Dnes odstartovalo Mistrovství světa ve snowboardingu v Aspenu!

Mistrovství světa ve snowboardingu se sice původně mělo konat v čínském Zhangjiakuo, kde měly místní kopce podstoupit první zkoušku ohněm před zimními olympijskými hrami. Nakonec se kvůli covidu vše změnilo a mistrovství světa se přesunulo do amerického Aspenu a my ho letos můžeme sledovat živě na ČT Sport!

FIS Mistrovství světa ve snowboardingu a freeskiingu, které se mělo původně konat v čínském Zhangjiakuo od 18. do 28. února se přesunul do amerického Aspenu v Coloradu, kde již dnes 10. března odstartovaly první kvalifikace ve slopestylu mužů i žen. Celý kolotoč závodů poběží až do 16. března a dohromady se můžeme těšit na všechny freestylové disciplíny, teda na Slopestyle, Halfpipe i Big Air.

Koukněte, jak si to shredí Red Gerard horní jibbovou sekcí, nebo Japonka Miyabi Onitsuka celou závodní tratí. Celkově je trať velice podobná trati z letošních X Games. Až na poslední sekci kickeru, kde narozdíl od původních dvou quaterpipe teď stojí klasické kickery.

Českou republiku v Aspenu reprezentuje Šárka Pančochová a sousední Slovensko Samuel Jaroš společně s Klaudií Medlovou. Ze světa se samozřejmě můžeme těšit na ty nejlepší z nejlepších, protože jde o mistrovství světa, ale jen tak pro přiblížení na startovní listině najdeme jména jako je Mark McMorris, Torgeir Bergrem, Jamie Anderson, Anna Gasser, Stale Sandbech, Marcus Kleveland, Sven Thorgren, Max Parrot, Dusty Henricksen, Takeru Otsuka a spoustu dalších mistrů našeho řemesla.

Slopestyle muži

Heat 1

Slopestyle muži

Heat 2

Slopestyle ženy

Heat 1

Živé přenosy letos i v televizi na ČT Sport!

Harmonogram Snowboard:

Středa
10. března, 2021 - Slopestyle kvalifikace

Čtvrtek
11. března, 2021 - Halfpipe kvalifikace

Pátek
12. března, 2021 - Slopestyle finále - lze sledovat živě na webu ČT Sport od 17:25. Záznam v televizi ve 23:00.

Sobota
13. března, 2021 - Halfpipe finále - lze sledovat živě na webu ČT Sport od 20:50. Opožděný živý přenos v tv od 21:55.

Neděle
14. března, 2021 - Big air kvalifikace

Úterý
16. března, 2021 - Big air finále - lze sledovat živě na webu ČT Sport od 20:25. Záznam v televizi v 01:10 ráno.

Přesné časy závodů se můžou kvůli počasí a dalším faktorům měnit a stejně tomu bylo i dnes, kdy byla kvalda žen ve slopestylu o hodinu posunuta, protože přes noc napadala hromada sněhu. Momentálně už je, ale kvalda žen v plném proudu a vy můžete sledovat živé skórování na odkazech níže.

Slopestyle mužů

Slopestyle žen

Nalaďte se na živé sledování touhle dokonalou „top to bottom“ jízdou od Japonce Takeru Otsuki!

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

"Čas na řízky" je nový film z dílny Clemense Millauera

Je tady "řízku čas", rakouský snowboardový film, který se názvem tváří jako dokonalá reklama na českou cestovní svačinku. Ovšem stejné zájmy sdílí i naší rakouští sousedé a v čele s Clemensem Millaurem se tomu rozhodli věnovat celý film.

Lobster Snowboards crew představuje novinku "We Are Losers 2"

Lobster Snowboards crew přináší pro všechny snowboardové "losery" novinku v podobě dalšího móvíčka. Prozatím si ale musíme vystačit s pouhým trailerem, který nás nažhaví na začátek listopadu, kdy film půjde ven do online světa!

Film "Flying High Again" vrací snowboardingu duši!

Ve světě, kde se snowboardové korporace zajímá spíše o další instagramový post, se TGR společně s režisérem a průkopníkem snowboardových filmů Mikem Hatchettem vzepřeli všem očekáváním a vrátili zpět každoroční snowboardový film. Snímek Flying High Again, v němž se představí stará dobrá parta jezdců, oslavuje to nejdůležitější ve snowboardingu: nabombenou partu riderů, pořádný soundtrack a nefalšovaný snowboarding!