Film od Burton - One World je online a ke shlédnutí zdarma

Jeden snowboardový svět a jedna nesmrtelná značka. Burton snowboards, která vzala svých 39 riderů a za 72 dní s nimi natočila film - One world, který je momentálně ke shlédnutí online.

Jeden z největších snowboardových počinů, který mohl náš svět poslední dobou vidět, už je nějaký ten pátek online. Za necelých osm pětek si ho můžete pořídit a shlédnout, třeba na Itunes

Kdo si ale počkal, ten se dočkal. Film je momentálně ke shlédnutí a zcela zdarma na youtube. Kde je v rámci premiéry videa povolán Stan a Danny Davis a společně s dalšími protagonisty film komentují. To už necháme na vás, jestli komentáře přeskočíte a film si vychutnáte celý nebo si ho dáte i s komenty známých snb tváří. 

Pár slov k filmu: 

Burton snowboards One World filmem dokazuje, že je jasnou jedničkou a riders, kteří se ve snímku ukazují, předvádí, že nejezdí za Burton jen tak z zbůhdarma. One World je film, ve kterém si každý příznivce své snb disciplíny najde to, co hledá. Obrovské hory a jezdci, kteří sjíždí a dropují stěny? Daleké a stylové polety na backcountry kickrech? Městské prostředí plné těžkého zábradlí, zídek, wallridu a dropů nebo chcete vidět session na big airu ve snowparku? No prosím! Vše nám Burton v jeho One World filmu nabízí. 

Snímek je parádně profesionálně zpracovaný. Úžasný střih a kameru doplňuje ještě lépe vybraný soundtrack. Každý milovník snowboardingu zasteskne při záběrech z dronu nebo při oblíbených zpomalených scénách. Trikově a jezdecky je vidět, že je Burton team jinde. Maria Thomsen na streetu přeskakuje hned dvě velké mezery na jednom zábradlí. Mikkel Bang, který si v backcountry na Aljašce dává obrovskou lajnu nebo pár Anna Gasser a Clemens Millauer, který na big airu posílají několikanásobné corky. To je jen hrstka věcí, které vám ve One World vezmou dech.

Bonusové epizody: 

1200 Trees ft. Anna Gasser & Christian Haller

Vysněná mýtina v Utahu a krátké video jak ji tihle dva proletí 

1029 Turns ft. Danny Davis, Red Gerard & Julia Marino 

Burton vytvořil díky kolaboraci s Mtn Dew pow surfboardy, které odevzdal těmto riderum a vznikla z toho tato epizoda 

938 Frames ft. Maria Thomsen

Milujeme zpomalené záběry! Zde můžete vidět, jak tahle šílená holčina zdolala rail v Minnesotě

711 Rolls ft. Red Gerard, Brock Crouch, Kelly Clark & Zoi Sadowski-Synnott

Čtveřice riderů jak řádí v Japonském pudru 

563 Metric Tons ft. #BurtonTeam

Burton team toho při natáčení mnoho nacestoval. Díky Bank of the West ale mohli vyrovnat uhlíkovou stopu, kterou při tomto dobrodruštví za sebou zanechali. 

300 Lumens ft. Mark Sollors, Mikkel Bang, Mikey Rencz & Mikey Ciccarelli 

Noční jezdci a jejich hra světel 

86 Centimeters ft. Maria Thomsen, Niels Schack, Ethan Deiss & Max Zebe

Během natáčení zasáhla město Newfoundland obrovksá vánice. Burton parta se pustila do odhrabávání ulic a pomohla místnín lidem. 

36 Hours ft. #BurtonTeam

Po tom co skončí Burton Us open a davy se rozptýlí, si dá tahle parta ještě noční session. 

25 Days ft. Maria Thomsen

Tahle holka nás nepřestává překvapovat. Maria nám v této epizodě ukáže, jak se jezdí streety. 

13 March ft. #TeamBurton

Celosvětová memorial akce na počest Jaka Burtona, kterou zaznamenala kamera v rámci Burton One World 

8 Years ft. Patti Zhou

V této epizodě se nám představí malá a roztomilá snowboard holčička Patti Zhou 

0 Makes ft. #TeamBurton

A to nejhorší pro někoho nejlepší na závěr - Crashe! Doplněné o vtipné zvuky a perfekně vystihnutou skladbu. 

Riders: 

Na spotech se ve videu objeví:

Anna Gasser, Ben Ferguson, Brock Crouch, Christian Haller, Clemens Millauer, Danny Davis, Dave Downing, Ethan Deiss, Jake Burton Carpenter, Jake Canter, Julia Marino, Jye Kearney, Kelly Clark, Kimmy Fasani, Kody Williams, Liu Jiayu, Luke Winkelmann, Maggie Leon, Maria Thomsen, Mark McMorris, Mark Sollors, Max Zebe, Mike Ciccarelli, Mikey Rencz, Mikkel Bang, Niels Schack, Patti Zhou, Raibu Katayama, Red Gerard, Terje Haakonsen, Tessa Maud, Timi Carpenter, Zoi Sadowski-Synnott.

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Pondělí je tady a s ním i nová Sunday in the Park

Nedovedeme si představit start do nového tádne bez nové epizody z Bear Mountains v Kalifornii. Stále nás tato série baví a stále jsou ve videu jezdci, kteří předvádí kvalitní a vyrovnaný snowboarding. Proto i tentokrát nevynecháme už 8. epizodu!

Jamie Nicholls a jeho ultimátní snowboardový set up do lockdownu

Tohle musí být snem snad každého snowboardisty. Mít za barákem vyladěný jib, na kterém se dá jezdit za absolutně jakýchkoliv podmínek. Přesně tohle si na své malé zahradě vybudoval i britský snowboardista Jamie Nicholls. Svojí slopestylovou kariéru už asi na hřebík pověsil, ale snowboarding ještě rozhodně ne!

Streetová nálož od finské Labyrinth crew - Stuck in a Labyrinth

Před nedávném jsme tu měli povedené video od polské crew, tentokrát nahazujeme jedno aktuální video od crew z Finska.