Kam vyrazit na možná poslední shredy?

Víkend před námi a s počasím to po celé republice vypadá víc než slibně. Sníh se díky skvělé zimě v některých místech ještě pěkně drží a lokálové a party po všech koutech naší země využívají toho, co nám letošní sezóna přinesla. Sledovali jsme celý týden českou scénu a zaznamenali jsme, kde se jezdí a kde by se potencionálně ještě někde něco dalo poshredit. Okresy jsou otevřené, tak hurá do hor!

Tak se na to podíváme a začneme jak jinak, než na východě.

Bílá

Zde si lokálové pochvalují jak jim sníh pěkně drží a pokud se sem vydáte, určitě na nějakého místního jibbera narazíte. Překážek je na místě taktéž víc než dost a ty se usazují podle libosti obecenstva. Pokud sem vyrazíte, špatně určitě neuděláte.

Hned vedle máme Orlické hory a Deštnou

Zde na sjezdovce Marta leží pár překážek. Stačí jen vzít lopatu a vše si doladit do „jezditelného“ stavu. Podle fotek z Instagramu, je na místě lehká roura, která je ideální pro učení základních jibbových triků. Pokud vyrazíte do Deštné, určitě si jezdění užijete!

Vysočina

Kluci z Vysočiny nelení a jezdí pokaždé když je čas i chuť. Podle všech informací, mají v plánu o víkendu vyrazit zdolat sněhy Harusového kopce v Novém Městě na Moravě. Na místě se nachází překážky od bedýnek po raily. Pro více informací kontaktujte lokála z Instagramu.

Krkonoše

Pec pod Sněžkou

Nedáme ruku do ohně za to, že v Peci něco stojí. Lokálové už jsou z hor vyhnaní do domovů a těžko říct, jestli zde někdo něco staví a jezdí. Pokud se sem vydáte, tak veškeré překážky najdete nad Javorem. Takže stačí vzít lopatu a postavit si vše podle sebe. Sněhu je tu ale pořád požehnaně a na sjezdovkách leží pěkná vrstvička. Do Pece se nemusíte vydat jen za shredama, za řeč rozhodně stojí i nádherné výlety po okolí, třeba na splitu.

Špindlerův Mlýn

Zde doporučujeme vyrazit spíše na legendární Moravskou Boudu, kde se nachází již tradiční snowpark. Partička okolo Parks.cz se zde stará o pěknou řádku překážek a určitě některé budou na víkend usazené. Navíc pokud sem dojedete, můžete se těšit nejen na perfektně připravené jibby, ale i na nádherný výhled do údolí. Pokud shredům neholdujete, výlety po okolí Špindlerová Mlýna taky neopomeňte!

Dvořačky v Rokytnici nad Jizerou

Na Dvořačkách je sněhu stále kupa a toho využívá i partička prcků a mladých zabijáků od trenéra Richarda Skandery, kteří místní parčík využívají k tréninku a přípravě. Mají zde postavený parádní snowpark a Instagram zavaluje materiál plný mlaďáckého progresu. Zajezdit si zde není možné jelikož parčík je privátní, pokud se ale chcete inspirovat nebo načerpat horské slunce a výhledů, je toto místo více jak vhodné!

Jizerské hory

Severák

Zde se podobu celé sezóny usilovně shredilo a stále se na svahu nacházejí nějaké překážky a velká vrstva sněhu. Mají zde velkou zásobu pvcéček a railů a pokud se chcete ještě na konec sezóny naučit nějaké jibbové tríčky, tak zde máte možnost.

Ještěd

Veškerá pozornost české scény se upnula na toto místo. Po dobu celé sezóny se zde nepřetržitě jezdilo. Místní snowpark zde má pořádný arzenál překážek, které partička okolo Lukáše Bendaka všelijak obměnuje a vylepšuje, aby shredy byly co nejzábavnější. Pokud sem o víkendu chystáte , jistě zde na někoho narazíte.

Krušné hory

Klínovec

Zde už naplno vypukly přípravy na bajkovou sezónu, ale na severních svazích se stále nachází poměrně dost sněhu. Věříme ale tomu, že do té doby než odtaje poslední vločka, místní srdcaři budou trávit čas na kopci. Ve snowparku se nachází poměrně dostatek překážek. V jakém jsou stavu to nevíme, ale dáme ruku do ohně, že víkendové ježdění si nikdo z lokálu, rozhodně nenechá ujít.

Tak to bylo z míst, o kterých víme že se na nich jezdí a že jsou tam nějací aktivní lokálové, všechno. Pokud nechcete nebo neholdujete freestylu nevadí, vyražte i tak do hor si užít posledních pár hezkých chvil sezóny. Sníh rychle mizí a času už tolik nezbývá. Můžeme ale s klidným srdcem říci, že to byla jedna z nejlepších sezón za posledních pár let- co se sněhu týče. Naopak nejhorší možná vůbec, co se týčenajetých kilometrů na vleku. No..co už, ta příští už určitě bude v normálním stavu a my si budeme moci užívat vleků, snowparků, eventů a dalších benefitů normálního života bez covidu!

Tak užívejte posledních pár možností jak a kde zajezdit a pokud někam vyrazíte, dejte nám o tom vědět označením ůčtu na soc.sitích!

@freerideczsnow !

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Bábovky ze Surface Skis pojezdily na Mt. Seymouru

Dívčí gang ze Surface Skis se sešel v Mt. Seymour Parks...

Nebezpečné sněhové podmínky zhatily finále Freeride World Tour 2023

Velké rozuzlení letošní Freeride World Tour ve Verbieru dopadlo nakonec neslavně...

S Horsefeathers na DIYX STRT JAM do Helsinek

Vydejte se s Horsefeathers na DIYX STRT JAM do Helsinek. Tahle neskutečná akce z dílny Ethana Morgana, která je v současnosti tím nejvíc, co street snowboarding může divácky a obsahově nabídnout tentokrát zažehla evropskou Mekku street snowboardingu! Dejte si text doplněný o skvělé fotky od fotografa Michala Prouzy aka Prouziče, který se na akci s Horsefeathers vydal.