Jamie Anderson a Niklas Mattsson zvítězili ve slopestylu na Laax Open 2021!

Včera 22.1. 2021 se odjelo finále ve slopestylu mužů i žen na legendárním světovém poháru v Laaxu. Na 500 metrů dlouhé trati s dvěmi sekcemi railů a kreativní sekcí skoků to letos opět pořádně jiskřilo!

V ženské kategorii se odjely první jízdy s nepříjemnými větrnými podmínkami, se kterými se nejlépe vypořádala Novozélanďanka Zoi Sadowski Synnott a do druhých jízd vstupovala na prvním místě. Naštěstí se vítr začal postupně uklídňovat a v druhém kole mohly konečně snowboardistky předvést své snowboardové umění na sto procent! To se nejlépe podařilo olympijské vítězce Jamie Anderson. Ta svou druhou jízdu odjela za krásných 84.35 bodů, čímž předskočila Novozélanďanku a vybojovala si již páty titul ve slopestylu na Laax Open! Svůj úspech Jamie zakončila klasickými slovy každého vítěze, haha.(níže) Na třetím místě skončila Australanka Tess Coady.

Jsem velice šťastná! Ve druhé jízdě jsem se rozhodla to pořádně risknout a vyplatilo se to. Velké díky vám v Laaxu a FIS Snowboard Tour!
Jamie Anderson

Zkušený Švéd Niklas Mattsson otevřel mužské finále čistou a technickou jízdou za 84.28 bodů. Tímto skóre si Niklas vybojoval své první vítězství na světovém poháru, jelikož žádnému dalšímu riderovi se nepodařilo jeho výkon překonat. Náhodou se Mattsson stal prvním švédským vítězem na Laax Open po Chrissovi Sörmanovi, který vyhrál historicky první Laax Open v roce 2005. Na druhém místě překvapivě skončil Angličan Leon Vockensperger a v Laaxu oslavil své první pódium na světovém poháru. Třetí místo si vyjel známý norský snowboardista Marcus Kleveland!

Ženy
1. Jamie Anderson (USA)
2. Zoi Sadowski Synnott (NZL)
3. Tess Coady (AUS)

Muži
1. Niklas Mattsson (SWE)
2. Leon Vockensperger (GER)
3. Marcus Kleveland (NOR)

Momentálně je v plném proudu finále v rampě, které můžete sledovat na tomto odkazu!

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Pondělí je tady a s ním i nová Sunday in the Park

Nedovedeme si představit start do nového tádne bez nové epizody z Bear Mountains v Kalifornii. Stále nás tato série baví a stále jsou ve videu jezdci, kteří předvádí kvalitní a vyrovnaný snowboarding. Proto i tentokrát nevynecháme už 8. epizodu!

Jamie Nicholls a jeho ultimátní snowboardový set up do lockdownu

Tohle musí být snem snad každého snowboardisty. Mít za barákem vyladěný jib, na kterém se dá jezdit za absolutně jakýchkoliv podmínek. Přesně tohle si na své malé zahradě vybudoval i britský snowboardista Jamie Nicholls. Svojí slopestylovou kariéru už asi na hřebík pověsil, ale snowboarding ještě rozhodně ne!

Streetová nálož od finské Labyrinth crew - Stuck in a Labyrinth

Před nedávném jsme tu měli povedené video od polské crew, tentokrát nahazujeme jedno aktuální video od crew z Finska.