Audi Snowjam 2020 zrušen

Od organizátorů Audi Snowjamu 2020 nám dorazila tisková zpráva o zrušení závodu. Tohle info už pravděpodobně většina z vás má, přesto s vámi ale sdílíme oficiální vyjádření níže.

Finálový závod série FIS Světového poháru ve freestyle snowboardingu, který se měl konat 17.-21. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, je z důvodu nepředvídatelného vývoje šíření koronaviru zrušen. 

Praha – Snahou pořadatelů vždy bylo zorganizovat špičkový závod bez jakýchkoliv kompromisů, který by byl důstojnou tečkou za celou sezónou Světového poháru FIS ve freestyle snowboardingu.

„Se zástupci Svazu lyžařů ČR i Mezinárodní lyžařské federace FIS, stejně tak jako s vedením Skiareálu Špindlerův Mlýn, jsme do poslední chvíle doufali, že se nám podaří závod uskutečnit. Bohužel opak je pravdou,“ uvedl Martin Černík a dodal, že by se závod měl konat v příštím roce, kdy by byl zároveň nominačním závodem pro Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu.

Podle slov Martina Černíka měla na rozhodnutí o zrušení závodu vliv současná situace kolem šíření koronaviru a možná budoucí opatření vlády. „Nechtěli jsme se dostat do situace, že investujeme nemalé finanční prostředky Svazu lyžařů ČR, FIS a partnerů závodu do jeho přípravy, a mohlo přitom nakonec dojít k tomu, že by se konal bez účasti diváků tak, jak se to děje například při Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě,“ dodal.

My jen dodáme, že organizátoři tohoto pár dní starého rozhodnutí nemusejí litovat, protože aktuální nařízení Vlády ČR by uskutečnění závodu dle všeho stejně podle původního plánu neumožnily.
Budeme tak doufat, že se závod uskuteční příští rok a bude ve všech ohledech ještě lepší, než měl být letos, a to třeba kvůli tomu, že závod možná bude jedním z nominačních na ZOH 2022 v Pekingu, nebo proto, že vzniká nové delší časové okno pro důkladné přípravy.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Poznejte vycházející hvězdu ukrajinského snowboardingu Dima Luchkina

Znáte Dima Luchkina? Jestli jste o tomto třináctiletém klučinovi z Ukrajiny ještě neslyšeli, tak si pusťte epizodu pořadu MY TURN od Burton Snowboards, kde se moderátor Selema Masekela vydá do Innsbrucku. Právě zde totiž žije Dima společně s rodinou a každý den posouvá hranice svých snowboardových sklils na novou úroveň s vědomím, že doma na Ukrajině zuří válka.

Kam na podzim za prvním shredem na ledovec?!

Taky už nutně hledáte první možnost vyrazit za snowboardingem? Tak to jste tady na správném místě, protože v dnešním článku mrkneme, jaké jsou možnosti na první letošní ledovcové ježdění. A to né jen tak obyčejné, ale ježdění s našlapaným doprovodným programem a večerními radovánkami do ranních hodin, haha.

První letošní předsezónní jibbing proběhl minulou sobotu na Severáku

V týdnu před akcí se k nám náhodou dostala pozvánka na první pohled velmi “punkovou” akci v Jizerských horách. Tamní Ski Areál Severák hostil na stálém letním jibbovém set-upu, který tam má postavená místní shreďácká crew - Jibbing jam. Na místě byl náš redaktor Štěpán a v tomto reportu se jeho pohledem mrkneme, jak to vlastně na místě vypadalo.