Kaunertal Opening 2020 - den první

Freeride.cz ve spolupráci se Snowboard Zezula vyrazil na víkendový Kaunertal Opening. Koukni jak to na ledovci vypadalo první den.

Ve čtvrtek jsme naložili FR dodávku a vyrazilo se do Rakouska na Kaunertal Opening 2020. Crew jsme dali dohromady ve spolupráci s naším parťákem Snowboard Zezula - jako riders bráchové Ondra a Dan Porkert, Ondra Bauer a Terka Čermáková. Za kamerou Kuba Myška a Pavel Pek za naší redakci.

Foto: Ondra Bauer

SNOWPARK 

Při "park checku" se riders v pocitech shodli. Snowpark byl první den příjemně prázdný, takže rozježdění po létě v poklidu. První část parku začíná příjemným lehkým kickrem na rozježdění, na kterým se dá i hezky proletět. Druhý kicker už je rychlejší a víc nakoplej a dál park pokračuje jiby všech možných typů, tvarů a velikostí, jak je tomu na Kaunoši zvykem.

Ondra Bauer 

"Na to, že je začátek sezóny, tak je kvalitní sníh, který je sice po ránu trochu přemrzlej, ale přes den to změkne a je to hezky rychlý. Ten set up parku je dobrej, jen skoků by mohlo být víc."

Cash for Trick od Sane snowboards

První den se taky odjel tradiční Cash For Tricks contest na překážkách dole u parkoviště a našinci se rozhodně neztratili! Jak to viděli bráchové Porkertové? 

Ondra Porkert

"Kluci postavili dobrej set up ze tří překážek. Dorazilo dost riderů co odjeli dobrý triky. Počasí vyšlo skvěle a dostali jsme i pár eur do kapsy."

Dan Portkert

"On mi úplně vzal slova z pusy. Já bych to řekl stejně (haha). Super atmosféra a zajezdit si hned první den s partou, plus jsem měl štěstí a vyhrál jsem best trick (back side 180 switch frontside 180 ven na doublekinku)."

Foto: Pavel Pek

Snowboardy a příslušenství od světových značek jako Burton, Gravity, Bern, Arbor a spoousty dalších najdeš na 

Napsal

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Opening parku na zahradě Wény Kutila proběhne již tento víkend

Wéna pilně kutil až si vykutil poctivý snowpark na své zahradě. Prý přišel čas otevřít brány pro veřejnost a pozvat riders, který se nebojí poprat se s velmi rychlým setupem. Opening je dvoudenní, takže si udělej čas a vyraž k Wénovi poshredit na zahradu a navíc v tomto článečku dostaneš všechny důležitý informace. Takže čti pozorně!

Testovačka “Test The Best“ by Snowboard Zezula již tento víkend!

Již tento víkend se na Červenohorském sedle v Hrubém Jeseníku rozběhne pořádná testovačka snowboardového a freeski gearu pod taktovkou Snowboard Zezula. Součástí bude i lavinový kurz za krásný peníz, tak neváhej a vyraz se tam podívat! Podmínky budou v topu, sluníčko a krásná zima!

Halldor Helgason představuje světu jeho “KOZY“!

Halldor Helgason nám představuje jeho KOZY. Mohlo by se zdát, že vám věšíme bulíky na nos, ale to bychom si vážně nedovolili. Halldor má prostě smysl pro humor i v češtině. Pojďte se mrknout, jak to doopravdy je!