Freeride Junior World Championships 2023 se blíží.

Nejlepší mladí lyžníci a prknonazouvači světa se zas jednou sejdou na jedné z nejočekávanějších akcí juniorské sezóny. Yeti Freeride World Junior Championships by Dynastar je událost, kde nejtalentovanější freerideři nové generace soutěží o získání titulu juniorského mistra světa ve všech čtyřech kategoriích: lyže muži, ženy, snowboard muži a ženy snowboard. Akce, která má sílu utvářet budoucnost freeridu.

V roce 2023 se Freeride World Junior Championships (FJWC) opět vrací do rakouského Kappl a to už 27.-29. ledna. Na tomto tyrolském, sněhem oplývajícím místě, se konají FJWC už od roku 2018.

Letos se opět zůčastní zastávky spousta špičkových bláznů, kteří Vám zaručí v případě návštěvy nezapomenutelnou podívanou. Tři z loňských šampionů Martin Bender, Jenna Meyers a Tavo Sadeg postoupí v žebříčku a zúčastní se kvalifikace FWT. Lila Yeoman, loňská šampionka ve snowboardingu, bude bojovat o udržení světového titulu proti 21 dalším soupeřkám. Výbornou zprávou je neobvykle vysoký počet žen, prknonazouvaček.

Logika závodu je taková, že o titul budou bojovat riders, kteří se kvalifikovali do FJWC 23 výsledky ze sezóny FWT junior 22. Do soutěže se mohou přihlásit i Top-rated riders globálního žebříčku.

Juniorksá FWT i World Championschip hrají velikou roli v cestě nových nadějí freeride světa. Postupem v pyramidě FWT junior do kvalidikace FWT a následně FWT Challanger se nejtalentovanější mohou probojovat až do Freeride World Tour.

Kdo se stane dalším juniroským mistrem světa? Stay naladěni, pány a dámové.

Živě i polomrtvě, můžete sledovat přenos zde. 

www.freerideworldtour.com

Těmto mlaďasům jejich skills závidí

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

V Alpbachu se testovaly novinky na rok 23/24 v rámci akce SHOPS 1st TRY

Akce pro snowboardové nadšence Shops 1st try se po covidové pauze opět odehrála v tyrolském středisku Alpbach. My jsme byli na místě a testovali snowboardové vybavení ostošest. Pojďme se v tomto reportu podívat, jak to na místě vypadalo!

Rozhovor: Zoltán Strcuľa o životě a snowboardingu v zahraničí

Slovenský rider Zoltán Strcuľa si poslední roky užívá život a snowboarding v zahraničí, který dokáže velice zajímavě skloubit se svou prací. Celkově jsme se Zoltánem probrali pár zajímavých témat ze všech oblastí a padlo slovo i na téma partnerství a nomádského života. Tak si užijte tohle počteníčko a brzy přineseme i další rozhovory z naší scény.

Jeden skipass stačí aneb Czech Skipass 2022/2023

Vydejte se každý víkend za lyžováním a snowboardingem do 1 z 18 horských středisek, kde můžete uplatnit výhody celosezónního skipassu Czech Skipass.