Horsefeathers King of Jib 2020 je za dveřmi!

K2 snowpark Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších bude letos již po deváté místem oslav svátku jibbingu s tradičním názvem Horsefeathers King of Jib. Speciální setup, celkem 15 top jezdců z ČR, Slovenska a Polska a především pořádná dávka snowboardingu v pohodové atmosféře. Piště si do kalendáře sobota 15.2.2020 a vyražte směr Vítkovice v Krkonoších, bude určitě na co koukat. Připomínáme, že zbytek snowparku bude normálně v provozu, takže snowboardy všichni s sebou!

Horsefeathers Jib Playground je již čtvrtým rokem součástí Vítkovického K2 snowparku a právě tato platforma s několika usazenými překážkami a tradiční maringotkou bude hlavním bojištěm o krále želez o vypsané prizemoney 10.000 Kč a spousty věcných cen.

Dan Paulíček

Pozvaných je celkem 10 jezdců a účast přislíbil i loňský vítěz DanPorkert. Další pozvaní jsou Ondra Porkert, Darek Bergmann, Dan Paulíček, Tomáš Císař, Filip Znamenáček Timon Matěna. Z Polska pak dorazí Kamil Knop, Michal Matuszewski, Maciek Dlugosz. Všem pozaným jezdcům bude na víkend zajištěné zdarma ubytování a permanentky. V rámci divokých karet jsou ve hře jména jako Tomáš Císař, Roman Dlauhý, Zolo Strcula, Tomy Haze, Filip Lucký a další.

Roman Dlauhý

Formát sobotní session bude jednoduchý, jde nám především o uvolněnou atmosféru a komfort jezdců. Proběhne dopolední uzavřený trénink pro všechny pozvané jezdce a držitele divokých karet a hlavní částí bude pak odpolední dvouhodinový jam mezi 13-15h. Po skončení jamu dáme ještě 2x krátký G-shock bestrick a Sencor bestrick o věcné ceny partnerů a kolem 16h proběhne vyhlášení vítězů.

Filip Znamenáček

Z důvodu objektivního hodnocení, bezpečnosti jezdců a koordinace fotografa a kameramanů bude v horní části vjezdu na Horsefeathers Jib Playground připraven člen Freestyle Area crew, kterému budou jednotliví jezdci hlásit jakou překážku vyzvou a zda pojedou případně na switch. Hodnocení bude primárně založené na systému riders2riders, nicméně v případě nějakých nejasností je finální rozhodnutí v rukou Freestyle Area crew. Jednotlivé jízdy jezdců a jejich triky budou tedy preventivně také zapisovány a právě tento dokument bude sloužit pro finální rozhodnutí o vítezích. 

Kamil Knopp

Jsme velice rádi, že se nám do Vítkovic po delší době podařilo opět dostat fotografa Lukáše Oujeského, takže máme jistotu, že vznikne pořádná fotogalerie z eventu. V rámci videa se budou ve snowparku pohybovat celkem 3 kameramani z videoprodukce MAKE it REAL, což je předpoklad pro kvalitní aftervideo.

Zoltán Strcu

Připomínáme také doprovodný program, kdy bude na svahu přes den vyhrávat DJ z Red Bull Sauruse, který zajistí nejen kvalitní přísun beatů, ale také energii z plechovek, které budou zdarma pro všechny jezdce. Do Vítkovic také zavítá demostánek hlavního partnera snowparku, tedy značky K2. K dispozici tak bude bezplatné testcentrum snowboardů a freestyle lyží a tím, že zbytek snowparku bude normálně v provozu, bude ideální možnost produkty vyzkoušet. O jídlo a pití  a večerní neoficiální afterparty se postará Shapers bistro společně se Snowboard Freestyle House.

Na závěr velké díky partnerům: Horsefeathers, K2, Dakine, Sencor, G-shock, Red Bull a skiareálu Aldrov-Vítkovice v Krkonoších a mediálnímu partnerovi Freeride.cz.

Více informací, video a fotogalerie z loňského ročníku je na tomhle odkaze.
 

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!

O víkendu proběhne Horsefeathers Sneak the Tweak na Mölltalu!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 11. května! Vidíme se tam!!!