Čeká nás další kvalifikační závod pro nadšence neupravených svahů - X OVER RIDE

Zásobník legendárních riderů na této akci, slibuje opravdové highlighty (=vysoká světla). Na apríla, tedy 1.4. pokud jste radši na čísla, se sejde freeridová scéna ve velice známém středisku v Zell am See – Kaprun. Podíváná, všem očím lahodící, se bude odehrávat na svahu roztomilého pahorku Kitzsteinhorn. Proběhne tu totiž další kvalifikační závod série Freeride world tour qualifier s hodnocením 3*.

Akce X OVER RIDE nabídne posbírání bodů do kvalifikace na konci sezóny. Boj o body bude zajímavý už jen díky našlapené startovní listině. Sejde se mezinárodní i lokální scéna, registrace byla již uzavřena a pořadatelé slibují našlapnutá jména. Vzhledem k pohodě, která musí na těchto místech panovat, se nestyďte promyslet návštěvu Freeride závodů.

Velké očekávání je především v ženské snowboard kategorii. První backflip v ženské souteži padl právě během série Open Faces a všichni napjatě čekají, kam se bude “hra” dál posouvat. Loňská vítězska Olivia Riedl přiveze, krom kvality, i hec dalším známým jménům, aby do toho pořádně šláply. Utká se totiž v neupraveném terénu i se Sarah Bacher, Giulia Bottazzin nebo Briony May Johnson.

Bývalý freestyle pro rider Mathias Weissenbacher vstoupil do freeride závodění teprve letos a dostal se hned na 4. Pozici v kvalifikaci FWTQ v kappl 3*. Na X OVER RIDE bude stát znovu na startu a nabídne trochu toho zdravého soutěžení letošním vítězům kvalifikací Sebastianu Keppliger a Jakobu Weger. Na listu jsou krom spousty dalších i Florian Handschuh, David Pickl i Stefan Gartmann. Podíváná?...BUDE!

https://www.x-over.at/en/Kromě kvalifikací, stále běží online kampaň X OVER RISE & SHINE. Stejně, jako v předchozích letech, je tohle příležitost získat divokou kartu, která komukoli umožňuje být součástí závodu freeride světa. Ve hře jsou 3 divoké karty, jejichž součástí je i mentoring zkušených riderů.

Vstup do boje o divokou kartu je jednoduchý. Projdi svoje fotky, videa nebo vyraž vytvořit něco nového do hor. Napostuj svojí nejlepší akční fotku/video do 17. května a označ následující stránky a tagy:

@xoverride,@kitzsteinhorn_official, @zellamseekaprun, #xor23, #xoverride, #kitzsteinhorn,#zellamseekaprun, #rideandshine

Buď součástí freeride scény!

Kéž by si tak taky mohl zaprášit

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!