Deník srdcaře: Otestoval jsem prkno Endeavor Pioneer!

Endeavor Snowboards je kanadský brand který zdobí světové trhy už dlouhých 15 let. Do ČR přišel teprve před rokem, a to díky distribuci od SNOWBOARD ZEZULA. Já jsem dostal možnost vyzkoušet prkno Endeavor Pioneer, tak se na to pojďme společně podívat. Kromě fotek a textu jsem si pro vás připravil i video!

V nabídce Endeavor Snowboards najdeme rozsáhlou škálu prken. Od freeride speciálu, až po freestyle střely, a to většinou v různém camber prohnutí.

Designy si jedou čisté, elegantní, až minimalistické. Nečekejte žádné malůvky od tailu po nose. Třešničkou na dortu je pak technologie od Burtonu „The Channel“.

Právě díky obchodu SNOWBOARD ZEZULA jsem měl možnost otestovat freestyle mašinu Endeavor pioneer, na kterém jezdím už od začátku sezóny. Vzhledem k tomu, že mám tohle prkno na nohách pomalu denně, mám možnost udělat recenzi více než objektivní.

Tohle prkno se mnou projelo všechny tipy snowboardingu, a tak si je postupně projdeme...

Nejdřív vám ale sdělím obecné informace:
Velikost jsem zvolil 156, prohnutí Multi camber, což je kombinace klasiky, akorát je trochu zvedlý tail (což údajně snižuje zaseknutí hrany).
Tvar připomíná spíše prkno na freeride, dokonce je o centimetr delší nose. Proto se Pioneer hodí do všech možných tipu terénu.
Střední flex - super na všechno!
Design je velký minimalismus, černý matný povrch s malými logy na každé straně.
Dole pak černá, tvrdá a opravdu rychlá skluznice.
Uvnitř topolové, pavlovniové a březové dřevo. Carbon na výdrž, nesmí chybět!
Prkno jsem doplnil o parádní vázání „Burton Malavita“ s rozšířenou patkou.

Pojďme se konečně podívat na jízdní vlastnosti prkna:

Jízda je neuvěřitelně lehká. Při vyšších rychlostech se na prkno můžete opravdu spolehnout. Hrany drží, takže není problém se do carvingu pořádně položit a sedřít se až do rukavic.
Díky střednímu flexu je možné si s prknem krásně hrát a pressovat z tailu na nose je opravdová sranda.
Deska je pružná a vaše ollie může být fakt vysoké!

Když se na skocích do prkna pořádně opřete, podrží vás! Jibbing je trochu tužší, je třeba se do triku více vcítit, kapku zabrat. Ale jakmile trik nalepíte a zamknete - už je to vaše.

Co je super, díky technologii The Channel, je přenastavování vázání minutová záležitost. To se hodí když jdete nečekaně z parku jezdit freeride. Prostě vázko hodíte nejvíc k tailu a můžete prášit o sto šest! Díky delšímu nosu je freeride o 100% lepší!

To bylo z jízdy vše...
Tak to shrneme! Endeavor Pioneer bych považoval spíše za Allmountain snowboard se zaměřením na freestyle. Super pop, rychlý jako střela, flex tak akorát! Neztratí se v žádném terénu, sluší mu jak park, sjezdovky tak i zaprášené pláně. Díky jeho jednoduchému designu působí elegantním dojmem. Skoro bych řekl, že je to takové „dospělácké“ prkno.

Za mě? Jsem s prknem spokojen! I když chvilku trvalo než jsme si na sebe zvykli, hehe…
Každopádně bych tohle prkno doporučil, ale nejlépe si na něm zajezdí někdo, kdo už má se snowboardingem nějakou zkušenost - není to jednoduché prkno, moc neodpouští.

Pokud tě Pioneeer zaujal, upaluj na shop www.snowboard-zezula.cz kde najdeš snowboardy Endeavor s 25% slevou! A to se vyplatí...

VIDEO z testování prkna:

Napsal

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Maťa Matula (Molnárová): Od freestyle snowboardingu k józe

Maťa Matula (dříve Molnárová) je slovenská riderka, která patří do československé snowboardové scény už dlouhá léta. Leckdo možná ví, že se Maťa před pár lety odstěhovala se svojí rodinkou do rakouského Tyrolska, kde s manželem (a skvělým freeskierem) Patrikem vychovávají syna Mathiase. Maťa má tak tyrolské Alpy doslova na dosah. Nedávno se ale ponořila do světa jógy a právě o propojení snowboardingu a jógy je tohle její povídaní.

Holky společně zashredily na akci Divastation - report, fotky a video

Ještě dříve, přesně v tu pravou chvíli, než se celý svět odebral do karantény, se na Mísečkách ve Špindlu odehrála akce Divastation by Female Shred & Burton Prague. Celý happening byl určený pro české snowboardistky, které si na místo dorazily užít pohodovou atmosféru a pořádně společně poshredit. Teď už slovo předáváme Kláře Janíkové, která vás ve svém reportu vezme na místo dění.

FreerideTV: Na pokec s Mikim Pajerem

Po MČR ve slopestylu ve Vítkovicích a před vypuknutím pandemie Koronaviru jsme si k nám do FreerideTV na pokec pozvali českého Burton team ridera Mikiho Pajera. Řeč byla o... snowboardingu. Probrali jsme MČR, ježdění v Laaxu, Burton hardware a další věci kolem Mikiho života.