Český Burton team ve Flachauwinklu

Český Burton team vyrazil nedávno do rakouského resortu Flachauwinkl, který kromě jednoho z nejlepších snowparků v Evropě nabízí i spoustu prašanového vyžití. Z tripu si tahle parta přivezla fotky a rovnou i dvě videa. Shrnutí pro vás připravila Klárka Janíková. Předáváme jí tak slovo.

Tak to byl wellnes pobyt se vším všudy! Dva dny neskutečný koupačky a masážních procedur v prachu. Třetí den přišlo na řadu slunce se svými léčivými účinky a postaralo se o naší pleť a duši v železárně! Takhle bych shrnula náš Burton trip do vyhlášenýho Absolut parku ve složení Miki Pajer, Roman Dlauhý, Max Lebedev a já - Klára Janíková

První dva dny jsme do parku ani jednou nevjeli, což dá rozum, když to bylo tak nadejchaný! Zalezli jsme do lesa a hledali fajn spoty a lajny na ježdění. Šlapalo se a natáčelo do tý doby než jsme neodpadli a nešli si sednout do gauče v místním chill housu, to už se totiž těžko zvedá žejo. Ale to by člověk nevěřil, co se dá všechno stihnout za ten den. 

Roman si nejvíc oblíbil rakouský stromy, idealně padaj - dropy a přelety přes ně, proč ne. Miki se s tím už vůbec nepáral, ten double v prašanu mluví za vše ve videu. I když Mikimu se potom moc mluvit nechtělo, když si málem ukousnul jazyk, což chápu.

Osmiletej Max držel krok s celou partou, sem tam se ztratil v těch metrech sněhu, ale nebál se toho. Vždycky našel cestu ven a chuť si to vyšlápnout znovu. A já dostávala bídu od toho prašanu. To je furt samý železo v sezóně a najednou takovej ráj na zemi! Kolikrát jsem přistihla sama sebe jak se sobě neskutečně vysmívám - pořád někde zlomená v nějakým stromku, haha.

Potom to přišlo! Třetí den nás ozářilo slunce, perfektně šejpnutej park a do posledního vleku jsme se nezastavili. Teda mě zastavil pád z nejmenší překážky v parku, nakonec z toho byly naražený žebra. Mikiho poslala na pauzu krátká fs 720 přímo, fakt přímo na zadek, ale jinak moc krásnej den! Max zajížděl parády v medium lajně a Roman tam sázel jeden trik za druhým v jibb lajně. Ale to už uvidíš ve videu! 

Powder edit:

Park edit:

Další fotky:

Burton Snowboards Česko a Slovensko můžete sledovat na sociálních sítích:

Napsala

Klára Janíková
Další články autora

Nafotil

Miki Pajer
Další články autora

Sestříhal

Tomáš Znamenáček
Další články autora

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Zapoj se do HF KIDS SNOW BATTLE a vyhraj SNB kemp na Kaprunu!

Jarní projekt Kaprun je zpět! Zažij jedinečný freestyle camp pod vedením profesionálních coachů z České snowboardové školy v nabitém snowparku Kitzsteinhorn! Neváhej a přihlas se ještě dnes, čeká tě spousta ježdění a zábavy! A v rámci podpory české dětské snowboardové scény vyhlašujeme další soutěž, tentokrát ve formě snowboardového battlu. Na základě kvalifikačních videí, vybereme s porotou ridery, kteří postoupí do dalšího kola a můžou tak soutěžit o dvě místa na campu. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích - BOYS and GIRLS.

Série Open Faces se vrací do Vorarlbergu do oblasti Silvretta/Montafon!

Série závodů Open Faces se vrací do Vorarlbergu, kde již v neděli 25.2. proběhne 4* kvalifikační závod na Freeride World Tour 2025! Sleduj živý přenos níže!

Red Bull Full Moon je zatím nejlepší akcí sezóny 23/24?!

Přátelé, co vám budeme povídat... To co jsme ve středu zažili na holešovickém výstavišti bylo prostě neskutečné. Jezdci se totálně urvali ze řetězu, zapomněli na smrtelnost lidského druhu a vydali se za hranice všeho možného i nemožného. Do teď úplně nerozumíme, jak se to povedlo, že na místě nepřistával vrtulník a všichni z toho odešli více méně po svých (viz. naše video s pády na IG). Pokud jste tam nebyli, tak je nám vás líto, ale třeba aspoň trochu pochopíte, jak to na akci probíhalo po přečtení tohoto reportu.