Česká & slovenská repre na MSJ 2019 ve švédském Kläppen

Od coache české snowboardové freestyle repre Přemka Vidy nám dorazilo ohlédnutí za Mistrovstvím světa juniorů, které se jelo nedávno ve švédském resortu Kläppen. Česko na tomhle nabitém závodě reprezentovali Kuba Hroneš, Kristián Salač a Láďa Hrstka a Slovenko Samo Jaroš a Eva Hanicová.

Letošní Mistrovství světa juniorů rozhodně nebyl nějaký vedlejší závod na konci sezóny. Úroveň tohohle závodu roste každým rokem a pozornost celého světa závodního snowboardingu je každou sezónu zaměřena více a více právě sem. Je totiž jasné, že ti, kdo se na tomhle závode blýsknou, budou pravděpodobně ti, o kterých v budoucnu ještě uslyšíme.
V závodě startovalo celkem 95 riderů z celkem 31 zemí, což je statistika, která opět naznačuje, že úroveň tohohle závodu je dost vysoká. Závod se jel v disciplínách slopestyle a big air. Slopestyle čítal 7 platforem s raily a kickery.
Českou republiku na MSJ reprezentovali již zkušení rideři Láďa HrstkaKristián Salač. Poprvé se na MSJ podíval Kuba Hroneš, pro kterého to byl první závod na takto vysoké úrovni. Slovensko mezi muži reprezentoval Samo Jaroš, který je aktuálně rozjetý jak parní vlak a ve své věkové kategorii patří jednoznačně k jedněm z nejlepších světových riderů, což i potvrdil 2.místem ve slopestylu. Mezi ženami jela za Slovensko Eva Hanicová, pro kterou to stejně jako pro Kubu Hroneše byl jeden z prvních startů na takto velkém závodě.

Výsledky:

Slopestyle:
Láďa Hrstka (CZE) - 43.místo
Kristián Salač (CZE) - 48.místo
Kuba Hroneš (CZE) - 65.místo

Samo Jaroš (SVK) - 2.místo
Eva Hanicová (SVK) - 31.místo

Big air:
Láďa Hrstka - 86.místo
Kristián Salač - 33.místo
Kuba Hroneš - 51.místo

Samo Jaroš - 12.místo
Eva Hanicová - 29.místo

Zhodnocení Přemka Vidy:

Byť to tak výsledkově nevypadá bylo vidět, že se naši kluci mohli měřit s nejširší světovou špičkou. Kristián Salač odjel BS 1080, trik který byl ve všech 4 heatech na Big airu postupový a rozhodovaly jen drobné niance v délce grabu, či skoku. Kristián skončil ve svém Heatu 8, ale v jiném Heatu by mu jeho body na postup do dvacetičleného finále stačily. Kousek mu chyběl i ve slopestylu, kdy zariskoval a zvolil z jibb platformy frontflip, který ale lehce přetočil a jízdu nedokončil čistě. Největší radost mám z teprve čtrnáctilétého Jakuba Hroneše pro kterého to bylo první MSJ. Kuba nasbíral hodně zkušeností prožil si svůj příběh po pádu v první kavlifikační jízdě a nakonec odjel jak ve slopestylu tak v Big Airu cab double 9 a bude velkým příslibem do budoucna. Gratulace míří na slovensko. Samo Jaroš potvrdil, že patří mezi top jezdce ve své věkové kategorii a získal ve slopestylu senzační stříbrnou medaili, škoda jen , že nepřidal další i v Big Aru, kde se mu k senzační cab 12 nepodařilo odjet další trik. Rozhodčí si na MSJ stejně jako na SP připravili formát clock watch a Samo tak musel přidat FS, 1080 nebo lépe FS 1260, což se bohužel nestalo.

Další fotky:

Záznam z kvalifikace slopestylu:

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Snowboardový trip jako ze snu po australských resortech

Max Zebe, Ethan Deiss, a Jye Kearney byli pozváni na deseti denní trip po Austrálii, při kterém poznávali krásy místních resortů. Celý trip byl tak trochu jako jeden velký sen, protože kluci si zajezdili v místních resortech, zasurfovali na Bells Beach a dostalo se i na skejt! Všechno zároveň dokumentovali na GoPro a vy se proto teď můžete podívat, jak celý dream trip vypadal.

Osmý ročník BCB Summer Jibbingu 2019- report, fotky a video

Léto je pomalu za námi, ale ještě se do něj na chvíli vrátíme, protože 20. července se na koupališti v Janovičkách uskutečnil osmý ročník BCB Summer Jibbingu a jak to vypadá, tak kluci do toho vložili srdíčko a udělali skvělou akci pro všechny příznivce snowboardingu, freeskiingu a skateboardingu! Neotálejte a přečtěte si report, který nám kluci poslali a koukněte na skvělé video a fotky. Peace!

Street part Matěje Nedorolíka a kámošů ze slovenských ulic

Zima se nám pomalu blíží a my se jenom můžeme modlit, že letos v zimě budeme mít sníh a budeme moct vyrazit do hor nebo ještě lépe do měst a natočit třeba něco na streetech. Matěj Nedorolík nám to přiblíží ve svém novém street partu, do kterého přidal záběry svých kámošů a vznikl z toho čtyř minutový zábavný part plný street snowboardingu. Enjoy