Erich "Pherdex" Cinkl a jeho 4 sezóny v jednom editu

V redakci nám přistál i následující edit, který k nám dorazil z Krušných hor. Erich "Pherdex" Cinkl nám v něm představí záběry z posledních sezón, kdy se po několika zranění opět rozhodl šlápnout do snowboardingu. Nejprve ale pár vět, které nám k videu poslal.

"Jezdím od jedenácti a po osmi letech na prkně jsem se dostal do Local Riders teamu od značky Ride. Psal se rok 2008. Pak jsem podepsal smlouvu se Snowbitch.cz a začal jezdil za značky Sapient - hardware a věci od Zimtstern. Přišly ale úrazy - vykloubenej loket, prdlý vazy v koleni a kotník po operaci. To mě zabrzdilo tak na 4 sezóny. 

Šetřil jsem se jak to šlo, takže žádnej progres. Spíš jsem se věnoval učení snowboardingu v Yetti School na Božím Daru, jak základy tak freestyle. Od roku 2008-​2009 jsem držitelem licence C a B od AČS. Pořád se o víkendech věnuju mladým nadějným jezdcům. Některý z nich jezdí i evropský závody a mají skvělý výsledky. 

Ve videu jsou záběry od doby, kdy jsem začal zase skákat skoky, takže od zimy 2012 až do té letošní. Točený je to hlavně v home resortu Neklid, na Výslunní, v Abertamách, na Perninku, ve Štěnovicích a na Kaprunu. Sice jsem už víc posranej než dřív, ale věřim, že to ještě půjde a odjedu nějaký nový triky a rotace. Snowboarding mě naplňuje pořád stejně a je to taky díky skvělý partě tady na Neklidu.

Chci poděkovat všem kámošům, kteří se mnou za ty roky jezdili a hecovali mě. Celý NLR (Neklid Local Riders), našemu snowboardovému oddílu, shaperům - Mongollica, hlavně pak bráškovi Martinovi Matouškovi, že u něj na neklidský chatě mám vždy místo, Yetti School, že jsem se mohl podílet na výchově nových mladých riderů, no a samozřejmě velký dík rodině, že mě podporovali a moc neremcali. Jo a zdravim fanynky :) Neklid jede..."

Erich "Pherdex" Cinkl 

Další zajímavé články

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.