Krátký rozhovor s Kubou Hronešem o světových pohárech a Laax Open!

Kuba Hroneš je momentálně jediným českým snowboardistou, kterého můžeme vidět na startovní listině světových pohárů. Minulý týden Kuba odjel svůj první svěťák v Kreischbergu a už míří na ten další do švýcarského střediska Laax. Samozřejmě jde o známé Laax Open. Tak Kubovi držte společně s námi palce a na rozehřátí si dejte tento krátký rozhovor!

Čau, Kubo byl to pro tebe tvůj první světový pohár. Jaké to bylo stát na startu společně se světovou špičkou? Hrála si s tebou nervozita?

Čau Vašku, jojo byl to pro mě první svěťák a bylo to super. Kvůli pandemii koronaviru to byly první závody po dlouhý pauze, a tak se na startu sešlo kompletní startovní pole. Na startu nechyběly jména jako MarkMcMoriss, Marcus Kleveland nebo Rene Rinnekangas (personal favourite :)) a bylo fakt hustý s nima závodit a pokecat. Kromě zkušenejch profíků dorazilo i spoustu kluků v mym věku. Nervozita bylo oproti ostatním závodům nečekaně o dost menší, a tak jsem si to hrozně užil.


Nakonec z toho bylo 46. místo. Jaké triky jsi v závodu odjel a padly podle tvých představ?

Od týhle sezóny je v kvaldě v big airu nový pravidlo a tím je, že se jezdec musí točit jednou doleva a podruhý doprava. U mě zatím výrazně převažuje backside a cab (doleva) a tak byl muj trik doprava trochu míň na jistotu a slabší. Aspoň vim, že na tom teď musim pořádně zapracovat. Každopádně jsme to měli všichni stejný a nakonec to dopadlo tak, že jsem první jízdu dělal bs12, kterou se mi podařilo odjet čistě a jako druhej trik jsem dělal fs7 z přední. Tu se mi ale bohužel nepodařilo odjet tak čistě, jak jsem chtěl, ale i tak jsem dostal nějaký body a byl sem celkem spokojenej.

Foto: @premekvida


Startovat po boku světových riderů, které všichni znají jen z videí musí být super pocit. Jaká byla atmosféra v zákulisí závodu?

Bylo to strašně hustý, protože jsem si nikdy nepředstavoval, že bych se někdy na takovejhle závod dostal. Atmosféra byla super, ale oproti normálnímu trénování a ježdění trochu jiná. Každej se soustředil pochopitelně hlavně na svoje triky a na to, aby je odjel, jak nejlíp umí.

Foto: @premekvida


Rozhodně musel být celý závod dost ovlivněny současnou situací. (Covid) Kolik testů vám během závodu dělali a jak se všechna opatření projevovala?

Nějaký opatření jsme měli, ale nebylo to nic nečekanýho. Pro vstup do Rakouska jsme museli mít negativní test a den před závodem ještě jeden další. Klasicky jsme museli nosit respiratory a roušky všude, kam jsme chodili. Byla pro nás uzavřena jedna lanovka hned vedle skoku, abychom omezili kontakt s ostatními lidmi ve středisku a to si myslim, že je všechno. Za celou dobu závodů se nikdo neukázal jako pozitivní, a tak všechno proběhlo jak mělo.

Foto: @premekvida


V pátek 22.1. začíná ve Švýcarsku známé Laax Open a ty si ho letos odjedeš taky! Jak je to těžké dostat se na startovní listinu takového závodu?

Jojo zatim jsem vždycky koukal jen v televizi, tak se hrozně těšim, že si to dam letos jako závodník. Jelikož je Laax Open součástí světového poháru, tak jsou tam stejná kritéria jako pro každý jiný svěťak. To znamená, že na slopestyle je potřeba 120 FIS bodů nebo 230 WSPL bodů. Pak taky záleží na počtu kvót pro jednotlivý země.

Foto: @premekvida


Děkuju za odpovědi Kubo a s celou redakcí ti budeme držet během Laax Open palce!

Já děkuju a doufám, že se co nejdřív vidíme někde na kopci.


Sledujte Kubu na jeho Instagramu a zůstaňte v obraze, co se deje v životě českého mladého snowboardisty.

Kubu vyzvídal a publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Nostalgický čtvrtek – V. „The Arctic Challenge“

Jak jsem v minulém díle slíbil, tak dnes se podíváme na jednu legendární a velmi ojedinělou snowboardovou akci – The Arctic Challenge.

Torstein Horgmo přichází s minifilmem Afterlight

Jezdci Werni Stock, Ikka Backstrom, Sebbe de Buck, a již zmiňovaný, Torstein Horgmo, přichází se slowmotion filmem "Afterlight".

CURATOR Volume III je tady!

Tassilo Hager je tady se třetí edicí knihy CURATOR, která každoročně přináší nabitý snowboardový obsah a svým způsobem supluje mizející tištěné snowboardové magazíny. Máme velkou radost, že vám můžeme na následujících řádcích krátce představit toto dílo, které patří do knihovny každého milovníka snowboardingu!