glacier Park!

O uplynulém víkendu otevřel podzimní Glacier Park na ledovci Kitzsteinhorn. Celý resort otevřel své brány už 4. října a snowpark, který tradičně na podzim začíná menším, ale zábavným set-upem se bude od prosince dál rozšiřovat. Vše probíhá s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru v mysli. Více se dočtete dále.