Freeride Junior World Championships 2023 se blíží.

Nejlepší mladí lyžníci a prknonazouvači světa se zas jednou sejdou na jedné z nejočekávanějších akcí juniorské sezóny. Yeti Freeride World Junior Championships by Dynastar je událost, kde nejtalentovanější freerideři nové generace soutěží o získání titulu juniorského mistra světa ve všech čtyřech kategoriích: lyže muži, ženy, snowboard muži a ženy snowboard. Akce, která má sílu utvářet budoucnost freeridu.

V roce 2023 se Freeride World Junior Championships (FJWC) opět vrací do rakouského Kappl a to už 27.-29. ledna. Na tomto tyrolském, sněhem oplývajícím místě, se konají FJWC už od roku 2018.

Letos se opět zůčastní zastávky spousta špičkových bláznů, kteří Vám zaručí v případě návštěvy nezapomenutelnou podívanou. Tři z loňských šampionů Martin Bender, Jenna Meyers a Tavo Sadeg postoupí v žebříčku a zúčastní se kvalifikace FWT. Lila Yeoman, loňská šampionka ve snowboardingu, bude bojovat o udržení světového titulu proti 21 dalším soupeřkám. Výbornou zprávou je neobvykle vysoký počet žen, prknonazouvaček.

Logika závodu je taková, že o titul budou bojovat riders, kteří se kvalifikovali do FJWC 23 výsledky ze sezóny FWT junior 22. Do soutěže se mohou přihlásit i Top-rated riders globálního žebříčku.

Juniorksá FWT i World Championschip hrají velikou roli v cestě nových nadějí freeride světa. Postupem v pyramidě FWT junior do kvalidikace FWT a následně FWT Challanger se nejtalentovanější mohou probojovat až do Freeride World Tour.

Kdo se stane dalším juniroským mistrem světa? Stay naladěni, pány a dámové.

Živě i polomrtvě, můžete sledovat přenos zde. 

www.freerideworldtour.com

Těmto mlaďasům jejich skills závidí

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Zapoj se do HF KIDS SNOW BATTLE a vyhraj SNB kemp na Kaprunu!

Jarní projekt Kaprun je zpět! Zažij jedinečný freestyle camp pod vedením profesionálních coachů z České snowboardové školy v nabitém snowparku Kitzsteinhorn! Neváhej a přihlas se ještě dnes, čeká tě spousta ježdění a zábavy! A v rámci podpory české dětské snowboardové scény vyhlašujeme další soutěž, tentokrát ve formě snowboardového battlu. Na základě kvalifikačních videí, vybereme s porotou ridery, kteří postoupí do dalšího kola a můžou tak soutěžit o dvě místa na campu. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích - BOYS and GIRLS.

Série Open Faces se vrací do Vorarlbergu do oblasti Silvretta/Montafon!

Série závodů Open Faces se vrací do Vorarlbergu, kde již v neděli 25.2. proběhne 4* kvalifikační závod na Freeride World Tour 2025! Sleduj živý přenos níže!

Red Bull Full Moon je zatím nejlepší akcí sezóny 23/24?!

Přátelé, co vám budeme povídat... To co jsme ve středu zažili na holešovickém výstavišti bylo prostě neskutečné. Jezdci se totálně urvali ze řetězu, zapomněli na smrtelnost lidského druhu a vydali se za hranice všeho možného i nemožného. Do teď úplně nerozumíme, jak se to povedlo, že na místě nepřistával vrtulník a všichni z toho odešli více méně po svých (viz. naše video s pády na IG). Pokud jste tam nebyli, tak je nám vás líto, ale třeba aspoň trochu pochopíte, jak to na akci probíhalo po přečtení tohoto reportu.