Dobré zprávy do světa! OPEN FACES FREERIDE SERIES 2021

Do nového roku Ti neseme dobré zprávy. Freeride série OPEN FACES pracuje na tom, aby se nadcházející sezóna 2021 odjela celá! Pojďme se kouknout, co se chystá.

My hledíme do nového roku s pozitivním očekáváním k tomu co milujeme. A jsme rádi, že Ti můžeme hned v novým roce naservírovat to, co chystá freeride série OPEN FACES. 

Největší evropská série freeride kvalifikací sestavuje koncept, který by obstál v současné situaci.

Open Faces Freeride Qualifier series vstupuje do 8. sezóny a musí se připravit na velice speciální podmínky, které zapříčinil Covid-19. Pořadatelé jsou ale odhodlaní této situaci čelit a sestavují formu, díky které se závody budou moct konat. Jako každý rok bude kladen nejvyšší důraz na bezpečí závodníků i návštěvníků a to jak na svahu, tak i kvůli covidu. Celý tým hlasí, že na novou sezónu nahlíží pozitivně (v tom dobrém slova smyslu).

Parvanov Boris BUL, OPEN FACES 3*FWQ KAPPL 2020, foto: Moritz Ablinger

V plánu je začít absolutní klasikou hned po vánočních svátcích. A to s proslulým Quellspitze, 3* Freeride World Qualifier v Kappl. Závodem, který nabízí ideální scénu pro odstartování další perfektní sezóny. Program také zahrnuje zastávku 2* Freeride Junior Tour. Každý, kdo zná historii a podmínky Kappl, známý spíše jako "Kapplaska", tuší, že můžeme očekávat show světové úrovně. To nejlepší z nejlepšího světové freeride scény.

Challis Siobhan AUT, OPEN FACES 3*FWQ KAPPL 2020, foto: Andreas Vigl

Začátkem února série pokračuje stejně známou zastávkou: úžasný Alpbachtal a Skijuwel Alpbachtal WildSchönau nás pozve na závody 1* World Qualifier a 2* Junior Tour. Roztáhlý svah Wiedersbergerhorn je téměř perfektní pro začátečníky i juniory a minulý rok předvedl, jak vysoká může být úroveň na téhle "jednohvězdičkové" akci. Organizátoři doufají, že zvládnou zrealizovat živé vysílání přímo na úpatí svahu s upraveným konceptem tohoto roku.

Riedl Fabio AUT, OPEN FACES 1*FWQ 2*FJT ALPBACHTAL 2020, foto: Mia Maria Knoll

Na konci února se bude konat první highlight letošní série: 4* Freeride World Qualifier - Silvretta Montafon je jednou z nejdůležitějších světových zastávek celého turné. Milníky freeride sportu se odehrály v posledních letech na nechvalně známém “Kleine Heimspitze”. Právě tady se dělají předběžná rozhodnutí o neobvyklých startovacích bodech pro Freeride World Tour a sjiždí se tu neskutečné, nikdy neviděné lajny.

Thomas Feurstein AUT, OPEN FACES 4*FWQ SILVRETTA MONTAFON 2020, foto: Moritz Ablinger

OPEN FACES Highlight 4*FWQ Silvretta Montafon 2020

Po krátké březnové přestávce se bude konat Gurgl Freeride Week, který si nenašel prostor v roce 2020 a vezme tak místo v dubnu. S nejméně třemi závody, se Gurgl zas a znova předvede jako evropská "Mecca" freeridových sportů. První týden začne s 1* Freeride World Qualifier a 2* Freride Junior Tour zastávkou. Během týdne bude také pestrý program od promítání filmů až k freeridům s průvodcem. Velkým finálem a největší perlou celého eventu bude 4* Freeride World Tour Qualifier, ve které se riders poperou o postup do World Tour.

Claire McGregor NZL, Linda Schmitter SUI, Maria Kuzma NZL, 

OPEN FACES 4*FWQ SILVRETTA MONTAFON 2020, foto: mia Maria Knoll

Celkový přehled datumů turné:

08. - 10.01. 2021 - Kappl FWQ 3* + FJT 2*

05. - 07.02.2021 - Alpbach FWQ 1* + FJT 2*

26. - 28.02.2021 - Silvretta Montafon FWQ 4*

05.04. 2021 - Gurgl FWQ 1* + FJT 2*

09. - 11.04.2021 - Gurgl FWQ 4*

Freeride Festival pro diváky a přímý přenos?

Jak může "modifikovaný" koncept Open Faces v roce 2021 vypadat?  Tradičně se Open Faces eventy odehrávají na veřejných místech s LED obrazovkami poskytující přímý vhled do dění, DJ's, expozice i chill zóny. Pokud a v jaké formě bude možné toto uskutečnit i letos bude záležet na omezeních v době konání.

"Můžeme optimálně chránit crew a jezdce pomocí vnitřních pravidel. Pouze cestovní omezení by mohlo být obrovským problémem pro závodníky ze světa. Přesto jde i tak o řešitelné úkoly."
Markus Löffler

Veškeré nadcházejicí info o konání akcí Ti budeme servírovat přímo tady na webu a našich socials.

Nebo sleduj oficiál pořadatelů na webu Open Faces a na socials pod #openfacesfreeride.

Pray for POW

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!