Deník srdcaře: Otestoval jsem prkno Endeavor Pioneer!

Endeavor Snowboards je kanadský brand který zdobí světové trhy už dlouhých 15 let. Do ČR přišel teprve před rokem, a to díky distribuci od SNOWBOARD ZEZULA. Já jsem dostal možnost vyzkoušet prkno Endeavor Pioneer, tak se na to pojďme společně podívat. Kromě fotek a textu jsem si pro vás připravil i video!

V nabídce Endeavor Snowboards najdeme rozsáhlou škálu prken. Od freeride speciálu, až po freestyle střely, a to většinou v různém camber prohnutí.

Designy si jedou čisté, elegantní, až minimalistické. Nečekejte žádné malůvky od tailu po nose. Třešničkou na dortu je pak technologie od Burtonu „The Channel“.

Právě díky obchodu SNOWBOARD ZEZULA jsem měl možnost otestovat freestyle mašinu Endeavor pioneer, na kterém jezdím už od začátku sezóny. Vzhledem k tomu, že mám tohle prkno na nohách pomalu denně, mám možnost udělat recenzi více než objektivní.

Tohle prkno se mnou projelo všechny tipy snowboardingu, a tak si je postupně projdeme...

Nejdřív vám ale sdělím obecné informace:
Velikost jsem zvolil 156, prohnutí Multi camber, což je kombinace klasiky, akorát je trochu zvedlý tail (což údajně snižuje zaseknutí hrany).
Tvar připomíná spíše prkno na freeride, dokonce je o centimetr delší nose. Proto se Pioneer hodí do všech možných tipu terénu.
Střední flex - super na všechno!
Design je velký minimalismus, černý matný povrch s malými logy na každé straně.
Dole pak černá, tvrdá a opravdu rychlá skluznice.
Uvnitř topolové, pavlovniové a březové dřevo. Carbon na výdrž, nesmí chybět!
Prkno jsem doplnil o parádní vázání „Burton Malavita“ s rozšířenou patkou.

Pojďme se konečně podívat na jízdní vlastnosti prkna:

Jízda je neuvěřitelně lehká. Při vyšších rychlostech se na prkno můžete opravdu spolehnout. Hrany drží, takže není problém se do carvingu pořádně položit a sedřít se až do rukavic.
Díky střednímu flexu je možné si s prknem krásně hrát a pressovat z tailu na nose je opravdová sranda.
Deska je pružná a vaše ollie může být fakt vysoké!

Když se na skocích do prkna pořádně opřete, podrží vás! Jibbing je trochu tužší, je třeba se do triku více vcítit, kapku zabrat. Ale jakmile trik nalepíte a zamknete - už je to vaše.

Co je super, díky technologii The Channel, je přenastavování vázání minutová záležitost. To se hodí když jdete nečekaně z parku jezdit freeride. Prostě vázko hodíte nejvíc k tailu a můžete prášit o sto šest! Díky delšímu nosu je freeride o 100% lepší!

To bylo z jízdy vše...
Tak to shrneme! Endeavor Pioneer bych považoval spíše za Allmountain snowboard se zaměřením na freestyle. Super pop, rychlý jako střela, flex tak akorát! Neztratí se v žádném terénu, sluší mu jak park, sjezdovky tak i zaprášené pláně. Díky jeho jednoduchému designu působí elegantním dojmem. Skoro bych řekl, že je to takové „dospělácké“ prkno.

Za mě? Jsem s prknem spokojen! I když chvilku trvalo než jsme si na sebe zvykli, hehe…
Každopádně bych tohle prkno doporučil, ale nejlépe si na něm zajezdí někdo, kdo už má se snowboardingem nějakou zkušenost - není to jednoduché prkno, moc neodpouští.

Pokud tě Pioneeer zaujal, upaluj na shop www.snowboard-zezula.cz kde najdeš snowboardy Endeavor s 25% slevou! A to se vyplatí...

VIDEO z testování prkna:

Napsal

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Jamie Nicholls a jeho ultimátní snowboardový set up do lockdownu

Tohle musí být snem snad každého snowboardisty. Mít za barákem vyladěný jib, na kterém se dá jezdit za absolutně jakýchkoliv podmínek. Přesně tohle si na své malé zahradě vybudoval i britský snowboardista Jamie Nicholls. Svojí slopestylovou kariéru už asi na hřebík pověsil, ale snowboarding ještě rozhodně ne!

Streetová nálož od finské Labyrinth crew - Stuck in a Labyrinth

Před nedávném jsme tu měli povedené video od polské crew, tentokrát nahazujeme jedno aktuální video od crew z Finska.

Nostalgický čtvrtek – V. „The Arctic Challenge“

Jak jsem v minulém díle slíbil, tak dnes se podíváme na jednu legendární a velmi ojedinělou snowboardovou akci – The Arctic Challenge.