Dvorní fotograf Freeride.cz Michal "Prouzič" Prouza se stal bodyguardem

Michala "Prouziče" Prouzu možná znáte jako našeho dvorního fotografa. Prouzič fotí většinu našich akcí a dalších projektů a jeho fotky můžete znát například i z natáčení našeho filmu Never Too Late Movie. Michal se ale před jistou dobou rozhodl rozšířit pole své působnosti a stal se bodyguardem.

EDIT: TENTO ČLÁNEK BYL APRÍLOVÝM ŽERTEM! DÍKY VŠEM ZA VAŠE REAKCE.

Michala jsme poznali již před dlouhými 15 lety při cestování po rumunských horách. Tehdy ještě měl své původní jméno Mihail Prouzean a žil v malé vesničce Lotrioara blízko nejvyšších rumunských hor Făgăraş. Mihail se stal naším průvodcem a ochráncem před divokými lokálními rumunskými freeridery. Po společně stráveném týdnu jsme Mihailovi nabídli, zda nechce s námi do Čech, kde by mohl začít nový život.
Prouzič (vpravo) jako osobní bodyguard našeho šéfredaktora Jana "Lohyho" Lohynského (vlevo) na nedávném tripu do italského Livigna
Mihail na naší nabídku kývl a stal se tak členem Freeride.cz crew. Jednou z prvních věcí, které udělal, bylo, že si změnil jméno na počeštěné "Michal Prouza" a my mu tak začali říkat "Prouzič". Díky své obrovské píli se Michal naučil hned během prvních 2 let perfektně česky a na svém přízvuku pracoval tak dlouho, až ho dotáhl do dnešní perfektnosti. Ze začátku nám, tehdy už Michal, pomáhal se vším, co se dalo. Ve skladu, s řízením, se stavbou akcí, voskováním prken a tak dál. Postupně na sobě však začal pracovat a před několika lety si koupil svůj první fotoaparát, začal fotit na našich akcí a stal se z něj dnes jeden z nejlepších českých snowboardových a obecně sportovních fotografů.

Prouzič stráží Lohyho i při zapínání vázání, při kterém by mohlo dojít k nepozorovanému útoku

Časy se však mění a stejně jako mnoho členů naší redakce muselo a chtělo rozšířit pole své půsbonosti, nyní se na tuto cestu vydává i Michal, který se tak částečně vrací ke kořenům. Michal se tak nově stal i dvorním bodyguardem Freeride.cz crew. Současně však ale stejně jako focení, i bodyguarding provozuje na volné noze, takže se mu v případě zájmu neváhejte ozvat například přes jeho facebookovou stránku. Michalovou novou úlohou tak je nás na našich akcích, foceních, natáčeních a na horách obecně držet v bezpečí. Prouzič ke svému novému angažmá dodal:
S uplynulým 10. ročníkem Just Ride! tour, novým webem a novými projekty se kolem kluků z Freeride.cz crew začalo točit spoustu lidí, kteří se mi občas zdáli podezřelí. Mojí novou životní úlohou je zabránit útoku na ně, nebo například případnému únosu a vyžadování výkupného."
Michal "Prouzič" Prouza
Kromě práce bodyguarda Prouzič funguje i jako lidský vlek a masér. Na ukázku jeho práce, kterou by se vám chtěl nově představit, se můžete podívat níže:
Pro Michala nebude jednoduché zkombinovat focení a zajišťování naší bezpečnosti, dle vlastních slov má však již připravenou strategii:
Protože na akcích fotím, koukám na okolní dění přes hledáček foťáku. Díky tomu můžu zbystřit jakoukoliv bezpečnostní hrozbu pro náš team. Foťák a například i stativ jsou navíc perfektní zbraně, které můžu v případě nutnosti proti narušitelům použít.
Michal "Prouzič" Prouza
Byť všichni bereme svojí práci vážně, občas je potřeba se neformálně lépe poznat a odpočinout si. Proto jsme během našeho posledního tripu do italského Livigna Prouziče vzali s sebou i do wellnessu a společně vypili sklenku Prosecca.

Šéfredaktor snowboardové sekce Freeride.cz Jan Lohynský a šéfbodyguard Freeride.cz crew Michal Prouza při sklence Prosecca

Pro vaše vlastní bezpečí bychom vám na závěr rádi doporučili, abyste ke členům Freeride.cz crew na akcích a obecně na horách přistupovali neozbrojení, v klidu a v ideálním případě o chystaném navázání kontaktu nejdřívě informovali právě našeho nového bodyguarda Prouziče. Díky a vidíme se na horách!

Napsala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.