Dejte si náš výběr snowboardových videí za říjen!

Za minulý měsíc se snowboardovými filmy a videi doslova roztrhl pytel a žádný z těchto snímků u nás nedostal prostor, a proto vznikl právě tento souhrn! Pojďme se společně podívat, co přinesl snowboardový svět v říjnu... a bylo toho opravdu hodně. Většina filmů ukazuje drsný street snowboarding z různých koutů světa, ale na své si přijdou i milovníci zasněžených hor a nadýchaného prašanu. Za pozornost určitě stojí těchto 11 filmů, které jsou v této době ideálním řešením při čekání na zimu. Nechte se inspirovat a unášet na vlnách těchto snímků.

Velouria

Kratší streetové video ze západu Ameriky u kterého ceníme výborný celkový edit a výběr hudby. Z filmu je cítit velká pohoda, žádné hroty a všechno působí „na jistotu a styl“. Je vidět, že kluci, kteří se na Velouria podíleli, jezdí hlavně pro radost. Tento snímek byl natočen za jednu sezónu a svojí online premiéru měl 2.10.

AC2020

Jako další z filmů se nám představí americká streetová paráda, tentokrát z ulic Minnesoty, která má krásných 18 minut. Hned na úvod je jasné, jakým směrem se bude celé video ubírat. Můžete se těšit z velké zásoby těžkých a technických triků na velmi sofistikovaně vybraných spotech. Spoustu king railu, dropu, přeskoku, zkrátka street video, jak se sluší a patří!

Backyard Boogie Töö

Z ulic se přesouváme do hor, odkud Griffin Siebert přináší pro snowboardový svět 20 minutový snímek, plný snowboardingu tak, jak ho máme všichni rádi. Čistá radost z pocitu mít prkno na nohách, užívat si s přáteli svoje lajny, topit se v prachu, šlapat na splitu. Prostě nádhera!

EL SUEÑO

Spojením Erika Loena a Kyleho Schafera vznikl tento snímek, ve kterém se vám Erik představí v Bear mountains a po pár minutách shredů v legendárním parku odletíte společně s jeho přáteli do sněhového ráje – Japonska.  Šnorchlování v haldách sněhu vystřídá streetová masáž v kanadském Quebecu v podobě masérů Erika, Franka Aprila, Bode Merrilla a Mika Liddla. Tento film rozhodně stojí za shlédnutí, oceníte parádní střih, prostřihy, vybraný soundtrack a kvalitní obsazení, všem moc dobře známých jmen.

 Octopus boys

V tomto filmu se vrátíme zpátky do kanadských hor plného hlubokého sněhu a mocných dropů. Je nám jasné, že mezi čtenáři se najdou tací, kterým leze streetový snowboarding krkem a nepovažují ho za „pravý“ snowboarding. Proto je pro vás ta pravá volba právě Octopus boys a mají v tomto přehledu své jasné a pevné místo! Hezky se usaďte a nechte se pomyslně topit ve sněhu jako borci ve filmu!

Toonies

Čistokrevný a nefalšovaný urban snowboarding plného parádních spotů, které tahle parta jezdila na svých cestách Evropou a východní Kanadou. I když je video plné těžkých a technických triků, je film doplněn o velmi klidný soundtrack, a proto je Toonies ideální inspirací do těchto podzimních dnů, kdy zima už je pomalu za dveřmi.

MAT£S CANADA

Šoumen Sparrow Knox a jeho kámoš Will Smith nás vezmou, v podobě jejich street snowboardingu, do Kanadského Quebecu, kde během dvou týdnu natočili tento film. V něm uvidíme spoustu suprových spotů, které jim ukázal samotný král této odnože snowboardingu Frank Bourgeois. Na filmu je vidět, že si kluci ježdění v Kanadě užili a neskutečně to tam zabili! Film MAT£S rozhodně stojí za vaši pozornost!

Jed Anderson´s Reality Breakdown

 Další streetový počin v našem přehledu. Totálně agresivní snowboarding v podání Jede Andersona a jeho hostujících riderů, kteří nás vezmou, jak jinak, než do ulic, kde vytvořili tento film pro Ride Snowboards. Ve snímku uvidíme spoustu technických triků a těžké spoty v podobě multiking railu a různých transferů. Jade dokazuje snowboardovému světu, že jeho místo mezi „proriders“ je zasloužené a jeho Reality Breakdown je toho velkým důkazem.

STIR

BLP Borders crew a jejich streetové video z rodného Calgary. Ve STIR uvidíte velmi těžké spoty, k tomu přimícháme skill riderů z této crew a vznikne nám koktejl nefalšovaného a pravého urban snowboardingu. Tohle je ryzí a čistý styl od talentů, o kterých určitě ještě někdy v budoucnu uslyšíme.
Dámy a pánové BLP Bolders crew a jejich STIR!

Where Do We Go

Kluci z The Panic Order crew přináší film plný kreativního a velmi vynalézavého street snowboardingu. V merku jim skončili spoty v jejich rodné Minnesotě a za to, co na nich předvádí, si zaslouží dnešní prostor. Pohodové a klidné video, ze kterého je cítit, že kluky snowboarding neskutečně baví, a tak to má být!

Dustbox, i wanted most

Aby těch videí a filmů nebylo málo, poslední den v měsíci vyšel tenhle snímek. Jak jinak, než opět ze streetu. Kluci z Dustbox si dali pořádný americký roadtrip, aby natočili tento film. Najezdili přes 10 000 mil po městech a spotech než je, jako nás všechny, utnul covid. Tihle borci předvádí kvalitní a vyrovnaný snowboarding, ze kterého mladiství doslova srší. Užívají si zkrátka života a dobré kamarádské vztahy jsou v tomto filmu dobře vidět. Hezky se uvelebte a užijte si poslední video v našem souhrnu!

Tak to byl video souhrn za říjen. Bylo toho opravdu hodně, přiznáváme, ale jak jinak se nažhavit při tom čekání na nastávající sezónu, než pořádnou dávkou snowboardingu? Za nás ideál!

Souhrn pro vás připravil

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!

Report z jubilejního 10. ročníku Wéna’s backyard jamu

Wéna Kutil už od roku 2013 dělá na své zahradě DIY závody. Za dobu existence těchto závodu se už dělo spoustu věcí. Proskakovalo se skrz stromy, gapovala se cesta, skákalo se na střechu stodoly nebo se lítalo na obřím corneru. Dnes už má Wéna na své zahradě opravdový snowpark a funkční vlek a tak letošní závod měl charakter spíše “big airu”. Na místě se sešla početná partička z čech i ze zahraničí. Dost bylo keců, pojď si dát tento report, který máme přímo od Wény.