Harrison Gordon

V dnešním rozhovoru si vezmeme do merku stálici party Videograss - Harrisona Gordona. Harrison je snowboarder z Los Angeles a v ježdění ho podporují firmy Salomon, Monster, Ashbury, Gnarly a Val Surf. S Harrisonem jsem se letos v listopadu potkal v Mammoth Mountain v Kalifornii. Dokonce jsem měl tu čest s ním a Keeganem Valaikou pojezdit místní prašanové spoty, což jenom dosvědčuje o faktu, že je Harrison naprostý pohodář a vůbec na nic si nehraje. Rozhovor jsme ponechali i v jazyce, ve kterém byl veden, a to na přání Harrisona a jeho sponzorů. Dámy a pánové, Mr. Harrison Gordon.

Ahoj Harrisone, jak to jde? Mohl bys českým a slovenským snowboarderům o sobě něco říct?
Hi Harrison, how you doin? Could you tell the Czech and Slovak snowboarders something about you?

Ahoj Honzo, mám se fajn. O sobě můžu říct, že opravdu miluju sushi, lososí nigiri je moje nejoblíbenější jídlo. A taky mám rád gulášovku!
Hey Jan! Im doing well and yourself? I love sushi Jan, salmon nigiri is my favorite food on the planet. Oh and I like goulash soup!

Co tak poslední dobou děláš? Kolik jsi toho stihl už letos najezdit? A jak si prožil léto?
What have you been up to lately? How much did you get to ride this season already? How was your summer?

Léto jsem si fakt užil, trávil jsem čas s rodinou, byl jsem v Mt. Hoodu na ledovci a hodně jsem skejtoval. Teď jsem s Keeganem Valaikou a Scottem Blumem v Mammothu a jezdíme každý den. Cítím, že jsem na sezónu ready.
My summer was great, spent some time with my family (always important) and hung out at Mt. Hood with the summer camps, skated a lot, and now I´m ready for winter again hanging in Mammoth lakes, CA snowboarding everyday.

Jak se někdo z jižní Kalifornie může stát pro snowboarderem? Nejbližší hory jsou alespoň 2 hodiny daleko…
How does a guy from SoCal make it to be a pro snowboarder? The closest resorts are at least 2 hrs away from dowtown LA…

Dobrá otázka, ale odpověď na ni přesně neznám. Prostě jsem měl starší kamarády, kteří byli ochotní mě do Big Bearu dovézt. Potom jsem v 16ti udělal ve škole test, abych se mohl dostat ze střední a přestěhoval jsem se do Mammoth společně se Scottem Blumem. Chodil jsem tam na vysokou školu, ale jezdili jsme každý den.
Great question, I dont know exactly. I had friends who were willing to drive me. Older friends who were willing to pick me up and then at 16 I took a test to get out of highschool, so I moved to Mammoth lakes with Scott Blum and started college but just snowboarded everyday.

Možná už je to v dnešní době klišé otázka, ale myslíš si, že snowboarding jde správným směrem? Je ve snowboardingu dost peněz? Byly podmínky dříve lepší?
Might be a cliché question already these days, but do you think snowboarding is doing well right now? Is there enough money in it, is it going in a good direction? Did it use to be better?

Určitě v tom dříve bylo víc peněz. Nemyslím si ale, že lidi snowboardujou pro peníze, které vydělají. Lidi jezdí, protože je snowboarding prostě baví. Ve snowboardingu (a v životě obecně) je 1% lidí, kteří vydělají velké peníze a ten zbytek prostě jen tak nějak funguje. Některé věci jdou ve snowboardingu správným směrem a některé zase ne. Myslím, že je v pořádku některé věci dělat v mainstreamu, rozhodně bych ale byl více spokojený, kdyby projekty toho 1% snowboardistů, kteří vydělávají nejvíc, byly více směřovány pro nás snowboardisty a ne pro mainstream masy.
There was definitely a lot more money a while back, but I dont think many people actually snowboard because of the money they make. People do it because they love it. In snowboarding (and life) there is a 1% who makes a lot of money and then there is everyone else just getting by. Theres things I do like as far as the direction its going, and then theres things that I dont. I think that its good to dabble in the mainstream market, but Id like to see some of the 1% er’s of our bubble do some projects less geared toward this massive audience and only for us. 

