Bývalá snowboardistka Allie Reynoldsová vydala thriller Mráz pod kůží

Allie Reynoldsová je bývalá profi snowboardistka, která před lety patřila ve Velké Británii k 10 nejlepším v rampě. Strávila tak několik sezón v rakouských, švýcarských a francouzských Alpách, kde kromě ježdění i načerpala inspiraci k napsání thrilleru Mráz pod kůží. Jak jste už určitě pochopili, tento článek je trochu z jiného soudku, než jste od nás zvyklí. Knižní svět se ale našeho světa freestyle snowboardingu nedotýká až tak často - pojďme si tedy knihu i Allie blíže představit.

Allie má za sebou kromě profesionálního snowboardingu i další role. Byla učitelkou angličtiny, asistentkou v knihkupectví, barmankou, chůvou a překladatelkou. Od roku 2018 je naplno spisovatelkou. Žije v australském pobřežním městě Gold Coast, kde se kromě psaní věnuje i surfingu.

K napsání thrilleru jí inspirovalo prostředí hor a snowboardingu, ve kterém se pohybovala. Během let strávených ve vysokohorských oblastech slyšela spoustu příběhů o lidech, kteří se vydali na túry, hory je pohltily a už se nikdy nevrátili. Z těchto příběhů zkrátka mrazí a tak není divu, že se její nový thriller jmenuje Mráz pod kůží (v originále Shiver).

Podtitulem této 392 stránkové knihy je: „Nikdo neví, co se stalo. A já se postarám, aby to tak i zůstalo.“
To samo o sobě vyvolává zvědavost. Dlouhé dny a večery v nekončícím lockdownu vybízejí k začtení se. Pokud vás kniha zaujala, níže přinášíme samotnou anotaci, která vám o tomto thrilleru prozradí více a link, kde knihu zakoupit.

Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších snowboardových závodů své kariéry. 

Brzy po příjezdu k lyžařskému středisku na vrcholu ledovce však zjišťují, že si s nimi někdo krutě zahrává. Horská chata je opuštěná, lanovka se zastavila, ani jeden z nich nemůže najít svůj mobilní telefon a ve společenské místnosti na ně čekají pokyny ke hře. Hře, která jim má připomenout Saskii – členku jejich někdejší party v době, kdy jich bylo ještě šest.

Pak se ale něco stalo. Saskia v den závodů za podivných okolností zmizela. A právě letos, po dlouhých letech, kdy byla pokládána za pohřešovanou, ji úřady oficiálně prohlásili za mrtvou.

Všechny začíná sžírat nepříjemný pocit a nemohou se rozhodnout, jestli jsou horší nevysvětlitelné záhady, které se v chatě dějí, nebo sněhová bouře, která jim znemožňuje z ní uniknout. Jedno je však jisté: nikomu z přítomných se nedá věřit. Někdo je sem totiž vylákal schválně. Někdo, kdo touží zjistit pravdu o tom, co se stalo se Saskií. A ten někdo se nezastaví před ničím.

Thriller s rychlým tempem a tíživou klaustrofobní atmosférou, plný vzájemného obviňování a nedůvěry, se stal ještě před vydáním senzací a práva na něj byla prodána do 18 zemí.

Knihu pořídíte u nakladatelství Metafora. Přímo objednat ji můžete na Grada.cz.

Allie můžete sledovat na Instagramu a Twitteru.

Mráz pod kůží vydalo nakladatelství Metafora, které můžete sledovat na Instagramu a Facebooku.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Vyrazte v létě k vodě a navnaďte se s naším přehledem water jumpů

Teploty začínají atakovat hranici, kdy je příjemné trávit čas spíše u vody, než kdekoliv jinde. Na snowboarding většina z vás nemá ani pomyšlení, protože už je dávno po sezóně. Pokud tedy zrovna nepatříte do sorty riderů, kteří využívají ledovců nebo krytých hal. Je tu ale ještě jedna možnost, a to využívat skoků do vody, které v naší zemi najdete hned čtyři. Ideální čas spojit snowboarding s horkým letním počasím. V tomto přehledu se podíváme, které water jumpy jsou ready na vaší návštěvu a váš trénink.

Top výstupy za květen

Květen utekl jak voda a někteří z vás během tohoto měsíce využívali posledních sněhových fleků nebo ti štastnější vyrazili otevřít jarní sezónu na ledovce. U nás na Freeridu jsme v květnu nenechali nic náhodě a pilně jsme plodili články a různé výstupy. Mapovali jsme za vás scénu a přinášeli vám salvu skvělého materiálu. Ještě naposledy dáme šanci top výstupům, které tento jarní měsíc vyšly. Tady jsou!

Aleš Tomsa se rozmluvil o svých projektech u Tupých hran

Nový díl Tupých hran je tady a do ještě vyhřátého křesla po Dušanovi usedá další snb rider - Aleš Tomsa!