Helgasons brothers vyrazili s Horsefeathers crew na Praděd
09.11.2018
Halldór a Eiki Helgasonovi na Pradědu? Ne, dneska není Apríl, což znamená, že tohle na první pohled pozoruhodné spojení v režii firmy Horsefeathers opravdu během loňské sezóny proběhlo. Vy se teď díky videu a nádherným fotkám od Járy Sijky můžete kouknout, jak realizace tohodle na první pohled hodně crazy, ale ve finále parádního nápadu proběhla!
Většina z vás asi ví, že česká firma Horsefeathers už dávno nepůsobí jen v našich luzích a hájích, a že se jejich růst projevil mimo jiné v nabitosti HF global teamu. Kdyby nám v redakci někdo před několika lety řekl, že za HF budou jezdit bráchové Helgasonové, asi bysme si společně s vámi klepali na čelo. Dnes ale jde o už poměrně zažitou realitu a severská parta zabijáků propaguje tenhle “náš” brand po celém světě.
Nezapomeň si dát video dole pod článkem!
Halldór a Eiki hledají rok co rok po celém světě ty nejkreativnější spoty, aby na nich natočili a nás zásobili těma nejkrutějšíma vraždama. V podstatě se dá říct, že pokaždý, když tihle hoši něco vypustí do internetů, tak všechny sítě dočasně padají. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme všichni mohli slintat u filmu The Future of Yesterday.
O to víc našince ohromí a zároveň potěší a zahřeje u srdíčka, když tahle dvojka, k tomu ještě doplněná o dalšího killera Månse Hedberga, vyrazí… na PRADĚD. Ano, je to tak, parta kolem Horsefeathers během loňské zimy zorganizovala další team trip a jako lokalitu nevybrala skandinávské streety, backcountry v Kanadě nebo prašan v Japonsku. Volba padla na svahy nejvyšší moravské hory, jejíž nadmořská výška je přesně 1491,3 metru.
Pokud byste snad čekali, že z volby lokace výše jmenovaní pánové budou poněkud rozmrzelí, pak jste zcela na omylu. Tihle hoši jsou sice profíci světových rozměrů, ale na jejich přístupu to je znát jen v tom dobrém smyslu. Za vše mluví Halldórova reakce:

Praděd je zatraceně unikátní cool místo. Tenhle trip byl hodně rozdílný oproti mým posledním, hlavním cílem bylo celý den cruisovat, užívat si zábavu na side-hitech a ve snake-runech. Nejvíc chill a fun trip co jsem zažil!
Jak říkají sami HF boys, tenhle Horsefeathers trip by se dal nazvat “back to the roots”. Pro spoustu z nás je Praděd prostě srdcovka. Rozdíl oproti běžným výletům za prašanem v Jeseníkách byl “jenom” v tom, že se crew neskládala z českých a slovenských jezdců, ale přidali se právě i Horsefeathers global riders - již zmínění Eiki a Halldór Helgason a “Mr.Stylish” Måns Hedberg. Dovedete si asi představit, jaké překvapení to bylo pro lokály, když potkali tuhle partu na Pradědu cruisovat. Na druhou stranu i podle slov tří Vikingů to byl nezapomenutelný zážitek.
Kdo z vás na Pradědu aspoň jednou byl, ten ví, jak nádherné místo to je. Tak nějak se tu zastavil čas. Neuvěřitelná příroda a super poloha, která tomuhle středisku zaručuje sníh většinou až do dubna. Praděd je také známý svýma skvělýma lajnama na cruising, na kterých se dá skvěle vyřádit.
A že se HF crew pořádně vyřádila! Kromě riderů na Praděd vyrazila početná část HF kanclu, včetně jednoho ze spolumajitelů Hanuše Salze, který s pro riders držel tempo nejenom v lajnách mezi stromy, ale také při průskocích a transferech kmenů. Za pět dnů tahle crew projezdila spoustu zákoutí, které tenhle “moravský ledovec” nabízí.
Spousta snake-runů, přeskoků, průskoků, side hitů, zatáček nebo jenom bombení dolů ze svahu. O zábavu a skvělé chvíle s crew nebyla nouze. Čas zbyl také na výlet do legendární mini-rampy ve Vrbně pod Pradědem, kterou má pod palcem místní skater Zdenda Rybár. A ten se o celou crew, jak je jeho zvykem, postaral královsky. Tahle afterparty byla třešničkou na dortu.
Asi to sami znáte, slovy tyhle tripy s partou nevystihnete, a tak se koukněte na video a spoustu fotek od Járy Sijky, který je na Pradědu doma, a tak si to stejně jako zbytek party užil na max. Pokud byste chtěli vidět víc, můžete sledovat hashtag #HFTripPraded, kde najdete spoustu behind the scenes fotek a videí. Tady rozhodně platí “fotky za tisíc slov”. Tak si je vychutnejte pěkně pohromadě a hned po nich si dejte video!
A mimochodem, pokud byste letos chtěli na Praděd vyrazit, koukněte sem pro více informací a ubytování HF crew zvolila v Horském hotelu Figura.
My za Freeride.cz redakci tomuhle počinu dáváme maximální props, protože přesně o tomhle je i pro nás snowboarding! Už teď se těšíme, co dalšího HF parta vymyslí, nabito má solidně… Děkujem.
Další zajímavé články
Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství
Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.
Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!
Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!
Report z jubilejního 10. ročníku Wéna’s backyard jamu
Wéna Kutil už od roku 2013 dělá na své zahradě DIY závody. Za dobu existence těchto závodu se už dělo spoustu věcí. Proskakovalo se skrz stromy, gapovala se cesta, skákalo se na střechu stodoly nebo se lítalo na obřím corneru. Dnes už má Wéna na své zahradě opravdový snowpark a funkční vlek a tak letošní závod měl charakter spíše “big airu”. Na místě se sešla početná partička z čech i ze zahraničí. Dost bylo keců, pojď si dát tento report, který máme přímo od Wény.