Chloe Kim vítězkou rampy na olympiádě v Pchjongčchangu

Opět se vydáváme do jihokorejského Pchjongčchangu, kde se dnes odjelo finále ženské rampy a pánská kvalifikace. Podmínky byly rozhodně příznivější než při finále dámského slopestylu. Obloha se otevřela a především vítr se uklidnil. My se podíváme, jak to dopadlo u holek a kdo má nejlépe nakročeno do zítřejšího finále chlapů. 

Z dvanácti členného finále holek si s připravenou rampou nejlépe poradily Američanky a Číňanky. První pětku ovládly pouze tyto dvě země. Svou vítěznou jízdu nakonec předvedla Chloe Kim, která zajela stylovou jízdu s triky Method, Front 10, Back 10, Front 9, McTwist a Front 7. Za sebou nechala Číňanku Liu Jiayu a Američanku Arielle Gold.

Na to nejlepší z dámského finále se můžete podívat v tomto editu. 

Výsledky dámské rampy:
1. Chloe Kim (USA) – 98.25
2. Liu Jiayu (CHN) – 89.75
3. Arielle Gold (USA) – 85.75
4. Kelly Clark (USA) – 83.50
5. Cai Xuetong (CHN) – 76.50
6. Haruna Matsomoto (JPN) – 70.00
7. Queralt Castellet (ESP) – 67.75
8. Sena Tomita (JPN) – 65.25
9. Mirabelle Thovex (FRA) – 63.00
10. Sophie Rodriguez (FRA) – 50.50
11. Emily Arthur (AUS) – 48.25
12. Maddie Mastro (USA) – 14.00

Dnešní den měl na programu i pánskou kvalifikaci v rampě. Do Pchjongčchangu dorazila opravdu silná sestava včetně jednoho z hlavních favoritů Ayumu Hirana z Japonska. Velkou pozornost přitahuje od prvních chvil samozřejmě i Shaun White. Na startovce se ale objevilo i plno dalších jmen, která mohou hodně zamýchat zítřejším finále. 

První pozici kvalifikace získal svou jízdou Shaun White s triky Front double 10, Cab double 10, Front 5 stalefish, Double McTwist 12 a Frontside double cork 12. Druhé místo bral Australan Scotty James a třetí pak Ayumu Hirano. Na zítřejší finále se opravdu hodně těšíme.

Další zajímavé články

Lehký a výkonný, to je nový dron DJI Air 2S!

Pokud už nějakou dobu přemýšlíte o koupi dronu, tak vám to dnes trošku ulehčíme. Firma DJI uvedla na trh nový dron DJI Air 2S, který je tou správnou volbou na cestování. Díky jeho skladnosti, váze a funkcím už vám nebude bránit ve sbírání dokonalých záběrů vůbec nic!

Rozhovor: Majda Bohůnková o SNBCROSS týmu Snow Rockets

V dnešním rozhovoru si představíme snowboardcrossový tým Snow Rockets, který v tuto chvíli tvoří největší základnu pro mladý blázny. A pokud je Vaše představivost takhle k večeru už lehce slabší tak se vůbec s představováním netrapte, my to vezmeme za Vás. Ke klávesnici zasedla trenérka raket Majda Bohůnková a FRedaktor Pavel Pek. Dobrou chuť.

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.