Erich "Pherdex" Cinkl a jeho 4 sezóny v jednom editu

V redakci nám přistál i následující edit, který k nám dorazil z Krušných hor. Erich "Pherdex" Cinkl nám v něm představí záběry z posledních sezón, kdy se po několika zranění opět rozhodl šlápnout do snowboardingu. Nejprve ale pár vět, které nám k videu poslal.

"Jezdím od jedenácti a po osmi letech na prkně jsem se dostal do Local Riders teamu od značky Ride. Psal se rok 2008. Pak jsem podepsal smlouvu se Snowbitch.cz a začal jezdil za značky Sapient - hardware a věci od Zimtstern. Přišly ale úrazy - vykloubenej loket, prdlý vazy v koleni a kotník po operaci. To mě zabrzdilo tak na 4 sezóny. 

Šetřil jsem se jak to šlo, takže žádnej progres. Spíš jsem se věnoval učení snowboardingu v Yetti School na Božím Daru, jak základy tak freestyle. Od roku 2008-​2009 jsem držitelem licence C a B od AČS. Pořád se o víkendech věnuju mladým nadějným jezdcům. Některý z nich jezdí i evropský závody a mají skvělý výsledky. 

Ve videu jsou záběry od doby, kdy jsem začal zase skákat skoky, takže od zimy 2012 až do té letošní. Točený je to hlavně v home resortu Neklid, na Výslunní, v Abertamách, na Perninku, ve Štěnovicích a na Kaprunu. Sice jsem už víc posranej než dřív, ale věřim, že to ještě půjde a odjedu nějaký nový triky a rotace. Snowboarding mě naplňuje pořád stejně a je to taky díky skvělý partě tady na Neklidu.

Chci poděkovat všem kámošům, kteří se mnou za ty roky jezdili a hecovali mě. Celý NLR (Neklid Local Riders), našemu snowboardovému oddílu, shaperům - Mongollica, hlavně pak bráškovi Martinovi Matouškovi, že u něj na neklidský chatě mám vždy místo, Yetti School, že jsem se mohl podílet na výchově nových mladých riderů, no a samozřejmě velký dík rodině, že mě podporovali a moc neremcali. Jo a zdravim fanynky :) Neklid jede..."

Erich "Pherdex" Cinkl 

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!