Horsefeathers je tady s novou zimní kolekcí i webem!

V našem světě dobře známá česká značka Horsefeathers vstupuje do nové sezóny sebevědomě - s nadupanou zimní kolekcí a zbrusu novým webem. V tomhle článku se tak zaměříme na technologie a novinky v kolekci, na ridery, kteří za Horsefeathers stojí a kteří jsou nedílnou součástí téhle dnes už legendární české firmy, a představíme si i nový web.

Nová zimní kolekce

Na úvod se pojďme podívat na novou zimní kolekci, která přináší řadu novinek. Tou asi nejzajímavější je za nás využití recyklovaných a kompostovatelných materiálů, což je směr, který prochází celou letošní zimní kolekcí, a my mu dáváme palec nahoru. Pojďme se na vše podívat blíže:

Technologie, vychytávky a další novinky

UltraTech®, Ultratech® Recycled a izolace Primaloft
Ultratech je vlastní značka Horsefeathers technického funkčního materiálu. Najdete ho na všech nepromokavých produktech HF z řady Outerwear a Technical Apparel. Tenhle materiál je složený z vnější technické vrstvy, která je laminovaná s plně vodotěsnou membránou a následně je ošetřená voděodolnou impregnací DWR (Durable Water Repellent). Tento proces zaručuje maximální výkon. Výrobci materiálů UltraTech® mají také výrobní procesy v souladu s kritérii bluesign®, která má za cíl maximální udržitelnost.

Ultratech® Recycled je nový kvalitní materiál, který je vyrobený z recyklovaných plastů. Od klasického Ultratechu se liší použitím recyklovaného vlákna v tkanině, a to v různých poměrech. Recyklované vlákno se získává z plastového odpadu, nejčastěji z PET láhví.

Horsefeathers ve svých produktech používá také izolaci od firmy Primaloft, která představila novou technologii Primaloft® Bio - vůbec první 100% recyklované, biologicky odbouratelné vlákno. Tu nyní HF jako jedna z prvních značek na boardsportovém trhu uvedla ve svých produktech.

Clo Eco Vivo
Novinkou je v HF kolekci unikátní konstrukce z vláken Clo s konceptem Vivo, která zvyšuje prodyšnost až o 30 % a dodává vám tak komfort v podobě perfektní tepelné rovnováhy. Vivo Eco je složeno z 93% recyklovaných vláken z plastových lahví, čímž se stává velmi ekologickou izolací. Izolací prochází řada malých otvorů, které zvyšují prodyšnost, aniž by se snížil tepelněizolační výkon. Otvory procházející izolací zachycují vzduch, aby vytvořily fantastickou konzistenci tepla při nízké aktivitě, ale také umožňují, aby vzduch a vodní pára proudily velmi rychle, když se teplota těla zvýší při vyšší aktivitě, což z něj dělá nejprodyšnější izolaci na současném trhu.

Příkladem produktu, ve kterém se setkávají mimo jiné technologie Ultratech® Recycled Clo Eco Vivo, je bunda Ymir, která je dle nás highlightem letošní kolekce. Tahle bunda má také stejně jako všechen ostatní Horsefeathers outerwear velmi odolné nitě Coats®, což jsou jedny z nejsilnějších a nejspolehlivějších nití na světě, a extrémně odolné zipy YKK, které jsou ve své kategorii lídrem na trhu. Na návrhu a testování bundy se podíleli rideři HF global teamu Tyler Chorlton a Steve Gruber!

