Bukovku ovládla oslava konce sezóny v podobě legendární Spring Session

Spring Session na Bukovce se za posledních x let stala tradicí. Od lokální akce v místním parčíku uprostřed sjezdovky, se akce rozrostla o tři dny a akci s neskutečným set-upem v dolní části sjezdovky s vlastním vlekem. Areál i shapeři vynakládají velké úsilí, aby pro nás nadšence připravili event, který se nám zaryje do paměti velmi silným písmem. Ač jsi na místě byl, či nebyl, pojď se mrknout na tento report z této superparádní akce, která proběhla minulý týden od čtvrtka do neděle na Bukové hoře v Červené Vodě.

Akce proběhla minulý týden od čtvrtka do soboty a připravila pro všechny příznivce a milovníky freestylového ježdění velmi povedený program a set-up. Na jezdce čekalo tři dny intenzivního ježdění v pečlivě vyladěném playgroundu. Řekneme si tedy něco o parku, protože to byl jednoznačně "hajlajt" celé akce.

Na kopci se sešla početná parta

Bukovka disponuje velmi dobrou vybaveností co se týče zasněžování a i když tomu letos zima moc nepomáhala, tak na kopci to bylo rozhodně vidět. Sněhu bylo dostatek a na místě stály hromady, které lokální shapers, bagristi a rolbaři proměnili v rozlehlé a zábavné hřiště plné překážek. Například corner, který se dal létat přes a dali se na něm provádět veletoče všech úrovní. Dále hned na začátku čekala pro ridery velmi oblíbená hokejka, která svoje “lko” měla tak nakoplé, že se na tom dalo lítat až do vesmíru a jezdci mohli předvádět např. rotace o 360 s prstem v nosu. Dále hned za hokejkou čekal wallride, který se dal jezdit i jako vysoký rail. Hned vedle menší skok a na závěr hlavní a celé akce ikonická platforma v podobě balkonu, který se dal jezdit ze všech stran, či různě transferovat. Ještě nesmím zapomenout na doubleking, který byl též u jezdců velmi oblíbený. To by bylo vše k set-upu, teď mrkneme jak to vlastně probíhalo na místě.

Dára a Šimba na wallridu aka high railu 

Ondra Bauer na hokejce 

Akce začala čtvrtkem, kdy si mohl přijet každý volně zajezdit a seznámit s parkem. Stejně tak v pátek. Jen na páteční večer byla připravena večerní show v podobě night shootingu. Ten proběhl od 6 hodin večerních do 8 a atmosféra na místě byla tak hustá, že se dala krájet. Krájet se dal i kouř z dýmovnic, který celou večerní session jen skvěle podtrhoval. Jezdci, kterých se na Bukovce sešlo letos poměrně požehnaně si užívali večerní vibe a dj jim k tomu hrál svižný fláky. Hned po ježdění se rozjela warm-up aftrparty v místní apré pro ty, kteří chtěli přepálit start. A že jich bylo! Haha..

Páteční večerní session měla koule! 

Sobota přinesla hlavní den a program byl natřískaný k prasknutí. Od highjump session, po contest z celého parku, cash4tricks na balkoně a v neposlední řadě best trick jam. Ještě večer za umělého osvětlení proběhla i snowskate session, ale to bych předbíhal…

Nissi na corneru 

Musím podotknout a i na místě to bylo často od místňáků zmiňované, že letos se akce povedla co se týče účasti. Tímto bych chtěl všem poděkovat, protože na Bukovce se sešla opravdu početná partička od “smetánky” české scény v podobě Ondry a Terky Bauerovic, Ondry Porketa, Císiho, Marčuse, Láďi, Matyho, Jonáše nebo Darka. Z lyžníků bych zmínil protagonisty Tupých hran Króčy a Šimby. Dále mě na místě překvapilo velmi početné zastoupení něžného pohlaví např. Verča “Jayah”, holky z Flamenell brandu, dále Majda, Aďa, atd., které neskutečně diktovaly po celou dobu akce a musím smeknout! Jistě musím zmínit i všechny lokály i přespolní, protože bez vás by to taky nešlo! Všichni jste zanechali na akci svojí nezapomenutou stopu! Je hezký vidět, že dělat podobné akce má rozhodně smysl!

Přesuneme se každopádně dále. Akci hrozilo, že z perfektně připraveného eventu bude dešťové království, ale všichni Bohové snowboardingu i freeskiingu se smilovali a nad Bukovkou vyčarovali díru, která přinesla sluníčko a parádní počasí po celou dobu sobotního programu. Na závěr dne pár kapek spadlo, ale to už se všichni připravovali na afterparty, ale to zas předbíhám.

Každopádně počasí bylo fakt libové, slunko svítilo, kdo chtěl tak shredil v tričku a slash byl takový, že byls rád, že vůbec jedeš. Zkrátka rychlost celkem chyběla, ale to nikomu zas tak nevadilo. Kdokoliv totiž mohl využít příležitosti půjčit si nějaké testovací prkno od Zezuláků nebo z Burton stánku. Já toho rozhodně využil a Arbor deska od Zezuly skvěle posloužila a přišla vhod. 

Moje beko na půjčeném prkně od Zezuláku 

Kdo nejezdil, cháloval vyhlášený místní langoš a popíjel “ryzí pivo z hor” nebo trsal na beaty z Red Bull Saurusu. Příjemná atmosféra se linula nad Bukovkou a komu energie stačila, tak diktoval na připraveném set-upu. Během dne se odjel highjump, to je speciální contest ve skoku vysokém. Ten ovládl s 2 metry vysokým výskokem Dára, svoje ollie odpálil do vesmíru a stanovil nový bukovský rekord! Gratulky Dáro..

Dále se odjel i contest, který si samotní rideři odsouhlasili, že se pojede v celém parku a tak ten, kdo předvedl perfektní jízdu a dojel až k balkonu, mohl se radovat z prvních příček. Ceny si odnesli např. Darek Bergman za highjump i první místo v contestu, dále byl druhej Ondra Porket, třetí flek bral Láďa Hrstka. Z dětí nejlíp diktoval Maty Krejčí, Maty Skandera a Max Lebedev. Z holek Terka Bauerová, Aďa Krátošková, Terka Lisková. A ve freeski kategorii nejlíp zabili Kroča, Novotný a Ferbr. Všem velká čest a i těm, co se na stupně vítězů nedostali. Respekt všem! 

Potom se rozdalo pár stováků za nejlepší triky dne a mohlo se jít slavit do místního ApresSki baru, kde proběhla bujará afterparty až do dob naštvanosti místních barmanek a jejich totální rezignaci. Parta se z baru rozprchla něco kolem páté hodiny ranní a touhle hodinou i podtrhla celou akci tlustou a nikdy nezapomenutelnou čarou.

Dárův stylovej one foot 

holky diktovaly 

Samozřejmě musíme pochválit shapers a areál, protože tohle rozhodně za pochvalu stojí. Konečně má česká scéna akci, která se aspoň trochu může rovnat legendární Burton Špindl Spring Session. A to nekecám! Takže kdo letos nebyl, tak doufám, že příští rok si to už ujít nenechá! Tak zas za rok!

Parto dík! 

Galerka od Zbyni: 

Galerka od Martin L. 

Napsal a akce se zúčastnil

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...