Kronplatz má opět snowpark

Kronplatz v Jižním Tyrolsku / Südtirol, regionu na severu Itálie, se 116 km sjezdovek, které jsou dlouhé až sedm kilometrů, chystá pro letošní sezonu novinku. V nadmořské výšce 2230 metrů u kabinové lanovky Belveder otevřou velký snowpark. Za dalším snowparkem se můžete vypravit do partnerského střediska Tauferer Ahrntal.

Pětice černých závodních sjezdovek, měřené tratě, supermoderní lanovky, nový snowpark - takové je středisko Kronplatz ležící na severu Itálie v regionu Jižní Tyrolsko /​ Südtirol. Manšestr bez jediné záplaty, prázdná trať a sjezdovka s krásným profilem kroutící se v ostrých zatáčkách do údolí, po jejímž zdolání bolí nohy - takových tratí má Kronplatz pět.

Jednou z nejkrásnějších je černý Sylvester směřující k Brunecku /​ Brunico a sousední Herrnegg, který projektoval švýcarský závodník Bernard Russi. Znalci místních poměrů se pravidelně hádají, která z nich je lepší. Nejdelší sjezdovkou je sedmikilometrový Ried. Také modrých a červených carvingových sjezdovek je tu dost.

A až vás takové poježdění přestane bavit, vydejte se do snowparku. I ten stojí za zmínku. K dlouhé Easy Line s mnoha boxy přibude střední Rail Line se sedmi překážkami v jedné řadě. Novinkou je také Kicker Line. Tahákem je také rodinný skicross (Family Fun Line) s ostrými zatáčkami a několika překážkami.

Kronplatz je hora obtočená ze všech stran supermoderními lanovkami. Jednou z nich je loňská novinka - kabinka Alpen Connecting. Uveze deset osob, je vybavená koženými sedačkami a wifi připojením.

Další Messnerovo muzeum

I pro letošní sezonu mají na Kronplatzu připravenou velkou novinku. Slavný horolezec Reinhold Messner si téměř na vrcholu otevře koncem sezony muzeum věnované horám. Kousek odtud se denně rozhoupe obří zvon Concordia 2000 a z jeho vyhlídkové terasy je krásný výhled na jeden z pokladů UNESCO - ostré a rozeklané masivy Dolomit.

Den ve snowparku lze ukončit v baru K1, kde apres-​ski jede až do rána. Na svahy je možné dojíždět i vlakem. V městečku Percha /​ Perca přímo u gondoly zastavuje vlak projíždějící údolím Hochpustertal /​ Alta Pusteria.

Tauferer Ahrntal s dalším snowparkem

Až vás Kronplatz omrzí, vydejte se do sousedního údolí Tauferer Ahrntal /​ Valle Aurina, kde se nachází střediska SpeikbodenKlausberg. Nabízejí celkem 43km sjezdovek, 1500-​metrové převýšení a pohodu menšího střediska s dlouhými svahy. Klausberg je známý mezi snowboardisty, kteří míří do místního parku Funtaklaus ležící u gondoly K2 v nadmořské výšce 2400 metrů. Park tvoří tři rozdílné setupy railů a boxů (pro začátečníky, pokročilé a profesionály). V areálu je i dětský snowpark s dinosaury. Až tady budete, nevynechejte návštěvu nové horské chaty Kristallalm v nadmořské výšce 1600 metrů. Kromě chutné kuchyně tu pořádají i pravidelné výstavy.

Okolí Kronplatzu

Okolí Kronplatzu nabízí i terény pro další aktivity: na skitouring lze doporučit přírodní park Fanes-​Sennes-​Prags, který si loni v dubnu během dovolené zamiloval český biatlonista Ondřej Moravec.

„Nebyl jsem v Jižním Tyrolsku poprvé a znovu se mi potvrdilo, že úroveň služeb je v této oblasti nejlepší. Především gastronomie je v Jižním Tyrolsku vynikající. Vyšlo nám i počasí. V Jižním Tyrolsku jsem si to užíval po všech stránkách, bylo to naprosto dokonalé,“ říká.

Vyzkoušet si biatlon je možné v Antholzu /​ Anterselvě. Lze si tu pronajmout trenéra a zadýchaný po běhu na běžkách naostro mířit na terče. Jako Ondřej Moravec v lednu na závodech světového poháru.

Zaregistrujte se do naší soutěže a získejte tím šanci vyhrát sedmidenní lyžařskou dovolenou pro dva! Vítěz získá pobyt v jednom z vybraných hotelů a dva skipasy Dolomiti Superskipass.
Více na www.suedtirol.info/soutez.

Tipy na zajímavé a prověřené ubytování najdete zde:
www.suedtirol.info/kronplatz-cz

Obsah tohoto článku je reklamním sdělením.

Další zajímavé články

Horsefeathers je tady s novou zimní kolekcí i webem!

V našem světě dobře známá česká značka Horsefeathers vstupuje do nové sezóny sebevědomě - s nadupanou zimní kolekcí a zbrusu novým webem. V tomhle článku se tak zaměříme na technologie a novinky v kolekci, na ridery, kteří za Horsefeathers stojí a kteří jsou nedílnou součástí téhle dnes už legendární české firmy, a představíme si i nový web.

Chloe Kim je novou členkou Roxy rodiny!

Nejmladší žena, která na snowboardu získala olympijské zlato. Tvář snowboardingu, akčních sportů a nyní i nová tvář Roxy teamu.

Studujte na Jilemnickém sportovním gymnáziu se zaměřením na snowboarding!

Skloubit snowboarding se školou rozhodně není nic jednoduchého, ale naštěstí je tady jedinečná možnost. Studentka a snowboardistka Denisa Nosková nám poslala do redakce její článek o Jilemnickém sportovním gymnáziu, kde se dá studovat se zaměřením na snowboarding. Ale pozor, přihlášky je možné poslat pouze do konce listopadu!