Co si myslíš o velkých společnostech, které nemají kořeny ve snowboardingu (nebo alespoň nějakém boardsportu)? Buďme upřímní, i ta nejvíc corová firma je v snb byznyse kvůli penězům (a kvůli lásce ke snowboardingu). Korporátní firma může do snowboardingu sypat hodně peněz, může najmout dobré team manažery, ale „problém“ je to, že pokud neuspokojí akcionáře, tak z byznysu prostě odejde. Co si o tom myslíš? Corová firma ze snowboardingu jen tak neodejde, i když vydělává méně, než by vlastník chtěl.
What do you think about big companies which do not have roots in snowboarding or at least some kind of boardsports? Lets be honest, even the corest companies are in it for the money (and for the love of the sport). The „problem“ is though, that the corporate company might support snowboarding a lot, might also hire some good team managers but if the company doesnt make enough money, it just bails out. What do you think of that? Core company doesnt just fuck off because it is making not as much as the owner would like to.

Pokud ty peníze od korporátů dáme na dobré účely, které nejsou v rozporu s hodnotami, které ve snowboardingu ceníme, tak je to podle mě v pohodě. Ta věc co se stala s Nike je celkem blbá, ale už se stalo. Nikdy dříve by mě nenapadlo jezdit za firmy, za které jezdím teď. Měl jsem, co se týče sponzorů, hodně velké štěstí. Takže abych odpověděl na tvoji otázku, musím říct, že ta věc okolo Nike (odchod ze snowboardingu) je celkem pojeb. Zároveň si však myslím, že bychom nikdy neměli být úplně závislí na značkách, které toho se snowboardingem nemají moc společného. Snowboarding bude nějak fungovat s korporáty i bez nich.
If we can take money from these companies and put it to good use without compromising what we truly value about snowboarding then its okay. The Nike thing is pretty lame, but it is what it is. I would never have imagined that i’d ride for the companies that I do today and I have been very lucky sponsorship-​wise. So to answer your question I think its really lame that Nike would just back out on snowboarding, but at the same time we should never be depending on outside brands to make snowboarding happen. Snowboarding happens with out without it.

Tvůj Videogracias full part byl celkem nedávno vypuštěn na internet. Kde všude jsi za záběry cestoval? Jinak gratuluji k hodně povedenému partu!
Your VG Videogracias full part was released quite recently. Where did you travel to get the shots? Congrats on a really fun-​to-​watch part by the way.

Díky. Minulá zima byla super, byli jsme hodně na východním pobřeží, protože tam dost nasypalo. S Videograss jsme letěli do Francie a Rakouska. Potom jsme dali scuka s Absinthe partou a přesunuli jsme se s nimi do Itálie a Švýcarska, a to bylo hodně v pohodě. Tak to je ve zkratce moje loňská sezóna.
Thanks man, I had a lot of good times this winter and got to ride on the east coast when they had snow. Then I got to travel with VG to France and Austria, I linked with Absinthe and got to ride Italy and Switzerland which was amazing and that was pretty much my season!

Celkem dost cestuješ. Před pár lety jsi byl na tripu v České republice. Mohl bys nám o tom říct trochu víc? S kým, za jakým účelem? Jak se ti v Česku vůbec líbilo, jaké jsou tvoje dojmy? Je to tady tak na hovno, jak si hodně Čechů myslí? Kdyby bylo v Česku dost sněhu, myslíš, že by tady šlo natočit nějaký kvalitní video part?
You travel quite a bit and you went on a snowboard trip to Czech Republic as well. Could you tell us more about it? With who, for what project? How did you like Czech Rep. overall, what are your impressions of this mid-​eastern european country? Is it as shitty as many Czechs think? Do you think there is a good potential to film like a really sick videopart in our country if there is enough snow? 

Tak to bylo asi 5 nebo 6 let zpátky, když byl v Praze sníh. Parta byla: Keegan, Jed Anderson, Tyler Verigin, Java Fernandez (to byl můj team manager), Oli Gagnon (Snowboarder magazine fotograf), Hayden Rensch (kameraman), Louif Paradis a Jarad Hadi. Nejsem si úplně jistý, jak tahle parta vznikla, vsadím se ale, že to bylo proto, že všichni spolu často felíme. Každý natáčel pro jiný projekt - Keegan pro Transworld, Jed a Louif pro Videograss, já natáčel ani nevím přesně pro co... Určitý potenciál pro natočení kvalitního partu tady máte (když je dost sněhu). Někdy to na spotech bylo ale hodně těžké, lidi nechápali, co děláme, hodně se ptali, co tam vůbec šaškujeme, a že bychom měli vypadnout. Česko mi přijde jinak v pohodě, potkali jsme pár dobrých lidí a jídlo mi taky celkem chutnalo. Každopádně v ČR se mi poprvé stalo, že mě chtěl podplatit policajt, z toho jsem byl chvilku celkem mimo. Jinak to byl dobrý trip.
This was about 5 or 6 years ago but Prague had snow. The crew was Myself, Keegan, Jed Anderson, Tyer Verigin, Java Fernandez who was my tm at the time, Oli Gagnon (snowboardermag photog), Hayden Rensche, Louif Paradis, and Jarad Hadi. Not exactly sure how the crew was formed, I think it was mostly a homie thing because I remember Keegan was filming with Transworld, Louif and Jed were filming for VG, and then I was just filming for whatever and so was Tyler and Jarad. The potential is there if there is enough snow, and we definitely had a hard time explaining outselves to people at spots, mostly people were like “what are you doing? get out of here”. The country is nice, we met some really cool people and delicious food... It was my first experience being bribed by police and that was kinda scary for a second. We had a great trip though.

