Audi Snowjam 2020 se po třech letech vrací zpět na místo činu!

S velkou radostí vám přinášíme první info o letošním Audi Snowjamu! Ano je to tak přátelé, fanoušci freestyle snowboardingu by si do kalendáře měli tučně zapsat termín 17.-22.3.2020, kdy se ve Skiareálu Špindlerův Mlýn uskuteční tenhle legendární závod, který je zároveň součástí SP ve slopestylu. Více info se dozvíte z tiskové zprávy níže.

Závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu se po kratší odmlce opět vrací do České republiky, a to v tradiční poslední zastávce sezóny, kterou hostí Skiareál Špindlerův Mlýn. Audi Snowjam 2020 se za účasti světové snowboardové špičky uskuteční od 17. do 21. března 2020.

Snowjam 2017 | Foto: David Buček

„Jsem rád, že se nám podařilo pro letošní rok zajistit podporu partnerů, areálu a kraje. Můžeme tak po tříleté odmlce závod Audi Snowjam zorganizovat. V České republice nebyla v posledních letech jediná akce představující vrcholový freestyle snowboarding, a tak nás těší, že právě na Audi Snowjam budou mít diváci možnost na vlastní oči vidět, kam se světový snowboarding za poslední tři roky posunul,“
Martin Černík

říká Martin Černík, zakladatel závodu a jeden z hlavních organizátorů, který zároveň plní funkci hlavního trenéra české snowboardové reprezentace.

Snowjam 2017 | Foto: David Buček

Celá série letošního FIS Světového Poháru v disciplíně slopestyle má celkem šest zastávek – dvě v USA a po jedné ve Švýcarsku, Itálii, Kanadě a Čechách. Po závodě Audi Snowjam dostanou tedy jezdci kromě cen za dosažené umístění v závodě i Křišťálové glóby pro celkové vítěze ve svých kategoriích. Audi Snowjam bude přenášen živě nejen v České Televizi, ale i v zahraničí.

V letošním roce bude finále celého závodu v sobotu ve 12hod a večer akci zakončí divácky atraktivní exhibice v disciplíně Big Air – Snickers Best Trick

Vstup na akci je zdarma!

Snowjam 2017 | Foto: David Karvay

Doprovodný program bude opět přímo v srdci Skiareálu Špindlerův Mlýn – Sv. Petr, kde na venkovním podiu a v krytém prostoru o ploše 1000 metrů čtverečních návštěvníci zažijí skvělou show. Kulturní program, který je nedílnou součástí akce, zahrnuje dva večery plné koncertů a dj setů ve stylu Rocku, Hip Hopu, Reggae a taneční hudby.  Z domácí špičky se představí například kultovní formace PSH nebo Kapitán Demo. Pro další interprety sledujte webové stránky a Facebook. 

Snowjam 2017 | Foto: David Buček

Program:

Pátek 20. 3. 2020 Kvalifikace
10:00 – 14:00 Kvalifikace mužů a žen (snowpark)

Sobota 21. 3. 2020 Semifinále a Finále
09:30 – 11:30 Semifinále mužů a žen
12:00 – 14:20 Finále mužů a žen
14:30 - Dekorování vítězů
18:30 – 19:50 Snickers BEST TRICK (Big air)

Podrobný program závodů i doprovodný program bude postupně zveřejňován na webu www.snowjam.cz .

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!