Horsefeathers King of Jib 2020 je za dveřmi!

K2 snowpark Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších bude letos již po deváté místem oslav svátku jibbingu s tradičním názvem Horsefeathers King of Jib. Speciální setup, celkem 15 top jezdců z ČR, Slovenska a Polska a především pořádná dávka snowboardingu v pohodové atmosféře. Piště si do kalendáře sobota 15.2.2020 a vyražte směr Vítkovice v Krkonoších, bude určitě na co koukat. Připomínáme, že zbytek snowparku bude normálně v provozu, takže snowboardy všichni s sebou!

Horsefeathers Jib Playground je již čtvrtým rokem součástí Vítkovického K2 snowparku a právě tato platforma s několika usazenými překážkami a tradiční maringotkou bude hlavním bojištěm o krále želez o vypsané prizemoney 10.000 Kč a spousty věcných cen.

Dan Paulíček

Pozvaných je celkem 10 jezdců a účast přislíbil i loňský vítěz DanPorkert. Další pozvaní jsou Ondra Porkert, Darek Bergmann, Dan Paulíček, Tomáš Císař, Filip Znamenáček Timon Matěna. Z Polska pak dorazí Kamil Knop, Michal Matuszewski, Maciek Dlugosz. Všem pozaným jezdcům bude na víkend zajištěné zdarma ubytování a permanentky. V rámci divokých karet jsou ve hře jména jako Tomáš Císař, Roman Dlauhý, Zolo Strcula, Tomy Haze, Filip Lucký a další.

Roman Dlauhý

Formát sobotní session bude jednoduchý, jde nám především o uvolněnou atmosféru a komfort jezdců. Proběhne dopolední uzavřený trénink pro všechny pozvané jezdce a držitele divokých karet a hlavní částí bude pak odpolední dvouhodinový jam mezi 13-15h. Po skončení jamu dáme ještě 2x krátký G-shock bestrick a Sencor bestrick o věcné ceny partnerů a kolem 16h proběhne vyhlášení vítězů.

Filip Znamenáček

Z důvodu objektivního hodnocení, bezpečnosti jezdců a koordinace fotografa a kameramanů bude v horní části vjezdu na Horsefeathers Jib Playground připraven člen Freestyle Area crew, kterému budou jednotliví jezdci hlásit jakou překážku vyzvou a zda pojedou případně na switch. Hodnocení bude primárně založené na systému riders2riders, nicméně v případě nějakých nejasností je finální rozhodnutí v rukou Freestyle Area crew. Jednotlivé jízdy jezdců a jejich triky budou tedy preventivně také zapisovány a právě tento dokument bude sloužit pro finální rozhodnutí o vítezích. 

Kamil Knopp

Jsme velice rádi, že se nám do Vítkovic po delší době podařilo opět dostat fotografa Lukáše Oujeského, takže máme jistotu, že vznikne pořádná fotogalerie z eventu. V rámci videa se budou ve snowparku pohybovat celkem 3 kameramani z videoprodukce MAKE it REAL, což je předpoklad pro kvalitní aftervideo.

Zoltán Strcu

Připomínáme také doprovodný program, kdy bude na svahu přes den vyhrávat DJ z Red Bull Sauruse, který zajistí nejen kvalitní přísun beatů, ale také energii z plechovek, které budou zdarma pro všechny jezdce. Do Vítkovic také zavítá demostánek hlavního partnera snowparku, tedy značky K2. K dispozici tak bude bezplatné testcentrum snowboardů a freestyle lyží a tím, že zbytek snowparku bude normálně v provozu, bude ideální možnost produkty vyzkoušet. O jídlo a pití  a večerní neoficiální afterparty se postará Shapers bistro společně se Snowboard Freestyle House.

Na závěr velké díky partnerům: Horsefeathers, K2, Dakine, Sencor, G-shock, Red Bull a skiareálu Aldrov-Vítkovice v Krkonoších a mediálnímu partnerovi Freeride.cz.

Více informací, video a fotogalerie z loňského ročníku je na tomhle odkaze.
 

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!