Deník srdcaře: První street sezóny 22/23 - Zeleňák

Po nějaké době se vracím k tvorbě mého blogu “Deník Srdcaře”, který tvořím zde na Freerajdu. Nedávno jsme s partou využili skvělého počasí a sněhové nadílky, která se u nás na Vysočině objevila. Slovo dalo slovo a dohodli jsme se vyzvat pro start sezóny “open spot”, který jsme pracovně nazvali “Zeleňák”. Pojď se v krátkém příběhu mrknout jak nám tato session dopadla!

Byl prosinec v plném proudu a celá česká scéna očekávála mrazy a přívaly sněhu, které se na naší zemi valily od severu, všichni netrpělivě vyhlíželi začátek zimy a první streety letošní sezóny. Sníh po nějakém čase opravdu dorazil, jen Vysočině, kromě slibovaných desítek centimetrů, nadělila příroda pouze čísel pět. I tak jsme za tyto dary mohli být rádi, jelikož nás to s partou přimělo vyrazit na jeden velmi povedený streetový rail, který jsme nazvali “Zeleňák”.

Zeleňák se nachází kousek za městem Havlíčkův Brod na mezi, která pěšinou spojuje cestu k samotě a turistickou stezku. Je tu naprostý klid, přírodní rozjezd a rail, který vypadá jak kdyby ho někdo uříznul ve snowparku a dotáhnul na toto místo. Zeleňák je v ideálním sklonu, průměru a délce, jen dopad je trochu do flatu, takže dát větší točku out je zde celkem výzva a tak padaly spíše stylovky, než těžké technické triky. Myslím, že na začátek sezóny ideální pojezd.

Výšlap na roz

Tříčlenná parta - Štěpán Pruša, Pepa Nožička a já jsme během asi hodiny naházeli odpal a pustili se do testovacích runnů. Během chvilky proběhla se Zeleňákem seznamovačka a pár runů pro záběr. Na závěr, než padla tma, jsme si dali “froňo session” na fotku a bylo po všem.

Jaké froňo se ti libí nejvíce? 

Úvodní street letošní sezóny na Vysočině proběhl přesně podle našich představ. Zkrátka ideální spot, kde nehrozil pád do schodů, konfrontace s policií nebo jakýkoliv jiný problém. Byl to spot na který se určitě ještě někdy vrátíme, jelikož si říká o nějaký “banger”. Tak třeba zas někdy!

Doufám, že se vám tento comeback díl mého blogu líbil, jelikož už střádám plány na další. Sezóna totiž již běží. Tak se těšte!

Máš i ty i nějaké zajímavé snowboardové příběhy a chtěl bys na Freeride.cz mít vlastní blog? Dej nám vědět na stepan.kosik@freeride.cz

Vyprávěl a blog tvoří

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Lukášem Kasíkem o stěhování SNOWBOARDELU

Není tomu dávno, co se oblíbený boardshop Snowboardel přestěhoval z Butovic do zbrusu nové provozovny do Jinočan na Pražském okruhu. O nástrahách stěhování a historickém postupu tohoto dnes již kultovního krámu jsme se rozpovídali s jeho ředitelem Lukášem Kasíkem.

VIDEO: DIYX CSTL JAM 2023 byla naprosto šílená akce!

Včera jsme tady dávali report z DIYX CSTL JAMU z pohledu HORSEFEATHERS party a dnes vyšlo tohle skvělé video, které celý event dokonale vykreslí! Tak na nic nečekejte a pouštějte to dříve, než to zakážou!!!

Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!