K2 snowpark Vítkovice hostil 2. ročník Shred Vacation

V redakčním emailu nám dnes přistál report z letošního, již druhého ročníku akce Shred Vacation. Ten opět připravila produkční crew Freestyle Area ve svém domovském letovisku ve Vítkovicích v Krkonoších. Na následujících řádcích se dozvíte, jak to letos proběhlo a díky fotografiím a videu si také přiblížíte celkovou parádní atmosféru tohoto podniku.

Druhý ročník public eventu Shred Vacation, který před pár dny hostil vítkovický K2 snowpark, byl s ohledem na arktické počasí nejen zátěžovou zkouškou realizačního týmu, ale především důkazem toho, že snowboard a freeski komunita se nezalekne totální nepřízně počasí. Do Vítkovic tak na prodloužený víkend 16.-18.3. dorazila početná parta shreďáků, která si užila luxusní setup, public contesty a v neposlední řadě dvě navazující ultra mocné afterpárty. Rozhodně na úvod velké díky všem, co dorazili a shred dovolenou si s námi užili. Ceníme si toho kamarádi!!!

Stavbu setupu snowparku měla na povel domácí parta Freestyle Area a před eventem samotným tak vzniknul luxusní bowl s doplňkovými bonusy v podobě railu či bonkovacích barelů, který byl společně s Jägermeister Tatrou s pódiem a barem hlavním spotem druhého ročníku Shred Vacation. Vystavěno bylo také několik nových překážek jako picnic stoly, bonkovací barel a samozřejmě nespočet srandiček, které v rozlehlém vítkovickém snowparku najdete. Letošní novinkou byl také Excelent party stan, kterému vévodil Red Bull Saurus, který byl po dva večery důvodem dunivých otřesů pod taktovkou DJs a také partičky Urban Robot.

První den eventu, tedy pátek, byl bohužel ve znamení deště, což však neznamenalo absenci v docházce a v rámci avízovaného foto/​video shootingu se v přestávkách mezi deštěm jezdilo a sbíral potřebný materiál. Večer pak proběhla warm-​up párty, jejíž hlavním bodem bylo promítání old school snb/​freeski filmů. No a z filmové tématiky jsme se dosti nenápadně protančili do rána následujícího dne.

Hlavním dnem Shred Vacation byla sobota, nicméně v průběhu páteční noci došlo k výraznému poklesu teplot, a to hodně pod bod mrazu. Což v rámci první afterpárty evidentně nikomu nevadilo, nicméně snowpark se stal spíše parkem betonovým. Stanové městečko, které navazovalo na oranžovou Tatru s více než dostatečnou zásobou Jägermeistera a početnou flotilou sličných hostesek, dále pokračovalo stánky K2 snowboarding, Canon, Freestyle KolbenkaExcelent, což v této vyvážené sestavě umožňovalo všem přítomným testovat snb/​freeski vybavení, bezplatné focení a tisk fotografií, využití bezplatné výuky freestyle snowboardingu a freeski a třeba možnost popít pár pivek či teplý cider v průběhu celého dne. 

V denní části probíhal opět foto/​video shooting na vybraných překážkách a vše se chystalo na hlavní bod sobotního programu, tedy večerní cash for trick contest na bowlu. Setup byl z Jägermeister Tatry epesně nasvícen a úderem 18té hodiny se za podpory Krakonoše, který kromě teploty -10st. přidal i poctivý vichr mohl začít večerní snb/​freeski contest. Rozhodně si ceníme všech, kteří na večerní program dorazili a nutno podotknout, že v hojném počtu. Chvíli trvalo, než se contest rozhýbal na provozní teplotu a začaly padat slušné hodnoty. 

V průběhu více jak hodinového cash4trick contestu bylo rozdáno v hotovosti 10.000Kč a top triky a jezdce jsme ocenili hodnotnými cenami od našich sponzorů. Jmenovitě pak bral první flek na snowboardu Kuba Shymonkey Šimůnek, toho času s rukou v ortéze (tady je vidět letité neutuchající nadšení ze snowboardingu). Druhý flek patřil zaslouženě Romanovi Dlauhému a třetí místo brala šikovná Klárka Janíková, která opravdu sázela. Za freeskiery pak skončil na místě prvním Michal Šmejkal, druhej skončil Honza Balcar a třetí Martin Moudrý. (Freeski report od našeho kolegy Matyho Vránka můžete zkouknout zde - pozn. FRedakce).

V rámci večerní sobotní afterpárty vystoupila první živá kapela v historii vítkovického snowparku a sice hip-​hop raggae formace Urban Robot, kterou do ranních hodin vystřídali Jägermeister DJs Akvamen a Firest Pine. V rámci afterpárty asi nebudeme zacházet více do detailů, ale rozhodně můžeme říct, že to byla divočina až do ranních hodin. 

Již nyní pracujeme na třetím ročníku Shred Vacation 2019 a pevně věříme, že se tato akce usadila na české freestyle scéně i přes letošní velkou nepřízeň počasí. 

Na závěr bychom ráci poděkovali nejen všem, kteří do Vítkovic na druhý ročník Shred Vacation dorazili, ale také realizačnímu týmu, shaperům Freestyle Area a skiareálu Aldrov. Současně velké díky partnerům akce, jmenovitě Jägermeister, Excelent, K2, Canon, G-​Shock, Sencor Action Cam, Dakine, Volcom a Freestyle Kolbenka. Díky také mediálním partnerům 4Element.cz, Freeride.cz, Boardmag.cz, Freeskier.cz. No a na závěr velká omluva všem vítkovickým občanům za rušení nočního klidu. Naše rada pro přístě zní - Tančete s námi!!!

Detailní informace sledujte především na nové facebookové stránce Shred Vacation a samozřejmě na klasickém facebookovém profilu party Freestyle Area.

Text: Marvin
Foto: Denní čás - Lukáš Oujeský, večerní část - Canon

Další zajímavé články

First Layer Switzerland - Movie by Vans Snow

Evropský team značky Vans nám v minulých letech přinesl již dvakrát projekt First Layer. V prvním jsme se podívali do Japonska, v druhém do Ruska a dnes je tady třetí pokračování, které nás vezme do jedné z nejúžasnější evropské země, do Švýcarska.

Luca Mérimée (11 let) - Season edit 17/18

Z jižní Francie k nám dorazil edit, ve kterém nám teprve 11ti letý Luca Mérimée ukáže, co všechno v minulé sezóně natočil a použil do svého season editu.

Alek Oestreng uvádí teaser k filmu Void

Je tady další zábava ze severu. Člen známé party RK1 Alek Oestreng se pustil do natáčení svého projektu Void a dnes je tady první upoutávka. Za ní stojí nejen Alek a jeho kámoši na prknech, ale i Martin Strom.