Audi Snowjam 2020 zrušen

Od organizátorů Audi Snowjamu 2020 nám dorazila tisková zpráva o zrušení závodu. Tohle info už pravděpodobně většina z vás má, přesto s vámi ale sdílíme oficiální vyjádření níže.

Finálový závod série FIS Světového poháru ve freestyle snowboardingu, který se měl konat 17.-21. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, je z důvodu nepředvídatelného vývoje šíření koronaviru zrušen. 

Praha – Snahou pořadatelů vždy bylo zorganizovat špičkový závod bez jakýchkoliv kompromisů, který by byl důstojnou tečkou za celou sezónou Světového poháru FIS ve freestyle snowboardingu.

„Se zástupci Svazu lyžařů ČR i Mezinárodní lyžařské federace FIS, stejně tak jako s vedením Skiareálu Špindlerův Mlýn, jsme do poslední chvíle doufali, že se nám podaří závod uskutečnit. Bohužel opak je pravdou,“ uvedl Martin Černík a dodal, že by se závod měl konat v příštím roce, kdy by byl zároveň nominačním závodem pro Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu.

Podle slov Martina Černíka měla na rozhodnutí o zrušení závodu vliv současná situace kolem šíření koronaviru a možná budoucí opatření vlády. „Nechtěli jsme se dostat do situace, že investujeme nemalé finanční prostředky Svazu lyžařů ČR, FIS a partnerů závodu do jeho přípravy, a mohlo přitom nakonec dojít k tomu, že by se konal bez účasti diváků tak, jak se to děje například při Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě,“ dodal.

My jen dodáme, že organizátoři tohoto pár dní starého rozhodnutí nemusejí litovat, protože aktuální nařízení Vlády ČR by uskutečnění závodu dle všeho stejně podle původního plánu neumožnily.
Budeme tak doufat, že se závod uskuteční příští rok a bude ve všech ohledech ještě lepší, než měl být letos, a to třeba kvůli tomu, že závod možná bude jedním z nominačních na ZOH 2022 v Pekingu, nebo proto, že vzniká nové delší časové okno pro důkladné přípravy.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!