Eva Adamczyková radí, jak vyhrát Red Bull Homerun

Co nejrychleji se dostat k lyžím nebo ke snowboardu, okamžitě vyrazit na trať a pokusit se dojet do cíle jako první. Tak vypadá hromadný závod Red Bull Homerun, který se letos v Čechách pojede na jediném místě, a to na modré sjezdovce na Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně 25. února. Jak se na závod připravit? O své rady se podělila snowboardcrossařka Eva Adamczyková, která si v závodě střihne roli předjezdce.

Vyrazte na trať jako první

Red Bull Homerun je specifický závod. Co v něm platí, je, vyrazit na trať co nejdříve před ostatními. Tak se vyhnete zbytečnému pádu nebo brždění. Doporučuji si připravit snowboard nebo lyže na startu tak, abyste je rychle našli.

Vyhněte se tlačenici

Jet rychle, předjíždět rychle. To je základ úspěchu, jak se vyhnout tlačenici. Když pojedete v chumlu, těžko si všimnete někoho za vámi nebo i vedle vás. Snažte se předvídat, kudy by mohli ostatní jet. Tím minimalizujete šanci, že vás někdo předjede.

Když na vás někdo najede, nepanikařte

Může se stát, že na vás někdo najede prknem. To je nepříjemná situace, která často končí pádem. To se stává hlavně snowboardistům, kteří to mají se stabilitou mnohem těžší než lyžaři. Nepanikařte, zkuste prknem třeba poposkočit, abyste dotyčnému ujeli. V kritických chvílích člověk dokáže věci, o nichž nemá ani tušení.

Brzděte minimálně

V závodu je několik zatáček, které mají zbržďovací efekt. Aby vás ale nikdo nepředjel, nebrzděte a jeďte po hraně. Jedině tak svým soupeřům dokážete i poodjet.

Namažte si pořádně skluznici

Kdo namaže, bude mít rozhodně výhodu. Hodně záleží na kvalitě sněhu, pokud bude zmrzlý, efekt to mít tolik nebude, ale jestli bude čerstvý a měkký, rozdíl poznáte okamžitě. Nejlepší je navoskovat profesionálními lyžařskými vosky na ideální teplotu.

Dopřejte si pohodlí

V závodě Red Bull Homerun není čas na experimenty. Sáhněte po prknu nebo lyžích, na které jste zvyklí a dobře se vám na nich jezdí. To samé platí o oblečení. V tomhle závodě jde však o rychlost a příliš široké oblečení by vás mohlo brzdit. Vezměte si tedy raději něco upnutějšího.

Užijte si to

I když chcete být dole jako první, neblázněte a jeďte tak, abyste se nezranili, ale užili si to. Jet dolů po sjezdovce s tolika lidmi je obrovský zážitek, který se nemusí opakovat.

Red Bull Homerun 

25. 2. 2023, Špindlerův mlýn

www.redbull.cz/homerun

Ostré lokty do sněžného moshpitu vám přeje

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!