Český Burton team ve Flachauwinklu

Český Burton team vyrazil nedávno do rakouského resortu Flachauwinkl, který kromě jednoho z nejlepších snowparků v Evropě nabízí i spoustu prašanového vyžití. Z tripu si tahle parta přivezla fotky a rovnou i dvě videa. Shrnutí pro vás připravila Klárka Janíková. Předáváme jí tak slovo.

Tak to byl wellnes pobyt se vším všudy! Dva dny neskutečný koupačky a masážních procedur v prachu. Třetí den přišlo na řadu slunce se svými léčivými účinky a postaralo se o naší pleť a duši v železárně! Takhle bych shrnula náš Burton trip do vyhlášenýho Absolut parku ve složení Miki Pajer, Roman Dlauhý, Max Lebedev a já - Klára Janíková

První dva dny jsme do parku ani jednou nevjeli, což dá rozum, když to bylo tak nadejchaný! Zalezli jsme do lesa a hledali fajn spoty a lajny na ježdění. Šlapalo se a natáčelo do tý doby než jsme neodpadli a nešli si sednout do gauče v místním chill housu, to už se totiž těžko zvedá žejo. Ale to by člověk nevěřil, co se dá všechno stihnout za ten den. 

Roman si nejvíc oblíbil rakouský stromy, idealně padaj - dropy a přelety přes ně, proč ne. Miki se s tím už vůbec nepáral, ten double v prašanu mluví za vše ve videu. I když Mikimu se potom moc mluvit nechtělo, když si málem ukousnul jazyk, což chápu.

Osmiletej Max držel krok s celou partou, sem tam se ztratil v těch metrech sněhu, ale nebál se toho. Vždycky našel cestu ven a chuť si to vyšlápnout znovu. A já dostávala bídu od toho prašanu. To je furt samý železo v sezóně a najednou takovej ráj na zemi! Kolikrát jsem přistihla sama sebe jak se sobě neskutečně vysmívám - pořád někde zlomená v nějakým stromku, haha.

Potom to přišlo! Třetí den nás ozářilo slunce, perfektně šejpnutej park a do posledního vleku jsme se nezastavili. Teda mě zastavil pád z nejmenší překážky v parku, nakonec z toho byly naražený žebra. Mikiho poslala na pauzu krátká fs 720 přímo, fakt přímo na zadek, ale jinak moc krásnej den! Max zajížděl parády v medium lajně a Roman tam sázel jeden trik za druhým v jibb lajně. Ale to už uvidíš ve videu! 

Powder edit:

Park edit:

Další fotky:

Burton Snowboards Česko a Slovensko můžete sledovat na sociálních sítích:

Napsala

Klára Janíková
Další články autora

Nafotil

Miki Pajer
Další články autora

Sestříhal

Tomáš Znamenáček
Další články autora

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

V Alpbachu se testovaly novinky na rok 23/24 v rámci akce SHOPS 1st TRY

Akce pro snowboardové nadšence Shops 1st try se po covidové pauze opět odehrála v tyrolském středisku Alpbach. My jsme byli na místě a testovali snowboardové vybavení ostošest. Pojďme se v tomto reportu podívat, jak to na místě vypadalo!

Rozhovor: Zoltán Strcuľa o životě a snowboardingu v zahraničí

Slovenský rider Zoltán Strcuľa si poslední roky užívá život a snowboarding v zahraničí, který dokáže velice zajímavě skloubit se svou prací. Celkově jsme se Zoltánem probrali pár zajímavých témat ze všech oblastí a padlo slovo i na téma partnerství a nomádského života. Tak si užijte tohle počteníčko a brzy přineseme i další rozhovory z naší scény.

Jeden skipass stačí aneb Czech Skipass 2022/2023

Vydejte se každý víkend za lyžováním a snowboardingem do 1 z 18 horských středisek, kde můžete uplatnit výhody celosezónního skipassu Czech Skipass.