Česká & slovenská repre na MSJ 2019 ve švédském Kläppen

Od coache české snowboardové freestyle repre Přemka Vidy nám dorazilo ohlédnutí za Mistrovstvím světa juniorů, které se jelo nedávno ve švédském resortu Kläppen. Česko na tomhle nabitém závodě reprezentovali Kuba Hroneš, Kristián Salač a Láďa Hrstka a Slovenko Samo Jaroš a Eva Hanicová.

Letošní Mistrovství světa juniorů rozhodně nebyl nějaký vedlejší závod na konci sezóny. Úroveň tohohle závodu roste každým rokem a pozornost celého světa závodního snowboardingu je každou sezónu zaměřena více a více právě sem. Je totiž jasné, že ti, kdo se na tomhle závode blýsknou, budou pravděpodobně ti, o kterých v budoucnu ještě uslyšíme.
V závodě startovalo celkem 95 riderů z celkem 31 zemí, což je statistika, která opět naznačuje, že úroveň tohohle závodu je dost vysoká. Závod se jel v disciplínách slopestyle a big air. Slopestyle čítal 7 platforem s raily a kickery.
Českou republiku na MSJ reprezentovali již zkušení rideři Láďa HrstkaKristián Salač. Poprvé se na MSJ podíval Kuba Hroneš, pro kterého to byl první závod na takto vysoké úrovni. Slovensko mezi muži reprezentoval Samo Jaroš, který je aktuálně rozjetý jak parní vlak a ve své věkové kategorii patří jednoznačně k jedněm z nejlepších světových riderů, což i potvrdil 2.místem ve slopestylu. Mezi ženami jela za Slovensko Eva Hanicová, pro kterou to stejně jako pro Kubu Hroneše byl jeden z prvních startů na takto velkém závodě.

Výsledky:

Slopestyle:
Láďa Hrstka (CZE) - 43.místo
Kristián Salač (CZE) - 48.místo
Kuba Hroneš (CZE) - 65.místo

Samo Jaroš (SVK) - 2.místo
Eva Hanicová (SVK) - 31.místo

Big air:
Láďa Hrstka - 86.místo
Kristián Salač - 33.místo
Kuba Hroneš - 51.místo

Samo Jaroš - 12.místo
Eva Hanicová - 29.místo

Zhodnocení Přemka Vidy:

Byť to tak výsledkově nevypadá bylo vidět, že se naši kluci mohli měřit s nejširší světovou špičkou. Kristián Salač odjel BS 1080, trik který byl ve všech 4 heatech na Big airu postupový a rozhodovaly jen drobné niance v délce grabu, či skoku. Kristián skončil ve svém Heatu 8, ale v jiném Heatu by mu jeho body na postup do dvacetičleného finále stačily. Kousek mu chyběl i ve slopestylu, kdy zariskoval a zvolil z jibb platformy frontflip, který ale lehce přetočil a jízdu nedokončil čistě. Největší radost mám z teprve čtrnáctilétého Jakuba Hroneše pro kterého to bylo první MSJ. Kuba nasbíral hodně zkušeností prožil si svůj příběh po pádu v první kavlifikační jízdě a nakonec odjel jak ve slopestylu tak v Big Airu cab double 9 a bude velkým příslibem do budoucna. Gratulace míří na slovensko. Samo Jaroš potvrdil, že patří mezi top jezdce ve své věkové kategorii a získal ve slopestylu senzační stříbrnou medaili, škoda jen , že nepřidal další i v Big Aru, kde se mu k senzační cab 12 nepodařilo odjet další trik. Rozhodčí si na MSJ stejně jako na SP připravili formát clock watch a Samo tak musel přidat FS, 1080 nebo lépe FS 1260, což se bohužel nestalo.

Další fotky:

Záznam z kvalifikace slopestylu:

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Dominik Veselka: Private Quarantine Session na Moravský boudě

Dominik Veselka se během pandemických dní vyrazil izolovat do Špindlu na Moravskou boudu, kde až do pozdních jarních dní stál geniální snowpark, jak to tam na jaře bývá. Dejte si krátkej, ale zábavnej edit!

Vylaď se na léto Tie&Dye kousky z naší merch kolekce

Deadline předobjednávek Freeride.cz merch kolekce SUPPORTING COMMUNITY se rychle blíží, čas máš jen do 31. května! Dneska ti ukážeme pár kousků z naší kolekce, které si zaslouží extra pozornost... Tie&Dye summer is coming!

Sims Snowboards je zpátky! Nabitý team se představuje ve videu PROMO ONE

Legendární snowboardová firma Sims Snowboards, která stála na úplném počátku snowboardingu, a kterou v roce 1976 založil Tom Sims je zpátky! Značka vystupuje jako Sims Collective a součástí teamu jsou John Jackson, Keegan Valaika, Tadashi Fuse, Scott Blum, Shuhei Sato, Cody Warble a Nik Baden. No není tohle dream team? Mrkejte na jejich první video PROMO ONE.