Bryan Iguchi představuje svá signature prkna od Arbor Snowboards

Bryan Iguchi je světovou snowboardovou legendou a také jedním z členů teamu značky Arbor Snowboards. Ta se rozhodla rozjet s tímto borcem spolupráci a podařilo se jim společně vytvořit nabušenou kolekci snowboardů a splitboardů. Iguchiho pro-modely jsou výsledkem dokonalého propojení kreativity a inovací a my se na ně dnes podíváme.

Bryan Iguchi

Bryan Iguchi, to je koncentrované nadšení a láska k snowboardingu. „Guch“, jak mu všichni říkají, je světový snowboardista s téměř třicetiletými zkušenostmi na profi úrovni. Miluje brázdit doposud neproježděné kopce a užívat si freeridu v čerstvém prašanu. Ačkoliv pochází ze slunné Kalifornie, v 90. letech se přestěhoval do Jackson Hole ve Wyomingu. Kráse tamní přírody propadl natolik, že se rozhodl právě na tomto místě strávit zbytek života. Pokud tedy budete toužit někdy Bryana poznat osobně, najdete ho právě zde.

Arbor Bryan Iguchi Pro-models

Bryan Iguchi Pro-​Rocker a Pro-Camber

„Chtěl jsem navrhnout prkno, které by se dokázalo přizpůsobit mému stylu jízdy – někdy jsem pohodový rider, jindy zabiják.“
Bryan Iguchi

Původně měl být tento model snowboardu vyloženě freestylový, nicméně Bryanovy záměry se nakonec změnily. Došel k závěru, že prkno musí být schopné jízdy v jakýchkoliv podmínkách. Ať už si tedy rider brousí zuby na divoký carving, při kterém za ním zůstane jen ohnivá čára, nebo spíše prahne po bouřlivé jízdě v prašanu, Bryan Iguchi Pro-​model je tou pravou volbou. Kdo si kromě kvality potrpí i na design jistě ocení, že design snowboardu si „Guch“ navrhoval zcela sám.

Pro-​Rocker model poskytuje dokonalý pocit „surfování“ v prašanu. Je to způsobeno hlavně i díky lehce se zúžující patce a delší špičce. Schopnosti ovládat tohle prkno jsou díky tomuto detailu mnohem lepší. Rocker model je ideální na big-​mountain i na backcountry freestyle.

Pro-​Camber kousek je naopak stvořen pro drsnou, ostrou precizní jízdu zakončenou pořádným popem. Jedná se o desku vytvořenou jako mountain twin s camberem. Stejně jako rocker se vyznačuje prodlouženým nosem a zúženým tailem, takže perfektně proplouvá hlubokým sněhem.

Bryanova vnitřní touha po prozkoumávání divočiny na co nejlepším prkně vedla k myšlence stvoření dokonalého Arbor Pro-​modelu. Nutno podotknout, že za výsledkem stojí velká dřina, uvažováním nad dokonalým tvarem prkna počínaje a hodinami strávenými nad grafickým návrhem konče. Všechny Iguchiho technologické i designové návrhy byly zpracovány a vznikl z toho vrcholný kousek hodný obdivu – backcountry splitboard v camberovém provedení.

Tohle prkno je vyrobeno v prohnutí ideálním pro precizní jízdu a vysoký pop. Zároveň taky disponuje technologií GripTech, což mu zaručuje efektně přilnout ke sněhu v momentě, kdy je to skutečně potřeba. A tak, jako i předchozí dva snowboardy, je vrchní vrstva splitboardu vytvořena v designu z pravého dřeva, takže žádná umělotina!
Zhlédni první epizodu ze série videí značky Arbor na téma „domov“. V hlavní roli není nikdo jiný než Bryan Iguchi a jeho milované místo, Jackson Hole ve Wyomingu.

Rozhodně si nenech ujít ani tuhle Bryanovu fotogalerii.

Aktuální kolekci Arbor Snowboards najdete i v našem přehledu snowboardového vybavení Freeride.cz Buyer's Guide 2019.

vystavil

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

Kaunertal Opening 2020 je minulostí. Dej si report z celého víkendu!

Letošní opening snowparku na Kaunertalu je za námi. Naše redakce tam letos vyrazila s našima parťákama ze SNOWBOARD ZEZULA. Přečti si, jak to během celého víkendu probíhalo a mrkni při tom i na fotky.

HEROES - kniha fotografií a příběhů věnovaná ženskému snowboardingu

Francouzský fotograf a filmař Jérôme Tanon představuje svůj nový mistrovský kousek “HEROES“. Foto projekt věnovaný ženskému snowboardingu a jejich odhodlání pro sport, který milují.

Absinthe Films uvádí nový film CHANNEL ZERO

Produkci Absinthe Films není třeba představovat, tahle parta je největším “držákem” na poli full-length snowboardových filmů a ani letos i přes tenhle šílený rok nepolevuje a přináší nám svůj další kousek. Tady je zatím trailer a základní info.