O tom, že je bunda highlightem letošní kolekce svědčí i volba riderů. Proč tomu tak je jsme se zeptali Dušana Kříže a Ládi Hrstky:

Bundu Ymir jsem si vybral, protože je vytvořená pro freeride a backcountry a má 25k vodní sloupec a 20k prodyšnost. Když jsi ve vánici a nebo se zkrátka celej den rochníš v prašanu, tak tě bunda udrží v suchu a teple. Zároveň díky prodyšnosti, když hajkuješ na spot nebo lajnu, tak bunda dostatečně dýchá a pouští pot, takže ti na vrcholu není zima od potu. Dále má prvky jako pás kolem boku, který zabraňuje průchodu sněhu za záda při pádu nebo sezení a ještě ke všemu jí můžeš jednoduše spojit s kalhotami jednudouchým zacvaknutím poutek. Takže ti vytvoří nepropustný overall. Aby toho nebylo málo, tak bunda je taky celá vyrobená v UltraTechu. Tzn, že 50% látek jsou z recyklovaných plastů a to mi je hodně sympatický! Střihově mi taky neskutečně sedí a musím říct, že celkově je to moje fejvrit bunda all time.
Dušan Kříž
Vybral jsem jí hlavně kvůli tomu jak je bunda udělaná, jsem jeden z těch, kteří mají rádi volnost a nejradši bych celou sezónu projezdil jen v tričku a tahle bunda mi to skvěle vynahradí, je lehká, ale zároveň perfektně zateplená, takže pod ní nemusím mít několik vrstev, ale stačí mi třeba jen termo, díky tomu je mi v bundě teplo a cítím se free. Jo a taky absolutně miluju tu červenou barvu!
Láďa Hrstka

Zajímavými vychytávkami jsou také:

  • Lift-leg systém, který umožňuje přizvednutí patní části kalhot a tak pohodlnou chůzi aniž byste si kalhoty zničili.
  • Magnetic snaps, které u kapes pomocí integrovaných magnetů zajistí, aby vám nevypadly věci, když si kapsu zapomenete zapnout - všichni dobře známe takové situace.
  • Flexi lock systém, který na bib kalhotech díky ploché konstrukci zabraňuje případnému tlaku na vaše tělo při pádu.

Další novinkou letošního roku je fakt, že celá outerwear kolekce je balena do sáčků P-life®. Jedná se o Oxo-biologicky odbouratelnou technologii, která dokáže urychlit degradaci plastů bez poškození životního prostředí. P-life® je jediné prověřené oxo-biologicky odbouratelné aditivum do plastů na světě. Ptali jsme se přímo v Horsefeathers na doplňující informace a dozvěděli jsme se následující: ,,Sáčky jsou na přepravu nutností kvůli vlhku a ochranně produktu. Uvědomujeme si ale, že je to jen přepravní obal a naše nemalá investice do šetrnějších a kompostovatelných sáčků tak dává rozhodně smysl!" I za tohle od nás má HF palec nahoru!

Signature lines

V rámci letošní zimní kolekce Horsefeathers představil 3 signature lines, které tvoří dnes už pevný základ každé zimní kolekce značky. Pojďme se na ně podívat blíž:

Jednoznačným highlightem letošní kolekce je atrip line Halldóra Helgasona. Halldór je v Horsefeathers týmu už nějaký ten pátek a za tu dobu svojí atrip line vychytal nejen co se designu, ale i funkčnosti týče. Nás v letošní kolekci nejvíce zaujala bunda Galen atrip, která sice není tou nejvyšší bundou kolekce, ale designově i funkčně od nás má 5*. S kalhotami Summit atrip pak tvoří ideální kombo do snowparku.

Za pozornost rozhodně stojí i bunda Crescent, která je špickou celé line, co se technologií týče a anorak Norman, který už sklízí pozitivní ohlasy napříč komunitou.

Svou vlastní signature line má i Halldórův brácha Eiki Helgason, který je známý pro svou kreativitu - od loňského projektu “SSS” víme, že nejen na snowboardu, ale i na snowskatu a skatu. Jeho kolekci tvoří bunda Ripple Eiki a kalhoty Charger Eiki, které k sobě skvěle padnou.

Signature lines uzavírá Tyler Chorlton se svojí bundou Ymir Tyler, která se v tomto provedení vyznačuje voděodolnosti 25.000 mm a prodyšností 20.000 gm. Přesně to Tyler a spoustu dalších freeridově orientovaných riderů ocení při dlouhých dnech na kopci a v prašanu.

