Horsefeathers King of Jib 2019 v novém kabátě

Unikátní formát, našláplej jibbing setup, měsíční videokvalifikace, top 7 jezdců ve finálové session, prizemoney 20.000Kč a především pořádná dávka snowboardingu v uvolněné atmosféře. Takto by se dal v krátkosti popsat v pořadí již 8. ročník snowboard jibbing session Horsefeathers King of Jib, která proběhne tradičně v K2 snowparku Freestyle Area Vítkovice. Letos bude formát tohoto svátku jibbingu úplně jiný než jste byli doposud zvyklí, více informací se dočtete v tomto článku.

Horsefeathers Jib Playground je již třetím rokem součástí Vítkovického K2 snowparku a právě tato platforma s několika překážkami bude hlavním dějištěm nejen téměř měsíční videokvalifikace, ale také finálové session, kam postoupí 5 jezdců a 2 divoké karty. Nutno podotknout, že setup se nebude z důvodu objektivního hodnocení po dobu videokvalifikace měnit, nicméně na finálovou session, která proběhne v sobotu 02.03.2019 bude setup komplet přestavěn na vyšší obtížnost.

Videokvalifikace bude probíhat v období 19.1.-13.2.2019 a je určena všem riders, kteří budou mít přesně 26 dní na to, aby ze svého ježdění a to pouze na Horsefeathers Jib Playground sestříhali a poslali videoedit s max. 1min. stopáží, s tím nejlepším, co na tomto setupu v průběhu tohoto období zavdali. Kvalifikační videa zasílejte na info@freestylearea.eu.

Všechna zaslaná kvalifikační videa budou 14.2.2019 zveřejněna na facebookové stránce Freestylearea.eu a budou hodnocena nejen veřejností s přihlédnutím na počet likes, ale také 5ti člennou porotou, kterou budou tvořit 3 Horsefeathers jezdci2 lidi Freestyle Area/​Horsefeathers realizačního týmu

Postupující videa do finále budou hodnocena systémem počet likes = počet bodů u každého videa + každý z 5ti členého týmu porotců může rozdělit kredit 100 bodů mezi kvalifikační videa dle svého uvážení. Veřejnost tak bude moci hlasovat a dávat like videím, které se jim budou líbit v období 14-21.2.2019. Více jak týden před finálovou session, přesně 22.2.2019 budou vybráni finalisté.

Finálová session proběhne v sobotu 2.3.2019 a bude určena celkem 5ti riders + 2 divoké karty, z nichž jedna bude připravena pro mlaďase do 15ti let. V rámci finálové session, avšak mimo soutěžní část, se objeví Horsefeathers jezdci, o kterých vás budeme postupně informovat. Po celou sobotu se bude v uvolněné nesoutěžní atmosféře jezdit a finální hodnocení bude riders to riders. Ve hře jsou nejen vypsané prizemoney 20.000Kč, ale také bude pro všechny finalisty připravena víkendová permice a ubytování se snídaní a BBQ ve Snowboard Freestyle House. Takže jediné, co budou finalisté v sobotu 02.03.2019 potřebovat, je chuť to pořádně na letošním Horsefeathers King of Jib vyzvat.

Po celou finálovou sobotu bude probíhat foto/​video shooting pod taktovkou profesionálů, ze kterého by měl vzejít finálový edit, který bude profilovat současnou úroveň, doufejme nejen českého jibbingu. Dále bude ve snowparku také bezplatné testcentrum značky K2 snowboarding, Red Bull stánek s drinkama, pivko Man and Wolf DJ a riders chill zóna. Kromě Horsefeathers Jib Playground bude snowpark normálně otevřen veřejnosti, tak koukejte pojezdit a především zafandit všem finalistům, kdy bude určitě na co koukat. Večer pak proběhne ve Snowboard Freestyle House decentní afterpárty, však to znáte... :-)

A malý recap Horsefeathers King of Jib 2019 na závěr:

Videokvalifikace: 19.1.-13.2.2019
-videa stopáž max. 1min. z Horsefeathers Jib Playground posílejte na info@freestylearea.eu
-uzávěrka pro zaslání kvalifikačních videí je ve středu 13.2. 2019 ve 22h

Hodnocení kvalifikačních videí: 14-21.2.2019
- všechna kvalifikační videa budou zveřejněna na facebookové stránce Freestylearea.eu
- uzávěrka veřejného likes hlasování proběhne ve čtvrtek 21.2.2019 ve 22.00h

Finálová session: sobota 02.03.2019
- 5 finalistů + 2 divoké karty a mimo hodnocení zajezdí také Horsefeathers team riders

Na závěr velké díky partnerům akce: Horsefeathers, K2 snowboarding, Dakine, Sencor Action Camera, G-​shock, Red Bull, Man and Wolf a skiareálu Aldrov-​Vítkovice v Krkonoších a také mediálním přátelům z Freeride.cz, Boardmag.cz, Method mag.

Více informací a kompletní fotogalerii z loňského ročníku najdete na webu Freestylearea.eu.

Vítězové 2018

Video z loňského ročníku:

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Marošiho Red Bull Feel The Wheel bude letos v Praze!

Z Red Bullu nám dorazila zajímavá zpráva o legendárním závodu Feel The Wheel, který se opět nezadržitelně blíží! Márošák už mlátí do bubnů a svolává na svůj tradičně netradiční longboardový závod Red Bull Feel The Wheel, kterého se každoročně účastní i Eva Samková. Tento longboardový svátek se letos uskuteční na zcela novém místě. Políbenou lokalitou bude závodní bikroska v pražských Bohnicích. Dnem kdy se roztočí všechna rychlá ložiska v okolí Psychiatrické léčebny pak bude sobota 10. srpna 2019. Tak na nic nečekejte a kroužkujte v kalendáři!

Stacks and Scraps III od Odd Folks crew je doslova plné ''Partyboardingu''

Divoké večery na párty a šílený snowboarding na druhý den? Shredbots partě to asi nebude dělat moc velký problém! V nejnovějším videu ''Stacks and Scraps III'' vám shrnou jejich uplynulý rok do jednoho videa, u kterého se nebudete ani jedinou vteřinu nudit!

Fridays at Fonna - S6 EP4

Vypadá to, že po spoustě dnech špatného počasí se na norském ledovci Folgefonna vyčasilo a dalo se tak začít jezdit a natáčet. V téhle epizodě Fridays at Fonna tak uvidíte tyhle ridery: Markus Rustad, Kelso, Emil Fossheim, Haakon Eilertsen, Alexander Klerud, Zebbe Landmark, Kristoffer Lerånd, Nils Arvidsson, Bendik Gjerdalen, Isak Ulstein, Alva, Håvard Roald, Øyvind Mister Shaids a sposuty dalších.