Filip Znamenáček – rozhovor k právě vydanému streetpartu

Filipa mnozí z vás nejspíš znáte jako shapera vítkovického snowparku. Filip je jibber s velkým J! Má velkou zásobu těžkých technických triků, které se nebojí použít i třeba na streetech, na které se s partou vydal a ze kterých nám přináší velmi povedený streetpart. Při té příležitosti jsme se ho k videu zeptali na pár otázek. Takže enjoy it!

Ahoj Filipe, co teď děláš? Skončila pro tebe sezóna nebo máš ještě nějaké plány?

Ahoj, sezóna pomalu skončila, ale ještě se snažím využít zbytky sněhu na kopcích. Jinak už žádný plány nemám, pak už prkno uklidím a počkám si na další zimu .

Jasný a děláš nějaké letní aktivity, které ti aspoň trochu nahrazují snb nebo se udržuješ nějak ve formě?

No popravdě moc ne, moje nejčastější letní aktivita je pití piva, takže před každou zimou mám o 10kg navíc, ale občas si zajedeme na wakeboard, nebo zkouším skatovat .

Vrhneme se rovnou k tvému editu co si teď vydal. Co by si k tomu Filipe řekl?

Vlastně díky tomu, že jsem kvůli covidu nemohl shapovat ve vítkovickém parku, kde dělám každou zimu, tak jsem měl možnost objezdit všechny spoty v okolí, na které se koukám už dlouho, ale nikdy na to nebyl čas. Naházel jsem ty záběry za sebe, ale nečekal jsem, že by to někoho zajímalo, takže mě to moc potěšilo .

Musíme přiznat, že si krásné využil příležitost, kterou ti covid přinesl a zároveň si využil svůj jízdní skill, který u tebe vidíme když se proháníš vítkovickým parkem. Pak z toho vznikne taková paráda, vhodná do filmu světové produkce. Z čeho tam máš největší radost?

Hehe děkuju. Největší radost mám z tý modrý kaskády, která mě pořádně potrápila a pak ta zelená střecha, protože vypadá obrovsky.

Haha! Yes, ta zelená střecha vypadá opravdu monstrózně. Kde to je prosím tě? Jestli můžeš prozradit? Jinak asi jsi mi odpověděl i na mojí další otázku. Který spot tě naopak nejvíc potrápil.

Je to v Rokytnici nad Jizeru u spodní stanice lanovky, narazil jsem na ni na satelitní mapě, když jsem hledal kam ještě vyrazit.

Jak to bylo dlouhý? To vypadá že ses na té střeše slušně projel.

Zas tak moc ne. Nedokážu to odhadnout, ale pocitově to bylo příjemný.

To se nedivím. Jinak s kým si na spotech byl a kdo tě točil?

Nejčastěji s Filipem Škrabálkem, pak Tomy Haze, Dominik Janouch, Štěpán Rokos, Kartman, Honza Řezníček, Lukáš Měcháček a Filip Lucky. Většinou jsme se střídali v natáčení.

Pěkná partička! A co ten přejezd té Jizery, přišlo i na koupání?

Počítal jsem s tím, že se stopro vykoupu, ale nějak mi to pokaždý vyšlo a mokrý jsem měl jen boty.

To vypadalo podle těch plavek! Když ne koupání v Jizeře, tak máš tam nějakou vtipnou historku z natáčení?

Asi u Jizery, když jsme se rozhodli právě s Filipem Škrabálkem, že pojedeme hned za sebou přes vodu. Já jel jako první a on, když vjel do moji vodní stopy, tak šel hned na hubu v tom nejhlubším místě.

Haha, hustě! Už tě dál nebudu Filipe trápit. Máš někoho kdo tě podporuje nebo bys chtěl naopak někomu poděkovat?

Podporuje mě Freestylearea Vitkovice. Děkuju vám za rozhovor a všem co se mnou v zimě jezdili, točili a hecovali.

My děkujeme Filipe! Tak ať se ti daří a doufáme, že se třeba příští sezónu potkáme už v normálu u vás ve Vítkách!

Děkuju moc, přesně tak, snad se potkáme všichni v normálu na svahu!

Sleduj Filipa na jeho instagramu! 

Otázky podával

Štěpán Košík
Další články autora

Odpovídal

Filip Znamenáček
Další články autora

Další zajímavé články

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!