Kappl hostí tři freeridové závody v jednom týdnu!

Již dnes se v Rakouském Kapplu rozjíždí zastávka Freeride World Qualifier, ve které se utkají nadšenci jízdy ve volném terénu na zcela novém svahu a příští týden se zde odjede FWT Juniorů společně s mistrovstvím světa juniorů!

Tenhle freeridový spot, někdy nazývaný jako "Kapplaska" za poslední roky dostal velký spotlight a to hlavně díky neskutečnému množství skvělých freeridových příležitostí přímo na místě, anebo v blízkém okolí! Díky čemuž zde poslední roky startuje také série závodů Freeride World Tour. Jinak tomu nebude ani letos a parta natěšených freeriderů už si určtitě brousí zuby na další sezónu a pomalu odpočítává vteřiny do prvního závodního dropu sezóny.

Letos se závod přesouvá na novou stěnu "Stoamandl", která se nachází přímo nad výstupem z lanovky Alblittkopfbahn odkud rideři začnou stoupat náročným terénem přímo na startovní bod. Tento samotný výstup na vrchol je rozhodně pořádným testem odvážnosti závodníku, protože se jedná o jeden z těch nejtěžších a rozhodně není pro slabé povahy. Ovšem tato lokalita nabízí skvělý výhled na celý závodní segment přímo z protější sjezdovky č. 9 (Lattenabfahrt).

Hned po odjetí závodu Freeride World Qualifier 2* proběhne v Kapplu Freeride World Tour Juniorů spojená s mistrovstvím světa juniorů ve freeridingu, kde se proti sobě utkají závodníci mladší 18 let z celého světa. Určitě bude zajímavé sledovat, jak se mladá krev s náročným terénem popere. My letos budeme u toho a odstředy 24. 2. vám budeme přinášet obsah přímo z místa dění! Tak nás sledujte, ať vám nic neunikne.

Na tomto odkazu budeme moci v sobotu sledovat živý přenos ze závodů v Kapplu.

Na akci bude

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.