Helgasons brothers vyrazili s Horsefeathers crew na Praděd


Halldór a Eiki Helgasonovi na Pradědu? Ne, dneska není Apríl, což znamená, že tohle na první pohled pozoruhodné spojení v režii firmy Horsefeathers opravdu během loňské sezóny proběhlo. Vy se teď díky videu a nádherným fotkám od Járy Sijky můžete kouknout, jak realizace tohodle na první pohled hodně crazy, ale ve finále parádního nápadu proběhla!

Většina z vás asi ví, že česká firma Horsefeathers už dávno nepůsobí jen v našich luzích a hájích, a že se jejich růst projevil mimo jiné v nabitosti HF global teamu. Kdyby nám v redakci někdo před několika lety řekl, že za HF budou jezdit bráchové Helgasonové, asi bysme si společně s vámi klepali na čelo. Dnes ale jde o už poměrně zažitou realitu a severská parta zabijáků propaguje tenhle “náš” brand po celém světě. 

Nezapomeň si dát video dole pod článkem!

Halldór a Eiki hledají rok co rok po celém světě ty nejkreativnější spoty, aby na nich natočili a nás zásobili těma nejkrutějšíma vraždama. V podstatě se dá říct, že pokaždý, když tihle hoši něco vypustí do internetů, tak všechny sítě dočasně padají. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme všichni mohli slintat u filmu The Future of Yesterday.

Eiki a určitě jeden z nejstylovějších methodů co kdy Praděd viděl

O to víc našince ohromí a zároveň potěší a zahřeje u srdíčka, když tahle dvojka, k tomu ještě doplněná o dalšího killera Månse Hedberga, vyrazí… na PRADĚD. Ano, je to tak, parta kolem Horsefeathers během loňské zimy zorganizovala další team trip a jako lokalitu nevybrala skandinávské streety, backcountry v Kanadě nebo prašan v Japonsku. Volba padla na svahy nejvyšší moravské hory, jejíž nadmořská výška je přesně 1491,3 metru.

Trojka HF Vikingů v synchronizovaný spolupráci

Pokud byste snad čekali, že z volby lokace výše jmenovaní pánové budou poněkud rozmrzelí, pak jste zcela na omylu. Tihle hoši jsou sice profíci světových rozměrů, ale na jejich přístupu to je znát jen v tom dobrém smyslu. Za vše mluví Halldórova reakce:

Praděd je zatraceně unikátní cool místo. Tenhle trip byl hodně rozdílný oproti mým posledním, hlavním cílem bylo celý den cruisovat, užívat si zábavu na side-hitech a ve snake-runech. Nejvíc chill a fun trip co jsem zažil!
Halldór Helgason

Halldór mezi stromky

Jak říkají sami HF boys, tenhle Horsefeathers trip by se dal nazvat “back to the roots”. Pro spoustu z nás je Praděd prostě srdcovka. Rozdíl oproti běžným výletům za prašanem v Jeseníkách byl “jenom” v tom, že se crew neskládala z českých a slovenských jezdců, ale přidali se právě i Horsefeathers global riders - již zmínění Eiki a Halldór Helgason a “Mr.Stylish” Måns Hedberg. Dovedete si asi představit, jaké překvapení to bylo pro lokály, když potkali tuhle partu na Pradědu cruisovat. Na druhou stranu i podle slov tří Vikingů to byl nezapomenutelný zážitek.

Mans proskakuje mezi stromkama

Kdo z vás na Pradědu aspoň jednou byl, ten ví, jak nádherné místo to je. Tak nějak se tu zastavil čas. Neuvěřitelná příroda a super poloha, která tomuhle středisku zaručuje sníh většinou až do dubna. Praděd je také známý svýma skvělýma lajnama na cruising, na kterých se dá skvěle vyřádit.

Snake run

A že se HF crew pořádně vyřádila! Kromě riderů na Praděd vyrazila početná část HF kanclu, včetně jednoho ze spolumajitelů Hanuše Salze, který s pro riders držel tempo nejenom v lajnách mezi stromy, ale také při průskocích a transferech kmenů. Za pět dnů tahle crew projezdila spoustu zákoutí, které tenhle “moravský ledovec” nabízí.

Spousta snake-runů, přeskoků, průskoků, side hitů, zatáček nebo jenom bombení dolů ze svahu. O zábavu a skvělé chvíle s crew nebyla nouze. Čas zbyl také na výlet do legendární mini-rampy ve Vrbně pod Pradědem, kterou má pod palcem místní skater Zdenda Rybár. A ten se o celou crew, jak je jeho zvykem, postaral královsky. Tahle afterparty byla třešničkou na dortu.

Horsefeathers crew

Asi to sami znáte, slovy tyhle tripy s partou nevystihnete, a tak se koukněte na video a spoustu fotek od Járy Sijky, který je na Pradědu doma, a tak si to stejně jako zbytek party užil na max. Pokud byste chtěli vidět víc, můžete sledovat hashtag #HFTripPraded, kde najdete spoustu behind the scenes fotek a videí. Tady rozhodně platí “fotky za tisíc slov”. Tak si je vychutnejte pěkně pohromadě a hned po nich si dejte video!

A mimochodem, pokud byste letos chtěli na Praděd vyrazit, koukněte sem pro více informací a ubytování HF crew zvolila v Horském hotelu Figura

My za Freeride.cz redakci tomuhle počinu dáváme maximální props, protože přesně o tomhle je i pro nás snowboarding! Už teď se těšíme, co dalšího HF parta vymyslí, nabito má solidně… Děkujem. 

vyfotil

Jára Sijka
Další články autora

natočil / sestříhal

Tomáš Kříž
Další články autora

napsal

Martin Večerka
Další články autora

Další zajímavé články

Snowboardel Insta Challenge 2024 má svého vítěze!

Je to tady parto! Letošní Snowboardel Insta Challenge 2024 už je u konce a my pro vás máme výsledky vašeho letošního snažení o nejlepší cenu v historii soutěže. Sice nám matka příroda házela pod nohy jednu kládu za druhou, sněhu u nás máme tak málo, že to ani Krakonoš nepamatuje, ale osm z vás se k tomu postavilo čelem a natočilo parádní lajny ze snowparku!

Kuba Hroneš: Red Bull Full Moon bude moje streetová premiéra

Už se samozřejmě strašně moc těšíme na středu 21. 2. 2024, kdy na holešovickém Výstavišti proběhne první street snowboardingová akce z dílny Kuby Hroneše ve spolupráci s Red Bullem, a proto jsme k tomu museli Kubu ještě trošku vyzpovídat, ať nám řekne k akci něco bližšího. Například pro Kubu to bude streetová premiéra, protože doteď tak maximálně na ulici skočil schody. Více čti v rozhovoru níže.

Audi Snowjam 2024 ZRUŠEN kvůli špatným sněhovým podmínkám!

Tradiční závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu, Audi Snowjam 2024, který se měl konat v polovině března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, je z důvodu nepříznivých sněhových podmínek zrušen.