Co & jak v K2 Snowparku Vítkovice v sezóně 2020?

K2 Snowpark Vítkovice v Krkonoších patří jednoznačně mezi největší snowparky v ČR. Na tomhle místě neříkáme "nejlepší", protože v tomhle musí rozhodnout názor lidí, kteří do snowparku pravidelně jezdí, nebo třeba přijedou jen jednou na víkend. Pojďme se společně v následujícím článku podívat, jak to se snowparkem letošní sezónu je, co set-up, jaké se v něm budou konat akce a tak dále.

Stručně o parku:

Původní sjezdovka Jizerka byla v průběhu 10ti let existence snowparku postupně přestavována. Spousty investic sice není často vidět, ale vězte, že se toho událo opravdu hodně: hliněné platformy, nová čerpačka, rozvody pro zasněžování v zemi, investice do sněžných děl a sprch, navijáku rolby pro úpravu dopadů velkých skoků a samozřejmě každodenní úprava jak rolbou, tak partou Freestyle Area shaperů. Na tomhle místě patří velké díky nejen skiareálu Aldrov, ale také právě shaperům.

Důležité je na tomhle místě také eliminovat polemiku skrze výstavby 6ti apartmánových domů nad snowparkem, které rozhodně existenci K2 snowparku neohrozí, neboť se park nachází na pronajatých pozemcích, a to ještě v horizontu několika let naštěstí tak zůstane.

Co & jak letos?

Letošní zima v K2 Snowparku dosti, tak jako asi všem, zásadně zamíchala kartami. Nicméně K2 snowpark je v provozu od 31.12. Bohužel ne úplně dle původních představ - důvodem není absence přírodního sněhu, na to si ostatně již všichni zvykli, ale skutečnost, že dní s teplotami více pod bodem mrazu bylo zatím jako šafránu.

Nicméně se stále vyčkává na příležitosti dosněžovat a snowpark dále budovat k radosti všech. Aktuálně je usazeno 11 překážek a postaveny 2 skoky s table 3m a 7m a další skoky (bohužel vyjma proline skoků - buďme realisté) a překážky jsou v plánu dále budovat.

Kdo za tím stojí?

O každodenní ruční a strojní údržbu snowparku se stará parta Freestyle Area čítající celkem 4 srdcaře s letitými zkušenostmi v čele s Houbařem a také Špikounem, který jezdí letos konečně v rolbě a stará se o výrobu či repasi překážek a také dohlíží na zasněžování - velké díky pánové! To vše samozřejmě v těsné kooperaci se Skiareálem Aldrov a partnery snowparku kterými jsou dlouhodobě značky K2, Horsefeathers, Sencor, Dakine a G-Shock, za což jim patří velké díky! Bez sponzorských financí by se to rozhodně neuplácalo lopatami.

Co se bude v parku letos dít?

Ke K2 Snowparku Vítkovice patří také kažoročně pořádané snowboarové či freeski eventy. Co se ve snowparku letos dělo a bude dít? Mrkněte na seznam níže a samozřejmě doporučujeme sledovat sociální sítě, které jsou uvedeny níže, nebo web, kde jsou informace vždy aktuální.

 • 28.12.2019 - Christmas Shred 
 • 16-19.1.2020 - Freeski kemp 
 • 30.1-2.2.2020 - Snowboard kemp
 • 15.02.2020 - Horsefeathers King of Jib 
 • 22.2.2020 - Snowboard Zezula Tour
 • 23.2.2020 - Czech Freeski Tour
 • 23-27.2.2020 - Freeski kemp
 • 27.2.-1.3.2020 - Snowboard kemp
 • 29.2.2020 - Volcom Banked Slalom
 • 12-15.3.2020 - Freeski kemp
 • 13-14.03.2020 - Shred Vacation

Připravují se ještě 2 víkendy v podobě public foto sessions, ale termín určuje opět počasí. O tomto získáte info tady na Freeride.cz i na webu a sociálních sítích parku.

Jak to v parku funguje?

Kasu pro snowpark a současně celý Skiareál Aldrov najdete ve spodní stanici vleku snowparku. Stravování v horní části snowparku zajišťují dva podniky a to Skibistro Aldrov a Shapers Bistro. Připomínáme také možnost parkování karavanů a dodávek na horním parkingu s elektrickou přípojkou za mírný poplatek a také temperované WC s umyvadlem. Ohlašovna úrazů je v horní či spodní stanici vleku snowparku, nebo na telefonu: 720 486 037.

Více info o snowparku, kempech a eventech najdete na webu Freestylearea.eu.

Sledujte K2 Snowpark Vítkovice na sociálních sítích:

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Nostalgický čtvrtek - X. - Martin Černík

Po týdenní pauze se opět hlásím s tradiční rubrikou „Nostalgické čtvrtky“. Rád bych v dnešním jubilejním 10. díle zavítal zpátky do Čech a zároveň navázal na nedávný rozhovor s Martinem Černíkem a rád bych zabrousil do historie našeho nejlepšího snowboardisty historie. Dnes se tedy podíváme na Martinovi začátky a úspěchy. Shrneme si, co ho vlastně přivedlo na vrchol světového snowboardingu a hlavně odvyprávíme příběh, který okouzlil nás všechny.

Valentino Guseli přepisuje historii snowboardingu

Teprve 16. letý australský jezdec se zapsal do historie snowboardingu, když 31. března v Laaxu vyskočil 7,3 metrů nad koping rampy. Přepisuje tak 11 let starý rekord Shauna Whita z X-Games, tehdy Shaun atakoval hranici 7 metrů.

Jarní shredy z Krušných hor

Jarní část sezóny je jistě nejoblíbenější mezi všemi riders. Shredy v mikině nebo tričku, sluníčko, dlouhý den a slashík, kvůli kterému si můžete dovolit zkoušet věci, na které jste se celou sezónu neodvážili. Své o tom určitě ví i aktéři z tohoto videa z Neklidu a Klínovce. Erich Cinkl, se kterým nedávno u nás vyšel rozhovor, a mladá krev Samuel Fejg. Kluci využili darů jarních teplých dní a slušně poshredili. Padlo plno parádních, stylových a těžkých triků.