Freeride Junior World Championships 2023 se blíží.

Nejlepší mladí lyžníci a prknonazouvači světa se zas jednou sejdou na jedné z nejočekávanějších akcí juniorské sezóny. Yeti Freeride World Junior Championships by Dynastar je událost, kde nejtalentovanější freerideři nové generace soutěží o získání titulu juniorského mistra světa ve všech čtyřech kategoriích: lyže muži, ženy, snowboard muži a ženy snowboard. Akce, která má sílu utvářet budoucnost freeridu.

V roce 2023 se Freeride World Junior Championships (FJWC) opět vrací do rakouského Kappl a to už 27.-29. ledna. Na tomto tyrolském, sněhem oplývajícím místě, se konají FJWC už od roku 2018.

Letos se opět zůčastní zastávky spousta špičkových bláznů, kteří Vám zaručí v případě návštěvy nezapomenutelnou podívanou. Tři z loňských šampionů Martin Bender, Jenna Meyers a Tavo Sadeg postoupí v žebříčku a zúčastní se kvalifikace FWT. Lila Yeoman, loňská šampionka ve snowboardingu, bude bojovat o udržení světového titulu proti 21 dalším soupeřkám. Výbornou zprávou je neobvykle vysoký počet žen, prknonazouvaček.

Logika závodu je taková, že o titul budou bojovat riders, kteří se kvalifikovali do FJWC 23 výsledky ze sezóny FWT junior 22. Do soutěže se mohou přihlásit i Top-rated riders globálního žebříčku.

Juniorksá FWT i World Championschip hrají velikou roli v cestě nových nadějí freeride světa. Postupem v pyramidě FWT junior do kvalidikace FWT a následně FWT Challanger se nejtalentovanější mohou probojovat až do Freeride World Tour.

Kdo se stane dalším juniroským mistrem světa? Stay naladěni, pány a dámové.

Živě i polomrtvě, můžete sledovat přenos zde. 

www.freerideworldtour.com

Těmto mlaďasům jejich skills závidí

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!