Jsou české holky hezčí než ty v Kalifornii?
Do you think Czech girls are hotter than those in Cali?

Upřímně fakt nevím, v Česku jsme na párty byli, ale byla zima a všechny slečny byly dost oblečené. Bohužel jsme v Praze s holkama ani moc nemluvili. Z doslechu však vím, že české holky jsou pěkné a vůbec o tom nepochybuju.
I honestly dont know, we partied but it was winter and all the girls were covered up. We barely even spoke to girls on that trip sadly. But from what I hear, the women are beautiful and I dont doubt it for a second.

S kým rád snowboarduješ a proč?
Who do you like to snowboard with and why?

Rád jezdím s lidma, kteří jsou pohodáři a jsou skromní. Rád jezdím s kámošema, kteří dokážou v životě ocenit malá vítezství. Kdo by taky chtěl jezdit s někým, co se pořád snaží být ten nejlepší? To podle mě není až tak cool.
I like to snowboard with people who are down to earth and appreciate the small victories in life because who wants to snowboard with someone who is always trying to be the best? thats not cool to me. 

Tvoji nejoblíbenější snowboarders?
The most favourite snowboaders to watch ride and why?

Tak těch je příliš mnoho, abych je všechny vyjmenoval. Rád prostě sleduju ty jezdce, kteří jezdí pro sebe a nesnaží se zapůsobit na ostatní. Taky se mi líbí, když se lidi dívají na věci tak trošku odlišně, ale zas ne přespříliš. Je to prostě o tvém stylu a způsobu jakým se prezentuješ na sněhu i mimo něj. Pokud jsi č…., tak je to všem hned jasné a taky se to projeví v tvém ježdění.
My favorites list is way to long... What I like to see is people who aren’t trying to hard to impress anyone but themselves. People who look at things differently but at the same time dont go overboard. For me its all about peoples style and the way they present themselves on and off the board. If you are a douchebag, its obvious to everyone and it shows in your riding.

Když nejezdíš na prkně, co děláš? Nějaké zájmy?
When you dont snowboard, what activities and hobbies do you enjoy doing?

Mám rád skateboarding a snowboarding. Tyhle dvě věci mě dělají šťastným a bez nich bych byl asi celkem ztracený. Dá se říct, že jsem 27 letý týpek s myšlenkovými pochody 13ti letého puberťáka.
I like to skateboard and snowboard. Those two things make me the happiest and without them I would be lost. Im pretty much a 27year old with the mind of a 13year old.

Jaké jsou tvoje plánu pro nadcházející zimu?
What are your plans for the upcoming season?

Chci si užívat sníh, felit s kámošema a rodinou. Chci natočit víc backcountry a taky chci zkusit nové triky na streetu.
Enjoy the snow, hang out with my friends and family when I can. Film more backcountry and try new things in the streetz.

Díky za Tvůj čas Harrisone, přeju ti dobrou sezónu bez zranění. Něco, co bys chtěl dodat, děkovačka,…?
Any last words, shout-outs?

Děkuju tobě a Freeride.cz za rozhovor, zdravím svoje kámoše a rodinu!
Thank you and Freeride.cz for the interview, shout outs to my family and friends!

Další zajímavé články

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Zveme vás na Freeride.cz Meet Again Party do Radlický!

Zdravíme všechny snowboarďáky, freeskiery, wejkaře, surfaře a všechny z vás, kdo jste součástí naší komunity! Posledních pár měsíců jsme zažívali něco, co většina z nás nezná - nemohli jsme se vídat na akcích. Sice pořád ještě žijeme v době koronavirové, ale věříme, že už je čas se začít znovu potkávat a vystoupit ze strachu. Je samozřejmě na každém, jak k akcím v dnešní době přistupuje. My máme ale jasno... Chceme se zase potkat!

Dušan Kříž & Rusty Toothbrush crew v editu ze švýcarského Zermattu

Rusty Toothbrush jsou tu po krátké době s dalším nabitým editem. Tentokrát se v něm objeví i náš Dušan Kříž, který si s partou střihl ježdění a shooting ve švýcarském Zermattu. Ve videu uvidíte i Ethana Morgana, Tylera Chorltona, Alexe "Peppino" Stewarta, Flo Courzeliuse.