Helgasons brothers vyrazili s Horsefeathers crew na Praděd


Halldór a Eiki Helgasonovi na Pradědu? Ne, dneska není Apríl, což znamená, že tohle na první pohled pozoruhodné spojení v režii firmy Horsefeathers opravdu během loňské sezóny proběhlo. Vy se teď díky videu a nádherným fotkám od Járy Sijky můžete kouknout, jak realizace tohodle na první pohled hodně crazy, ale ve finále parádního nápadu proběhla!

Většina z vás asi ví, že česká firma Horsefeathers už dávno nepůsobí jen v našich luzích a hájích, a že se jejich růst projevil mimo jiné v nabitosti HF global teamu. Kdyby nám v redakci někdo před několika lety řekl, že za HF budou jezdit bráchové Helgasonové, asi bysme si společně s vámi klepali na čelo. Dnes ale jde o už poměrně zažitou realitu a severská parta zabijáků propaguje tenhle “náš” brand po celém světě. 

Nezapomeň si dát video dole pod článkem!

Halldór a Eiki hledají rok co rok po celém světě ty nejkreativnější spoty, aby na nich natočili a nás zásobili těma nejkrutějšíma vraždama. V podstatě se dá říct, že pokaždý, když tihle hoši něco vypustí do internetů, tak všechny sítě dočasně padají. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme všichni mohli slintat u filmu The Future of Yesterday.

Eiki a určitě jeden z nejstylovějších methodů co kdy Praděd viděl

O to víc našince ohromí a zároveň potěší a zahřeje u srdíčka, když tahle dvojka, k tomu ještě doplněná o dalšího killera Månse Hedberga, vyrazí… na PRADĚD. Ano, je to tak, parta kolem Horsefeathers během loňské zimy zorganizovala další team trip a jako lokalitu nevybrala skandinávské streety, backcountry v Kanadě nebo prašan v Japonsku. Volba padla na svahy nejvyšší moravské hory, jejíž nadmořská výška je přesně 1491,3 metru.

Trojka HF Vikingů v synchronizovaný spolupráci

Pokud byste snad čekali, že z volby lokace výše jmenovaní pánové budou poněkud rozmrzelí, pak jste zcela na omylu. Tihle hoši jsou sice profíci světových rozměrů, ale na jejich přístupu to je znát jen v tom dobrém smyslu. Za vše mluví Halldórova reakce:

Praděd je zatraceně unikátní cool místo. Tenhle trip byl hodně rozdílný oproti mým posledním, hlavním cílem bylo celý den cruisovat, užívat si zábavu na side-hitech a ve snake-runech. Nejvíc chill a fun trip co jsem zažil!
Halldór Helgason

Halldór mezi stromky

Jak říkají sami HF boys, tenhle Horsefeathers trip by se dal nazvat “back to the roots”. Pro spoustu z nás je Praděd prostě srdcovka. Rozdíl oproti běžným výletům za prašanem v Jeseníkách byl “jenom” v tom, že se crew neskládala z českých a slovenských jezdců, ale přidali se právě i Horsefeathers global riders - již zmínění Eiki a Halldór Helgason a “Mr.Stylish” Måns Hedberg. Dovedete si asi představit, jaké překvapení to bylo pro lokály, když potkali tuhle partu na Pradědu cruisovat. Na druhou stranu i podle slov tří Vikingů to byl nezapomenutelný zážitek.

Mans proskakuje mezi stromkama

Kdo z vás na Pradědu aspoň jednou byl, ten ví, jak nádherné místo to je. Tak nějak se tu zastavil čas. Neuvěřitelná příroda a super poloha, která tomuhle středisku zaručuje sníh většinou až do dubna. Praděd je také známý svýma skvělýma lajnama na cruising, na kterých se dá skvěle vyřádit.

Snake run

A že se HF crew pořádně vyřádila! Kromě riderů na Praděd vyrazila početná část HF kanclu, včetně jednoho ze spolumajitelů Hanuše Salze, který s pro riders držel tempo nejenom v lajnách mezi stromy, ale také při průskocích a transferech kmenů. Za pět dnů tahle crew projezdila spoustu zákoutí, které tenhle “moravský ledovec” nabízí.

Spousta snake-runů, přeskoků, průskoků, side hitů, zatáček nebo jenom bombení dolů ze svahu. O zábavu a skvělé chvíle s crew nebyla nouze. Čas zbyl také na výlet do legendární mini-rampy ve Vrbně pod Pradědem, kterou má pod palcem místní skater Zdenda Rybár. A ten se o celou crew, jak je jeho zvykem, postaral královsky. Tahle afterparty byla třešničkou na dortu.

Horsefeathers crew

Asi to sami znáte, slovy tyhle tripy s partou nevystihnete, a tak se koukněte na video a spoustu fotek od Járy Sijky, který je na Pradědu doma, a tak si to stejně jako zbytek party užil na max. Pokud byste chtěli vidět víc, můžete sledovat hashtag #HFTripPraded, kde najdete spoustu behind the scenes fotek a videí. Tady rozhodně platí “fotky za tisíc slov”. Tak si je vychutnejte pěkně pohromadě a hned po nich si dejte video!

A mimochodem, pokud byste letos chtěli na Praděd vyrazit, koukněte sem pro více informací a ubytování HF crew zvolila v Horském hotelu Figura

My za Freeride.cz redakci tomuhle počinu dáváme maximální props, protože přesně o tomhle je i pro nás snowboarding! Už teď se těšíme, co dalšího HF parta vymyslí, nabito má solidně… Děkujem. 

vyfotil

Jára Sijka
Další články autora

natočil / sestříhal

Tomáš Kříž
Další články autora

napsal

Martin Večerka
Další články autora

Další zajímavé články

Výběr top 10 filmů za měsíc listopad

Listopad je měsíc premiér snowboardových filmů a i letos tomu nebylo jinak. Těsně před sezónou vychází jeden snímek za druhým a vyznat se v tom, který je dobrý či nejlepší, je určitě těžké. Navíc stihnout zkouknout každé movie od amatérských či profi produkcí z celého světa je časové velmi náročně. My ale všechny sledujeme a pečlivě vybíráme top do našeho výběru, kde pro vás vybíráme nejlepších 10 filmů co vyšly za minulý měsíc. Pojďme se na ně podívat!

Nidecker prezentuje video ESCAPISM a novou sérii snowboardů!

Zatímco švýcarská firma Nidecker postupně utekla od výroby trakařů k výrobě špičkových snowboardů, tak vy byste měli utéct do hor hledat pořádné zážitky v prašanu. Právě v novém videu ESCAPISM dostanete podrobný návod, jak to udělat a uniknout z každodenní reality třeba do pořádného prachu!

Zapojte se do instagramové soutěže Burton Trick Czech!

Zapojte se do instagramové soutěže od Burton.cz a vyhrajte si za své triky stylový cestovní Riders bag na vaše příští horské dobrodružství! Pravidla jsou jednoduché, tak neváhejte a střelte na svůj instagramový profil nějaký ten trik ještě dnes.