Holky společně zashredily na akci Divastation - report, fotky a video

Ještě dříve, přesně v tu pravou chvíli, než se celý svět odebral do karantény, se na Mísečkách ve Špindlu odehrála akce Divastation by Female Shred & Burton Prague. Celý happening byl určený pro české snowboardistky, které si na místo dorazily užít pohodovou atmosféru a pořádně společně poshredit. Teď už slovo předáváme Kláře Janíkové, která vás ve svém reportu vezme na místo dění.

Ještě jsme to stihli! Pořádat tu akci o týden později, jak bylo původně v plánu, tak by se musela zrušit. Štěstí v neštěstí, jestli to mohu tak nazvat. Počasí mohlo vyjít líp, samozřejmě! Ale stan nám odlítnul až na konci akce, takže zas tak špatný počasí přes den nepanovalo. Co nás rozhodně doprovázelo celým dnem, tak byla pohodová atmosféra! 

Akce DivaStation vznikla proto, aby podpořila a hecla holky ke snowboardingu a ježdění v parku. Sešlo se nás kolem 30 holek. Tohle číslo bylo moje tajný přání, ale ani jsem nevěřila, že by se mohlo stát skutečností při prvním ročníku akce!

Převážně jsme rozdávaly společně s Dianou Augustinovou a Barčou Dufkovou základní rady, jak na první 50-50 a bóro na bedně. Pár holek se tam hecovalo i do větších věcí na pvc a mít ten den 48 hodin, tak jdeme i na raily.
Nemůžu zapomenout na young bloods, který nám tam ukázaly, kam se holčičí snowboarding v ČR posouvá. Na závěrečným jamu dvojčata Viky a Sára Zvadový braly první dva fleky. Hlavně Viktorka se svou stylovou a čistou 270 do 270 ven na pvc mě zaujala! Anička Tomanová tam vytáhla taky pár triků z rukávu a brala třetí flek. Cen od pražského Burton storu jsme měly hodně, takže jsme rozdávaly co to šlo!

Jinak jsme se neměli vůbec špatně! Pivko ke grilování nám dodal Excelent. Hudba nám hrála z kufru auta, naštěstí to byl Sarus od Redbullu, takže nás slyšeli i na Hromovce! A jak se blížím ke konci, tak musím ještě stihnout poděkovat Lucce Hikový z Burton distribuce za finanční a materiálovou podporu. A hlavně díky Female Shred, že fyzicky něco děláme pro komunitu a jenom o tom nepostujem na sockách.


Sociální sítě

Sledujte Female Shred na Instagramu!

Sledujte Burton.cz na Instagramu.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Dej si pohodovej pokec s Kubou Hronešem o létě i nové sezóně

O Kubovi už jste s největší pravděpodobností ve snowboardovém světě něco slyšeli. Tenhle 16-letej rodák ze Špindlu už se objevil například v naší rubrice Mladá krev, nedávno se dostal do týmu Burton a pár dní zpět proletěl světem s miniklipem, kde trefil pod railem Annu Gasser. Dej si ke svačině tenhle veselej rozhovor o létě, přípravě i nový sezóně.

Kitzsteinhorn otevřel svůj podzimní Glacier Park!

O uplynulém víkendu otevřel podzimní Glacier Park na ledovci Kitzsteinhorn. Celý resort otevřel své brány už 4. října a snowpark, který tradičně na podzim začíná menším, ale zábavným set-upem se bude od prosince dál rozšiřovat. Vše probíhá s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru v mysli. Více se dočtete dále.

One Shot: Terka Čermáková by Ondra Bauer

Po delší době oprašujeme fotorubriku “One Shot”, která ma za cíl ukázat ať už jezdecky nebo fotograficky zajímavé snímky v podání českých riders. Tuhle pecku z letního ježdění ve švýcarském Zermattu nám poslal náš oblíbený dream couple Terka&Ondra aka OBA Creators.