Arbor oslaví 25 let svojí existence dokumentem

Značka, která si udělala ve světe jméno skvělým zpracováním snowboardů, ale i skateboardů, longboardů s udržitelným přístupem k přírodě. Dnes už legendární logo se stromem slaví letos 25 let. Můžeme se těšit na dokument o historii založení i na limitky produktů odkazující na historii brandu.

Letos v listopadu oslaví Arbor 25 let. Během dalších 12 měsíců se můžeme těšit na vydání limitovaných edic různých produktů na oslavu tohoto milníku, který bude odkazovat na historii brandu. Středobodem toho všeho bude nový dokumentární film Crossing the GrainTen by nám měl převyprávět cestu, kterou Arbor brand ušel se svou myšlenkou udržitelnosti a návratu přírodě.

Dokument Arbor: Crossing the Grain

Založit v půlce devadesátých let sportovní brand na myšlence ohleduplnosti k životnímu prostředí, to chtělo odvahu a dávku vizionářství. Dnes už víme, že cesta, kterou se kluci z Arbor vydali, byla správná. Jak ale zakladatelé přetavili své ideály do podoby předního světového producenta ve svém oboru?

O podrobné historii značky Arbor se dosud moc nemluvilo, to se ale u příležitosti 25. výročí má změnit. Jak se Bob Carlson a Chris Jensen vrhli do už tehdy silně konkurenčního segmentu, jak se outsiderům podařilo vydobýt si pevnou pozici v komunitě a stát se jedním z největších inovátorů? Nebylo to vůbec lehké a chtělo to hodně odhodlání.

Vše uvidíš v chystaném dokumentu "Crossing the Grain", jehož premiéru netrpělivě očekáváme. Prozatím tu pro tebe máme aspoň krátký teaser, který naznačí, že opravdu je na co se těšit.

Arbor odhaluje svou historii

V roce 1995 dva přátelé založili značku Arbor s cílem postavit výrobu vybavení pro skateboarding a snowboarding na principech udržitelnosti. Byli první tradiční značkou v oboru akčních sportů, která se tímto směrem vydala a byli také první, kdo se formálně zavázal věnovat část prodejů na ochranu životního prostředí. Arbor vstoupil na trh s řadou snowboardů s dřevěnými jádry i vrchními vrstvami, sníženou závislostí na plastech a závazkem chránit lesy. Příběh o tom, jak se Arbor od idealistických začátků vyvinul do brandu, jakým je dnes, zatím nikdo nevyprávěl.

„V devadesátých letech jsme mluvili o udržitelnosti a dřevěných vrchních vrstvách, zatímco konkurence se zaměřovala na grafiku, módu a výrazné osobnosti“, říká zakladatel a CEO Arbor Bob Carlson. „Byli jsme vlastně cizinci ve svém vlastním oboru. Dost jiní na to, abychom v polovině devadesátých let upoutali pozornost, ale ne dost cool, abychom se udrželi, když se obor ustaloval na konci dekády. Jak jsme to přežili a naučili se v oboru akčních sportů vzkvétat, to je skvělý příběh o tom, jak snowboarding a skateboarding vždycky bude o lidech, jak nám náš kolektivní přístup umožnil najít si správnou cestu a přitom si zachovat nezávislost i věrnost základním myšlenkám.“

Dokument bude mít premiéru tuto zimu a objeví se v něm spousta současných i bývalých týmových jezdců jako jsou Bryan Iguchi, Marie-France Roy, Mikey Basich, Rob Kingwill, Nick Visconti, Shuriken Shannon, nebo Amelia Brodka. Nebudou chybět aktuální nebo bývalí zaměstnanci včetně Eddieho Walla, ani mediální hvězdy jako Pat Bridges ze Snowboarder Magazine, dlouholetý moderátor Pat Parnell, olympijský snowboardový komentátor NBC Todd Harris či novinářka ESPN Alyssa Roenigk. Vystoupí i legendy v oboru, jako je zakladatel Rome Paul Maravetz nebo Steve Lake, který vybudoval Sector 9.

Režisérem a producentem filmu je dlouholetý člen rodiny Arbor a bývalý marketingový ředitel Arbor Snowboards Sean Black se svým partnerem Asherem Kolesem.

Od začátků svojí existence, The Arbor Collective daruje skupinám, které chrání a obnovují lesy. Tento program s názvem Returning Roots, směřuje dary především na ochranu lesů Koa na Havaji. Tím navrací planetu místům a lidem, kteří nám před více jak 1000 lety dali surfing právě na prknech vyrobených ze dřeva Koa. Snowboarding i skateboarding vycházejí právě z jejich dědictví.

Všechny produkty od Arbor najdeš na SNOWBOARD ZEZULA.

5192 Kč

6392 Kč

3992 Kč

Publikoval

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

V červnu se konalo tradiční snowboardové soustředění v Nymburce

Už se to stává pomalu tradicí, po roce se opět sešly snowboardové týmy v Nymburce na společném soustředění a to 25.-27. června.

V Turnově se pojede longboardový závod PUMP-IT

Někdo by snad i mohl říct, že longboard není snowboard. A někdo, kdo to uslyší by snad i mohl říct, že ten člověk má pravdu. I tak by ale spousta lidí mohla ocenit informaci, že se v pumptracku v Turnově pojede 18.9.2021 závod, kde si každý bude moc vyjezdit svou vlastní odřeninu.