Co se highlightů dámské kolekce týče, rádi bychom těm, kdo neznají dámskou "odnož" Horsefeathers, představili Girl Squad. Přemýšleli jsme nad tím, jak... až jsme si o vyjádření napsali jedné z hlavních představitelek, Kateř

Parta holek, které jsou takzvaně on the same wave. V podstatě jsme 3. Remi-X, Aďka a já, ale ve skutečnosti je nás mraky. Na světě je nespočet holek, které spojuje přesně tenhle náš životní styl a záliby. Milujeme pohyb, hory a oceán, dobrodružství a cestování. A uplně nejradši to kombinujeme. Bonusem je střídání ročních období. Zima + hory= splitboarding, snowboarding, léto + oceán = surfing, léto + hory = feraty, léto + asfalt = skateboarding, a takhle bych mohla pokračovat. Proč ale jenom holky? Však víte.. Holky mají prostě trošku jiný tempo a občas i zájmy než kluci. Nehledě na to, že některé holky mohou mít před klukama svoje ostychy. S Horsefeathers se podílíme na vytváření dámské kolekce. Girl Squad i HF mají prostě jeden společnej cíl, a to aby dámská kolekce byla plně funkční pro holky jako jsme my a zároveň aby dobře vypadala!
Kateř Maharádža

V rámci letošní kolekce určitě stojí za to zmínit luxusní bundu ATP Larra, která je hi-end bundou pro ty holky, které do toho jdou naplno a stylový anorak Derin, která za nás geniálně kombinuje styl a funkčnost.

Riders projekty:

Jak jsme psali v úvodu, riders a jejich aktivity tvoří srdce celé značky. Zjišťovali jsme proto, co je u nich nového a na co se můžeme těšit:

Halldór a Eiki Helgasoni budou mít svoje full party v chystaném filmu Scandalnavians, ke kterému nedávno vyšel tenhle nový teaser, ze kterého je jasné, že to bude velká pecka:

Online premiéra tohohle aktuálně asi nejvíce očekávaného filmu ve světě snowboardingu je 1.12.2020! U nás se samozřejmě filmu budeme věnovat!

Egor Chebanov a Kasper De Zoete se představí ve filmu Notion Snow - Chardonnay, který bude nabitou streetovkou. Premiéra proběhne online v první polovině prosince. Více info vám přineseme.

Tyler Chorlton se letošní sezónu bude věnovat svým vyhlášeným Elbows & Edges campům.

Steve Gruber se bude tradičně podílet na organizaci závodů Valley Rallye a chystá se co nejvíce jezdit v zillertalském prašanu.

Måns Hedberg se zase chystá vytěžit maximum ze svého domácího resortu v rodném Švédsku. Zaslechli jsme, že si tam dokonce opravuje dům, aby to měl blízko a mohl jezdit každý den.

Dušan Kříž se nám zmínil, že má letošní sezónu v plánu cestovat a natáčet s partou Rusty Toothbrush - pokud to situace dovolí. V dohledné době by od téhle party taky měly vyjít nějaké novinky, takže se je na co těšit i v dobách, kdy moc contentu nevzniká!
Honza Lohynský se letošní sezónu chce maximálně věnovat splitboardingu.
Láďa Hrstka nám dal vědět, že má v plánu jezdit závody - pokud tedy nějaké budou a odjet nové triky, které si přes léto stihl naskákat do bagu v Banger Parku.

Nový web a e-shop v jednom

Horsefeathers definitivně upouští od původního modelu prezentačního webu a samostatného e-shopu. Vše nyní najdete na jednom místě, kterým je www.horsefeathers.cz. Web a e-shop v jednom má přehledné a funkční provedení a vyznačuje se intuitivitou i rychlostí. Zajímavé jsou především zvýhodněné sety, které vhodně kombinují v rámci například outerwearu bundy, kalhoty a doplňky. Při koupi setů vám věci budou ladit a navíc ušetříte - a to nemalé částky.
Na závěr si dejte nový Horsefeathers spot It's in your DNA:

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu proběhne Horsefeathers Sneak the Tweak na Mölltalu!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 11. května! Vidíme se tam!!!