Freeride.cz Just Ride! 2014 - Špičák na Šumavě
20.2.2014
Třetí zastávkou našeho snb a freeski kolotoče jsme se po loňské pauze opět vrátili na Šumavu. Ani tady jsme nemohli počítat s normálními zimními podmínkami a jeli jsme na jih s tím, že nás letos už nic nepřekvapí. Opak ale byl pravdou, Špičák nás překvapil, a to hodně pozitivně!
Poté, co jsme na jihu Čech vyzkoušeli v minulých letech Just Ride už na třech místech (Lipno - Kramolín, Železná Ruda - Belveder a Železná Ruda - Nad nádražím), se nám zdálo, že tahle část republiky prostě nějak netáhne. Letos jsme se ale po roční pauze přecijen rozhodli dát Šumavě ještě jednu šanci a ta se nám i přes letošní bídné sněhové podmínky krásně odvděčila.
Poprvé jsme zvolili jako místo konání největší jihočeský resort Špičák na Šumavě, kousek od Železné Rudy, a udělali jsme dobře. I přes naše hodně skeptická očekávání kvůli nedostatku sněhu, celkově bídné náladě národa co se zimy týče a rozporuplných zkušeností z minulých šumavských zastávek se zastávka na Špičáku podle nás vydařila po všech stránkách. Informace o tomto resortu najdete na jejich webu www.spicak.cz.
Večer před akcí a v sobotu ráno jsme ale pořád nevěděli co čekat. Místní park, který má na starosti nově stejně jako Vítkovice a Monínec parta Freestyle Area sice vypadal díky nedostatku bílé hmoty jak továrna na čokoládu Willyho Wonky, ale na dané podmínky shapeři vykouzlili skoro nemožné. V parku byly k dispozici postupně odshora dolu menší rail, trubka nebo bedna, další malá bedna, menší skok, trubka nebo kink box, sud na bonkování nebo unikátní sněhový bowl a na závěr wallride. Na aktuální podmínky na českých horách velká pohoda, kór když jste mohli jezdit pořád dokola díky parkovému vleku.
Stanové městečko vyrostlo hned pod parkem a také přímo pod sedačkou na Špičák a vytvořilo příjemné “náměstíčko”, na které narazil každý, kdo se vydal po svých od kas směrem k parku. Na místě byly kromě našeho registračního šapitó, kde k demo passu získal každý zaregistrovaný i pásek 7/9/13, stánky Drift, Jägermeister, Budweiser Budvar, Duovize / Neovize, Burton, Rossignol, Capita / Union, Ride, Nitro, Armada, Bataleon, Rome SDS, K2 Snowboarding a nechyběl ani Snowboard Zezula, přestože účast našeho hlavního partnera tentokrát byla kvůli epidemii chřipky řádící v Brně na Palackého třídě 170 hodně okleštěná. Stanové městečko i park byly samozřejmě ozvučeny a spíkr Honzík o celém programu průběžně informoval.
Hned od dopoledních hodin se do parku začaly trousit skupinky testování-, koučování- soutěžení chtivých snowboarderů a freeskierů až se počet zaregistrovaných zastavil někde pod stovkou, což jsme vůbec nečekali. Celý den skrz šumavské stromy svítilo slunce, hudba hrála, Budvárek a Jäger tekly proudem a koučové Frýmen, Boris Čičman a za lyžaře Martin Moudrý předávali svoje skills zdarma všem kdo měli zájem. Mistrové Labor a Milis natáčeli zájemce na kamerky Drift a v akci samozřejmě byli i Bob s kamerofoťákem a Barča s fotofoťákem. Proběhlo i několik soutěží včetně Mini Contestu, ze kterého vzešlo hned několik vítězů.
Na snowboardu byl vyhlášen vítězem lokál Pavel Cink aka Cinkál, za nejlepší styl byl oceněn kolega z Německa Ryner Wiesner, za nejlepší styl Kuba Kácha a jako největšího progresora označili koučové Tomáše Šuchmana. Ve ski kategorii závod vyhrál Lukáš Strnad a cenu za největší progres získala Anna Bauerová. Oceněni byli i nejlepší “testéři”, tedy ti nejpilnější, kteří vyzkoušeli produkty největšího počtu různých značek, a to Michal Štrunc, Zlata Kosnarová, Petr Kabeláč, Kamil Klasna, Markéta Štruncová a Michaela Hanzlíková. Všichni jmenovaní dostali panáka Jägera, sixpack Budvaru (samozřejmě jen ti zletilí) a ceny od našich partnerů. To vše s gratulací od krásných děvčat s jelenem na prsou.
Nebyl by to ale správný Just Ride, aby skončil na kopci. Večer se veškeré dění přesunulo do blízké Železné Rudy, kde se v místním klubu Inet Café strhla hodně divoká divočina, jak je u Just Ride a Jägermeisteru zvykem. Gramce roztáčeli až do rána DJs Nimand a Bob, tančilo se, pilo se, bavilo se... a dokonce se i bobovalo ze schodů! Za všechno mluví fotky a video...
Děkujeme všem kdo dorazili na Špičák a jak na kopci, tak na afterparty utvořili parádní atmosféru! A samozřejmě vás všechny zveme na další stop, který se odehraje už tuto sobotu na Božím Daru - Neklidu. Předběžné registrace pro testování na Neklidu probíhá díky našemu REGISTRAČNÍM FORMULÁŘI. Doražte, zase si to uděláme hezký ;-).
Kompletní info hledejte na www.facebook.com/freeride.justride nebo na stránce události na facebooku.
Další zajímavé články
Zakaboněnou rampu v Secret Garden zkrotili Finley Melville Ives a Eileen Gu
Olympijská sezóna už konečně taky započala v disciplíně s dvěma kopingy...
Freerider Micah Evangelista slaví návrat po zranění videem "Year Later"
Micah Evangelsita nabízí návratový video "Year Later"...
Brendan Mackay a Eileen Gu vyrabovali úvodní zastávku The Snow League
Freeskiing si může odškrtnout úspěšný debut na The Snow League...





























