Česká & slovenská repre na MSJ 2019 ve švédském Kläppen

Od coache české snowboardové freestyle repre Přemka Vidy nám dorazilo ohlédnutí za Mistrovstvím světa juniorů, které se jelo nedávno ve švédském resortu Kläppen. Česko na tomhle nabitém závodě reprezentovali Kuba Hroneš, Kristián Salač a Láďa Hrstka a Slovenko Samo Jaroš a Eva Hanicová.

Letošní Mistrovství světa juniorů rozhodně nebyl nějaký vedlejší závod na konci sezóny. Úroveň tohohle závodu roste každým rokem a pozornost celého světa závodního snowboardingu je každou sezónu zaměřena více a více právě sem. Je totiž jasné, že ti, kdo se na tomhle závode blýsknou, budou pravděpodobně ti, o kterých v budoucnu ještě uslyšíme.
V závodě startovalo celkem 95 riderů z celkem 31 zemí, což je statistika, která opět naznačuje, že úroveň tohohle závodu je dost vysoká. Závod se jel v disciplínách slopestyle a big air. Slopestyle čítal 7 platforem s raily a kickery.
Českou republiku na MSJ reprezentovali již zkušení rideři Láďa HrstkaKristián Salač. Poprvé se na MSJ podíval Kuba Hroneš, pro kterého to byl první závod na takto vysoké úrovni. Slovensko mezi muži reprezentoval Samo Jaroš, který je aktuálně rozjetý jak parní vlak a ve své věkové kategorii patří jednoznačně k jedněm z nejlepších světových riderů, což i potvrdil 2.místem ve slopestylu. Mezi ženami jela za Slovensko Eva Hanicová, pro kterou to stejně jako pro Kubu Hroneše byl jeden z prvních startů na takto velkém závodě.

Výsledky:

Slopestyle:
Láďa Hrstka (CZE) - 43.místo
Kristián Salač (CZE) - 48.místo
Kuba Hroneš (CZE) - 65.místo

Samo Jaroš (SVK) - 2.místo
Eva Hanicová (SVK) - 31.místo

Big air:
Láďa Hrstka - 86.místo
Kristián Salač - 33.místo
Kuba Hroneš - 51.místo

Samo Jaroš - 12.místo
Eva Hanicová - 29.místo

Zhodnocení Přemka Vidy:

Byť to tak výsledkově nevypadá bylo vidět, že se naši kluci mohli měřit s nejširší světovou špičkou. Kristián Salač odjel BS 1080, trik který byl ve všech 4 heatech na Big airu postupový a rozhodovaly jen drobné niance v délce grabu, či skoku. Kristián skončil ve svém Heatu 8, ale v jiném Heatu by mu jeho body na postup do dvacetičleného finále stačily. Kousek mu chyběl i ve slopestylu, kdy zariskoval a zvolil z jibb platformy frontflip, který ale lehce přetočil a jízdu nedokončil čistě. Největší radost mám z teprve čtrnáctilétého Jakuba Hroneše pro kterého to bylo první MSJ. Kuba nasbíral hodně zkušeností prožil si svůj příběh po pádu v první kavlifikační jízdě a nakonec odjel jak ve slopestylu tak v Big Airu cab double 9 a bude velkým příslibem do budoucna. Gratulace míří na slovensko. Samo Jaroš potvrdil, že patří mezi top jezdce ve své věkové kategorii a získal ve slopestylu senzační stříbrnou medaili, škoda jen , že nepřidal další i v Big Aru, kde se mu k senzační cab 12 nepodařilo odjet další trik. Rozhodčí si na MSJ stejně jako na SP připravili formát clock watch a Samo tak musel přidat FS, 1080 nebo lépe FS 1260, což se bohužel nestalo.

Další fotky:

Záznam z kvalifikace slopestylu:

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Třetí epizoda DC Transitors je plná solidního backcountry snowboardingu

Třetí epizoda z letošní série DC Transitors je opět pořádná pecka! Sestava ve složení Torstein Horgmo, Iikka Backstrom, Sebbe De Buck a Mons Roisland se společně vydala do Kanady na backcountry misi a jako vždy zpět dovezli hromadu kvalitních záběrů, které si určitě udrží vaší pozornost.

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - 3. díl

Mikýř je zpět a jeho Prkenný Přehled s ním! Tentokrát v májovém láskyplném vydání opět nahlédneme pod pokličku české snowboardové scény a dokonce zabrousíme o kus dál, a to i do českého světa skateboardingu a freeskiingu.

Zeb Powell se kroutí do včech směrů v novém videu E.A.S.T

Koukněte na nový edit z východního pobřeží USA, ve kterém se vám představí talentovaný Zeb Powell. Tohoto mladého snowboardistu můžete v poslední době vidět víc a víc a zcela jistě za to může jeho nezvyklý styl kroucení triků. No přesvědčte se sami.