Český Burton team ve Flachauwinklu

Český Burton team vyrazil nedávno do rakouského resortu Flachauwinkl, který kromě jednoho z nejlepších snowparků v Evropě nabízí i spoustu prašanového vyžití. Z tripu si tahle parta přivezla fotky a rovnou i dvě videa. Shrnutí pro vás připravila Klárka Janíková. Předáváme jí tak slovo.

Tak to byl wellnes pobyt se vším všudy! Dva dny neskutečný koupačky a masážních procedur v prachu. Třetí den přišlo na řadu slunce se svými léčivými účinky a postaralo se o naší pleť a duši v železárně! Takhle bych shrnula náš Burton trip do vyhlášenýho Absolut parku ve složení Miki Pajer, Roman Dlauhý, Max Lebedev a já - Klára Janíková

První dva dny jsme do parku ani jednou nevjeli, což dá rozum, když to bylo tak nadejchaný! Zalezli jsme do lesa a hledali fajn spoty a lajny na ježdění. Šlapalo se a natáčelo do tý doby než jsme neodpadli a nešli si sednout do gauče v místním chill housu, to už se totiž těžko zvedá žejo. Ale to by člověk nevěřil, co se dá všechno stihnout za ten den. 

Roman si nejvíc oblíbil rakouský stromy, idealně padaj - dropy a přelety přes ně, proč ne. Miki se s tím už vůbec nepáral, ten double v prašanu mluví za vše ve videu. I když Mikimu se potom moc mluvit nechtělo, když si málem ukousnul jazyk, což chápu.

Osmiletej Max držel krok s celou partou, sem tam se ztratil v těch metrech sněhu, ale nebál se toho. Vždycky našel cestu ven a chuť si to vyšlápnout znovu. A já dostávala bídu od toho prašanu. To je furt samý železo v sezóně a najednou takovej ráj na zemi! Kolikrát jsem přistihla sama sebe jak se sobě neskutečně vysmívám - pořád někde zlomená v nějakým stromku, haha.

Potom to přišlo! Třetí den nás ozářilo slunce, perfektně šejpnutej park a do posledního vleku jsme se nezastavili. Teda mě zastavil pád z nejmenší překážky v parku, nakonec z toho byly naražený žebra. Mikiho poslala na pauzu krátká fs 720 přímo, fakt přímo na zadek, ale jinak moc krásnej den! Max zajížděl parády v medium lajně a Roman tam sázel jeden trik za druhým v jibb lajně. Ale to už uvidíš ve videu! 

Powder edit:

Park edit:

Další fotky:

Burton Snowboards Česko a Slovensko můžete sledovat na sociálních sítích:

Napsala

Klára Janíková
Další články autora

Nafotil

Miki Pajer
Další články autora

Sestříhal

Tomáš Znamenáček
Další články autora

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Nový StaleLIFE - SPRING BATTLE ABSOLUT PARK

Ståle Sandbech se vydal do rakouského Flachau, kde se v uplynulých dnech odjel letošní závod Spring Battle, ve kterém riders závodí v neobvyklém stylu, protože vyhrává ten, kdo natočí nejlepší parkovou lajnu. Ståle se nakonec umístil až na osmém místě, ale i tak to svou jízdou solidně zabil. Koukněte na to.

Na ledovci Kaunertal vyroste nejdelší evropský park o délce 2km

Z Rakouská k nám dorazila nová zpráva, že na ledovci Kaunertal má letos na jaře vyrůst nejdelší evropská snowparková lajna #NATURERUN o neskutečné délce celých dvou kilometrů. Pojďme se teď společně podívat na předběžnou animaci tohohle evropského unikátu a přiblížit si celkový setup snowparku.

Report: Snickers Europa Cup & MČR v rámci SNOWBOARD ZEZULA Tour 2019

O minulém víkendu proběhl v Peci pod Sněžkou Snickers Europa Cup 2019 a následně Mistrovství ČR v podobně posledního závodu Snowboard Zezula Tour 2019. Po prvních dvou závodech ve Vítkovicích a Deštném v Orlických horách, se tak závodní dění přesunulo do Pece pod Sněžkou.