Čeká nás další kvalifikační závod pro nadšence neupravených svahů - X OVER RIDE

Zásobník legendárních riderů na této akci, slibuje opravdové highlighty (=vysoká světla). Na apríla, tedy 1.4. pokud jste radši na čísla, se sejde freeridová scéna ve velice známém středisku v Zell am See – Kaprun. Podíváná, všem očím lahodící, se bude odehrávat na svahu roztomilého pahorku Kitzsteinhorn. Proběhne tu totiž další kvalifikační závod série Freeride world tour qualifier s hodnocením 3*.

Akce X OVER RIDE nabídne posbírání bodů do kvalifikace na konci sezóny. Boj o body bude zajímavý už jen díky našlapené startovní listině. Sejde se mezinárodní i lokální scéna, registrace byla již uzavřena a pořadatelé slibují našlapnutá jména. Vzhledem k pohodě, která musí na těchto místech panovat, se nestyďte promyslet návštěvu Freeride závodů.

Velké očekávání je především v ženské snowboard kategorii. První backflip v ženské souteži padl právě během série Open Faces a všichni napjatě čekají, kam se bude “hra” dál posouvat. Loňská vítězska Olivia Riedl přiveze, krom kvality, i hec dalším známým jménům, aby do toho pořádně šláply. Utká se totiž v neupraveném terénu i se Sarah Bacher, Giulia Bottazzin nebo Briony May Johnson.

Bývalý freestyle pro rider Mathias Weissenbacher vstoupil do freeride závodění teprve letos a dostal se hned na 4. Pozici v kvalifikaci FWTQ v kappl 3*. Na X OVER RIDE bude stát znovu na startu a nabídne trochu toho zdravého soutěžení letošním vítězům kvalifikací Sebastianu Keppliger a Jakobu Weger. Na listu jsou krom spousty dalších i Florian Handschuh, David Pickl i Stefan Gartmann. Podíváná?...BUDE!

https://www.x-over.at/en/Kromě kvalifikací, stále běží online kampaň X OVER RISE & SHINE. Stejně, jako v předchozích letech, je tohle příležitost získat divokou kartu, která komukoli umožňuje být součástí závodu freeride světa. Ve hře jsou 3 divoké karty, jejichž součástí je i mentoring zkušených riderů.

Vstup do boje o divokou kartu je jednoduchý. Projdi svoje fotky, videa nebo vyraž vytvořit něco nového do hor. Napostuj svojí nejlepší akční fotku/video do 17. května a označ následující stránky a tagy:

@xoverride,@kitzsteinhorn_official, @zellamseekaprun, #xor23, #xoverride, #kitzsteinhorn,#zellamseekaprun, #rideandshine

Buď součástí freeride scény!

Kéž by si tak taky mohl zaprášit

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

SNOWBOARD: Mrkej na první fotky a video ze Swatch Nines 2024

Swatch Nines nás zase letos pošlou do kolen! Čekuj první obrázky a edit ze švýcarskýho Schilthornu...

Doražte na opening Horsefeathers snowparku Mölltaler Gletscher!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 20. dubna!

Obertauern hostí finální závod kvaldy na Freeride World Tour 2025!

Obertauern letos vůbec poprvé hostí závody 4* Freeride World Tour Challenger Series. Již tento víkend se tam potkají nejlepší jezdci Freeride World Tour a nejlepší jezdci kvalifikace a budou bojovat o poslední cenné body, které rozhodnou zda i do příští sezóny zůstanou v nejvyšší třídě Freeride World Tour. Sledujte živý přenos ze závodu přímo tady!