Blíží se hokejový zápas roku: FREESKI vs. SNOWBOARD

Věděli jste, že se česká snowboardová a freeski komunita potkává i jinde, než na horách? Lyže a prkna nám totiž evidentně nestačí! Zvlášť teď, když je sezóna pomalu ale jistě u konce. Z pár týdnů se češští snowboardeři a freeskieři utkají o titul hokejového krále roku 2019!

Freeskiing a snowboarding v české kotlině dávno překračuje svůj stín. Už nejde jen o to sejít se na svahu, společně pojezdit a dát si na aprés ski pár piv. Už nám začínají fušovat i do dalších společenských odvětví jako je třeba národní sport hokej. Tenhle „nešvar“ se mezi boarďáky a lyžníky poslední roky začal notně šířit, a tak byla pouze otázka času, kdy někdo svolá bájný zápas mezi příznivci jednoho a dvou prkýnek. Zápas si odbyl premiéru loni, a protože vše proběhlo jak po drátkách, tak to samozřejmě bude chtít odvetu. Ta je na programu už za pár týdnů!

Druhé hokejové utkání FREESKI vs. SNOWBOARD se uskuteční 17. května v pražském Škoda Ice Rinku ve Strašnicích vedle lanového mostu na Jižní spojce. Úvodní buly je naplánováno na 17:00 a veříme, že kdo nezasáhne do bitvy přímo jako hráč, tak dorazí s vlajkami, choreem a vyzbrojen válečnými barvami svého týmu, aby svoje koně hnal hlasivkama k vítězství! Historicky první zápas nakonec v nelítostné bitvě pro sebe v poměru 11:9 urvali loni boarďáci, takže lyžníci mají letos, co oplácet! Určitě si tak nech na páteční odpoledne a večer 17. května volno, protože jak se tak známe, tak nezůstane pouze u samotného hokeje, ale výkony se pak určitě budou muset probrat nad sklenkou vychlazeného moku… Vidíme se!

Hokejový zápas roku

Prvotní nominace týmu:

SNOWBOARD:
Tomáš Tuzar, Michal Prouza, Přemek Vida, Honza Bašný, Tomáš Piňda, Honza Lohynský, Pepe Samek, Matěj Slavík, Honza Nečas, Honza Zajíc, Chris Antsiou, Tony Svoboda, Kryštof Eliáš, Tomáš Teglý, Tomáš Löttl, Šimon Břeský, Ondra Kozina, David Fišara, Tomáš Špidlen, Dan Paulíček

FREESKI:
Mário Skála, Roman Dalecký, David „Shisty“ Nídr, Vojta Ševeček, Richard Skála, Pepé Kalenský, Jan „Zetor“ Kotáb, Jarda „Bezmozek“ Pekař, Matěj Gašpařík, Jakub Melichar, Adam Semerák, Luboš Turek, Ondra Karlovský, Štěpán Bureš, Šimon Kubina, Michal Peč

Účast můžeš potvrdit na facebook události zde.  

Loňský první ročník

Za FREESKI sekci napsal a dorazí fandit

Maty Vránek
Další články autora

Za SNOWBOARD sekci napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Zveme vás na Freeride.cz Meet Again Party do Radlický!

Zdravíme všechny snowboarďáky, freeskiery, wejkaře, surfaře a všechny z vás, kdo jste součástí naší komunity! Posledních pár měsíců jsme zažívali něco, co většina z nás nezná - nemohli jsme se vídat na akcích. Sice pořád ještě žijeme v době koronavirové, ale věříme, že už je čas se začít znovu potkávat a vystoupit ze strachu. Je samozřejmě na každém, jak k akcím v dnešní době přistupuje. My máme ale jasno... Chceme se zase potkat!

Dušan Kříž & Rusty Toothbrush crew v editu ze švýcarského Zermattu

Rusty Toothbrush jsou tu po krátké době s dalším nabitým editem. Tentokrát se v něm objeví i náš Dušan Kříž, který si s partou střihl ježdění a shooting ve švýcarském Zermattu. Ve videu uvidíte i Ethana Morgana, Tylera Chorltona, Alexe "Peppino" Stewarta, Flo Courzeliuse.